• Tarihe göre sırala

15 Temmuz gecesinden dehşete düşüren anlar!

15 Temmuz gecesi Ankara'ya çıkan tankları engellemeye çalışan halkı bir vatandaş cep telefonuna kaydetti. Vatandaşın kaydettiği görüntülerde halkın tankları durdurmaya çalıştıkları, askerlerin ise havaya ateş açtığı görüldü. Açılan ateş sonucu yaralananların görüntüleri, o gece yaşanan dehşetin boyutunu da gözler önüne serdi.

15 Temmuz gecesi yaralılardan kan donduran görüntüler!

Basınla ilk kez paylaşılan, Ankara Beştepe'deki Jandarma Genel Komutanlığı önünde, FETÖ'cü hain askerler tarafından halka açılan ateş sonucu yaralanan vatandaşların görüntüleri o gece yaşananların dehşetini gözler önüne serdi.

15 Temmuz'da iki oğlu şehit olan babadan duygulandıran konuşma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları ile bir araya geldi. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen ikiz polis memurlarının babası Ali Oruç'un programda yaptığı konuşma izleyenleri duygulandırdı.

15 Temmuz gazisinden Kılıçdaroğlu'na: Hakkımı helal etmiyorum!

FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Orhanlı gişelerinde hain askerlerin açtığı ateş ile sol kolunu kaybeden Üzeyir Civan 'Kemal Kılıçdaroğlu'na hakkımı helal etmiyorum' dedi ve CHP Genel Başkanı'na böyle seslendi.

4 FETÖ’cü subayı tek başına püskürttü

FETÖ'nün darbe girişiminde nizamiyede nöbet tutan Er Müslüm Uzun'un, Tümgeneral Ali Doğan İnce'yi almaya gelen 4 cuntacıyla tek başına çatıştığı ortaya çıktı. Nizamiyedeki bir uzman çavuşu ağır yaralayan cuntacılar, kurşun yağdıran erle baş edemeyince geldikleri aracı bırakarak kaçtı.

6 kurşun yedi ama darbecilere geçit vermedi!

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da darbeciler tarafından açılan ateş sonucu vücuduna 6 mermi isabet eden ve yaşamını tekerlekli sandalyeye bağımlı sürdüren Piyade Uzman Çavuş Anbarcı, yaşadıklarını anlattı.

Tek başına 45 dakika karşı koydu

15 Temmuz gecesi Harbiye'deki TRT binasını basan darbeci askerlerle çatışan ilk isim İl Emniyet Müdür yardımcısı Melih Ekici oldu. İhanet girişiminin ilk dakikalarında koruması ve şoförüyle TRT binasına giden ekici, Harbiye Ordu Evi ve TRT'deki darbecilerin açtığı kurşunlardan seken şarapnel parçalarıyla iki gözünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. 45 dakika boyunca tek başına cuntacılara karşı koyan ve bu esnada sağ gözünde görme kaybı yaşayan Ekici, polis telsizinden verdiği talima...

FETÖ'nün 'kara kuvvetleri imamı'nın aracından bunlar çıktı!

FETÖ'nün 'kara kuvvetleri imamı' olarak isimlendirilen B.A'nın aracından vurulması planlanan İstanbul'daki kutsal mekanların koordinatları ve darbeci askerler tarafından alıkonulan kişi veya kişiler için hazırlanan sorgu odalarının yer aldığı kağıtlar çıktı.

Darbe girişimi gecesi Hava Harp Okulu'nda korku dolu anlar!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin haklarında dava açılan ve tutuksuz yargılanan 51 Hava Harp Okulu öğrencisi savunmalarını tamamladı. Mahkeme, duruşmayı 18 Temmuz'a ertelerken, öğrencilerin darbe gecesi yaşadıkları korku dolu anları anlatan görüntü ve fotoğraf dava dosyasına girdi. Ankara'ya bombalar yağdıran FETÖ'cü askerlerin kullandığı uçakların sesleri ve öğrencilerin kendi aralarındaki konuşmaları dikkat çekiyor.

Hain darbe girişiminde askerler adliyeye böyle girmiş!

Diyarbakır'da, 15 temmuz darbe girişimi sırasında adliye binasına zırhlı araçlarla gelen askerlerin görüntüleri, güvenlik kameralarına yansıdı. 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, yanında çok sayıda zırhlı araç, özel kuvvetler ve jandarma birliği ile adliye binasına geldiği görüldü.

Tankın önüne yatan vatandaş 15 Temmuz'u anlattı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bir tankı önüne yatarak durduran Doğan, Pazaryeri ilçesinde "Zoru Başaranlar" adlı programa katıldı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi bir tankı önüne yatarak durduran Metin Doğan, yaşadıklarını Pazaryeri ilçesinde üniversite öğrencilerine anlattı.

"Evlatsız olunuyor ama vatansız olunmuyor"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit düşen komiser yardımcısı Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit, "Evlatsız olunuyor ama vatansız olunmuyor" dedi.

Şehit oğlunun fotoğrafını görünce fenalaştı

Adana'nın Kozan ilçesinde müftülük binasında açılan 15 Temmuz Şehitler Salonu'ndaki sergide şehit oğlunun fotoğrafını gören anne, fenalaşıp gözyaşlarına hakim olamadı. 15 Temmuz Şehitler Salonu'ndaki sergiye katılan şehit annesi Hatice Özkozanoğlu (55), salonda sergilenen şehitlerin fotoğraflarını tek tek inceledi. Hatice Özkozanoğlu, 6 ay önce Suriye'nin Cerablus şehrindeki Fırat Kalkanı Harekatı'nda DEAŞ'lı teröristlerce şehit edilen oğlu Tank Uzman Çavuş Ziya Özkozanoğlu'nun fotoğrafını görün...

Şehit polisin babasından yürek burkan türkü!

15 Temmuz'da hain darbe girişimi sırasında Ankara'da darbeciler tarafından şehit edilen polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç'ın polis memuru babası Zeki Kılınç, şehit oğlu için yürekleri burkan bir türkü besteleyip, seslendirdi.

Darbeci hainler Genelkurmay'a böyle girdi!

15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin Genelkurmay Başkanlığına giriş anları ilk kez yayınlandı. İddianamede yer alan 23 dakikalık görüntünün bir kısmı basınla paylaşıldı.

Darbe girişimine ait bu görüntüler ilk kez yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi TBMM'deki milletvekilleri ile yaptığı konuşmayı ilk kez izleyeceksiniz. Meclis'in yoğun bir hava saldırısına uğramasının ardından milletvekilleri sığınağa indi. AK Parti Grup Başkanvekili Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ü arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis sığınağında bulunan milletvekillerine telefonda seslenerek, onlara moral verdi.

Darbeci hainlerle ilgili 29 yıllık sır ortaya çıktı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yüzbaşı olarak görev yaparken, 1999 Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ihraç edilen Mustafa Damar, 15 Temmuz'da darbe yapmak isteyen bazı üst düzey askerle Harp Okulunda beraber öğrenim gördüğünü söyledi. Harp okuluna ait yıllıkta darbeci askerlerin 29 sene önce yazmış olduğu yazılar içerisinde dikkat çeken detaylar yer alıyor.

Marmaris saldırısına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

15 Temmuz gecesi, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele darbeciler tarafından helikopterlerden ateş açılmasının ardından çıkan çatışmada şehit olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker'in şehit olduğu o anın görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde ilk olarak bir özel harekat ekiplerini taşıyan polis aracı geçiyor. Ardından şehit polis memurunun içinde bulunduğu sivil polis aracı geliyor. Polisler indikleri aracı kendilerine siper alarak yan otelin girişinde siper alan darb...

15 Temmuz ruhunu yaşatan "sokak" oluşturuldu

Niğde'nin Çamardı ilçesinde Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesinin bir koridorunda duvarlara 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çekilen fotoğraflar ile dersliklerin kapılarına Niğdeli 5 şehidin fotoğrafları asılarak, "15 Temmuz Sokağı" oluşturuldu.

"Bu zihniyet 6.5 yaşındaki bir çocuğa şu cümleyi söylettirebiliyor"

Çankırı'da, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında düzenlenen programda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin bertaraf edilmesinde büyük katkı sağlayan gaziler ve şehit yakınları yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz gecesinden kalan gözlüğün sahibini arıyor

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Abdullah Furkan Hazar, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde bulduğu kanlı gözlüğü, sahibine ulaştırmak istiyor- Hazar: "Gözlüğü, sahibi gazi olmuşsa ona, Allah kısmet etmiş de şehit olmuşsa akrabalarına iade etmek isterim" - "O olaydan sonra istisnasız her iki günde bir bu gözlüğü aldım tefekkür ettim ki unutmayayım diye. Bu insanlar bize bunu yaptı, bunun hesabını sormalıyız diye"

Tüm aile, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in soyadını aldı

Elazığ'da güvenlikçi Hasan Bilik, ailesiyle birlikte, 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve şehit düşen kahramanlardan Astsubay Ömer Halisdemir'in soyadını aldı. Elazığ'ın merkeze bağlı Yurtbaşı beldesinde ikamet eden ve hipodromda güvenlik görevlisi olarak çalışan 54 yaşındaki Hasan Bilik, oğlu Serkan'ın tavsiyesiyle, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Asts...

Şehit çocuklarına bilgisayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, yürütülen "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında Rize'de bulunan 3 şehit çocuğuna dizüstü bilgisayar hediye edildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, kurum binasındaki törende, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul'da hayatını kaybeden Şuayip Seferoğlu'nun çocuklarına, Halk Bankası ile düzenledikleri kampanya kapsamında bilgisayar hediye ettiklerini söyledi.

Yarar: El Nusra haberlerinden sonra El Nusra çığlıklarıyla konsolosu vurdular​

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, AK Parti Onikşubat Gençlik Kolları tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen '15 Temmuz süreci ve darbenin kayıp saatleri' konulu konferansa katıldı. Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akif Erdoğan'ın konuşmasıyla başlayan programda daha sonra söz alan Mete Yarar, cuntacı generali öldürdükten sonra şehit olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir ile ilgili bilinmeyen bir anıyı paylaştı.

15 Temmuz Şehidinin kızından ağlatan şiir

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde açılan ateş sonucu şehit olan Mehmet Karaaslan'ın 12 yaşındaki kızı Gizem Karaaslan, babası için yazdığı şiiri, şehidin isminin verildiği okulda okudu. Küçük Gizem şiiri gözyaşları içinde okurken, salonda bulunanlar da gözyaşlarına hakim olamadı. 15 Temmuz, Şehit Mehmet Karaaslan, Gizem Karaaslan, Şiir

15 Temmuz gecesi Nedim Şener darbecilerle böyle kavga etmiş!

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi gecesi Doğan Medya Center'ı basan FETÖ'cü askerler ile gazeteci Nedim Şener arasında yaşanan tartışmanın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Görüntülerde Nedim Şener, CNN Türk yayınında darbe yapmaya çalışan askerlerle kavga ediyor.

Çocukların gözünden 15 Temmuz

Manisa Salihli'deki Fahriye Hanım İlkokulu öğrencilerinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimini ve demokrasi şehitlerine yönelik yaptığı resimler okulda sergilenmeye başlandı.Yaklaşık 400 öğrencinin hazırladığı resimler, okulda oluşturulan "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz" köşesinde sergileniyor.

15 Temmuz şehidinin hayali gerçek olacak

FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan Sümer Deniz'in, ailesi için kurduğu "bahçeli ev" hayali, bir hayırseverin bağışladığı arsa sayesinde gerçeğe dönüşecek. Ankara'nın Çankaya ilçesindeki arsanın tapusu, Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı aracılığıyla şehit eşi Emine Deniz'e verildi.

15 Temmuz gazilerinden Cumhurbaşkanına ‘yalnız değilsin’ mesajı

15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar Kısıklı'daki konutunun önünde toplanarak 'yalnız değilsin' mesajı verdi.

15 Temmuz gazisi anlattı, gözyaşları sel oldu aktı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini anmak için düzenlenen 'Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar' programı Edirne'de gerçekleştirildi. 15 Temmuz gecesi eşi Cuma Dağ'ın şehit olduğu anları anlatan Rukiye Dağ'ın sözleri Edirnelileri gözyaşlarına boğdu.

"Herkese böyle bir öğrenci yetiştirmek nasip olmaz"

Öğretmeni, Şehit Ömer Halisdemir'i anlattı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek girişimi engelleyen isimlerin başında gelen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in lise yıllarındaki edebiyat öğretmeni, öğrencisini anlattı.

15 Temmuz şehidinin babası: 'O pilotun gözlerinin içine bakmak istiyorum'

15 Temmuz'daki darbe girişiminde, FETÖ'cü hain pilot tarafından Özel Harekat Daire Başkanlığı'na atılan bomba sonrasında şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit'i şehit eden misket bombasının parçası ve özel eşyaları ailesi tarafından hazırlanan vitrinde sergileniyor. Kızını şehit eden misket bombasını göstererek ağlayan baba Yahya Kemal Yiğit, "O bombayı atan pilotun gözlerinin içine bakmak istiyorum" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.