• Tarihe göre sırala

"Evlatsız olunuyor ama vatansız olunmuyor"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit düşen komiser yardımcısı Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit, "Evlatsız olunuyor ama vatansız olunmuyor" dedi.

Şehit oğlunun fotoğrafını görünce fenalaştı

Adana'nın Kozan ilçesinde müftülük binasında açılan 15 Temmuz Şehitler Salonu'ndaki sergide şehit oğlunun fotoğrafını gören anne, fenalaşıp gözyaşlarına hakim olamadı. 15 Temmuz Şehitler Salonu'ndaki sergiye katılan şehit annesi Hatice Özkozanoğlu (55), salonda sergilenen şehitlerin fotoğraflarını tek tek inceledi. Hatice Özkozanoğlu, 6 ay önce Suriye'nin Cerablus şehrindeki Fırat Kalkanı Harekatı'nda DEAŞ'lı teröristlerce şehit edilen oğlu Tank Uzman Çavuş Ziya Özkozanoğlu'nun fotoğrafını görün...

Şehit polisin babasından yürek burkan türkü!

15 Temmuz'da hain darbe girişimi sırasında Ankara'da darbeciler tarafından şehit edilen polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç'ın polis memuru babası Zeki Kılınç, şehit oğlu için yürekleri burkan bir türkü besteleyip, seslendirdi.

Darbeci hainler Genelkurmay'a böyle girdi!

15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin Genelkurmay Başkanlığına giriş anları ilk kez yayınlandı. İddianamede yer alan 23 dakikalık görüntünün bir kısmı basınla paylaşıldı.

Darbe girişimine ait bu görüntüler ilk kez yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi TBMM'deki milletvekilleri ile yaptığı konuşmayı ilk kez izleyeceksiniz. Meclis'in yoğun bir hava saldırısına uğramasının ardından milletvekilleri sığınağa indi. AK Parti Grup Başkanvekili Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ü arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis sığınağında bulunan milletvekillerine telefonda seslenerek, onlara moral verdi.

Darbeci hainlerle ilgili 29 yıllık sır ortaya çıktı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yüzbaşı olarak görev yaparken, 1999 Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ihraç edilen Mustafa Damar, 15 Temmuz'da darbe yapmak isteyen bazı üst düzey askerle Harp Okulunda beraber öğrenim gördüğünü söyledi. Harp okuluna ait yıllıkta darbeci askerlerin 29 sene önce yazmış olduğu yazılar içerisinde dikkat çeken detaylar yer alıyor.

Marmaris saldırısına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

15 Temmuz gecesi, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele darbeciler tarafından helikopterlerden ateş açılmasının ardından çıkan çatışmada şehit olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker'in şehit olduğu o anın görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde ilk olarak bir özel harekat ekiplerini taşıyan polis aracı geçiyor. Ardından şehit polis memurunun içinde bulunduğu sivil polis aracı geliyor. Polisler indikleri aracı kendilerine siper alarak yan otelin girişinde siper alan darb...

15 Temmuz ruhunu yaşatan "sokak" oluşturuldu

Niğde'nin Çamardı ilçesinde Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesinin bir koridorunda duvarlara 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çekilen fotoğraflar ile dersliklerin kapılarına Niğdeli 5 şehidin fotoğrafları asılarak, "15 Temmuz Sokağı" oluşturuldu.

"Bu zihniyet 6.5 yaşındaki bir çocuğa şu cümleyi söylettirebiliyor"

Çankırı'da, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında düzenlenen programda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin bertaraf edilmesinde büyük katkı sağlayan gaziler ve şehit yakınları yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz gecesinden kalan gözlüğün sahibini arıyor

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Abdullah Furkan Hazar, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde bulduğu kanlı gözlüğü, sahibine ulaştırmak istiyor- Hazar: "Gözlüğü, sahibi gazi olmuşsa ona, Allah kısmet etmiş de şehit olmuşsa akrabalarına iade etmek isterim" - "O olaydan sonra istisnasız her iki günde bir bu gözlüğü aldım tefekkür ettim ki unutmayayım diye. Bu insanlar bize bunu yaptı, bunun hesabını sormalıyız diye"

Tüm aile, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in soyadını aldı

Elazığ'da güvenlikçi Hasan Bilik, ailesiyle birlikte, 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve şehit düşen kahramanlardan Astsubay Ömer Halisdemir'in soyadını aldı. Elazığ'ın merkeze bağlı Yurtbaşı beldesinde ikamet eden ve hipodromda güvenlik görevlisi olarak çalışan 54 yaşındaki Hasan Bilik, oğlu Serkan'ın tavsiyesiyle, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Asts...

Şehit çocuklarına bilgisayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, yürütülen "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında Rize'de bulunan 3 şehit çocuğuna dizüstü bilgisayar hediye edildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, kurum binasındaki törende, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul'da hayatını kaybeden Şuayip Seferoğlu'nun çocuklarına, Halk Bankası ile düzenledikleri kampanya kapsamında bilgisayar hediye ettiklerini söyledi.

Yarar: El Nusra haberlerinden sonra El Nusra çığlıklarıyla konsolosu vurdular​

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, AK Parti Onikşubat Gençlik Kolları tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen '15 Temmuz süreci ve darbenin kayıp saatleri' konulu konferansa katıldı. Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akif Erdoğan'ın konuşmasıyla başlayan programda daha sonra söz alan Mete Yarar, cuntacı generali öldürdükten sonra şehit olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir ile ilgili bilinmeyen bir anıyı paylaştı.

15 Temmuz Şehidinin kızından ağlatan şiir

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde açılan ateş sonucu şehit olan Mehmet Karaaslan'ın 12 yaşındaki kızı Gizem Karaaslan, babası için yazdığı şiiri, şehidin isminin verildiği okulda okudu. Küçük Gizem şiiri gözyaşları içinde okurken, salonda bulunanlar da gözyaşlarına hakim olamadı. 15 Temmuz, Şehit Mehmet Karaaslan, Gizem Karaaslan, Şiir

15 Temmuz gecesi Nedim Şener darbecilerle böyle kavga etmiş!

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi gecesi Doğan Medya Center'ı basan FETÖ'cü askerler ile gazeteci Nedim Şener arasında yaşanan tartışmanın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Görüntülerde Nedim Şener, CNN Türk yayınında darbe yapmaya çalışan askerlerle kavga ediyor.

Çocukların gözünden 15 Temmuz

Manisa Salihli'deki Fahriye Hanım İlkokulu öğrencilerinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimini ve demokrasi şehitlerine yönelik yaptığı resimler okulda sergilenmeye başlandı.Yaklaşık 400 öğrencinin hazırladığı resimler, okulda oluşturulan "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz" köşesinde sergileniyor.

15 Temmuz şehidinin hayali gerçek olacak

FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan Sümer Deniz'in, ailesi için kurduğu "bahçeli ev" hayali, bir hayırseverin bağışladığı arsa sayesinde gerçeğe dönüşecek. Ankara'nın Çankaya ilçesindeki arsanın tapusu, Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı aracılığıyla şehit eşi Emine Deniz'e verildi.

15 Temmuz gazilerinden Cumhurbaşkanına ‘yalnız değilsin’ mesajı

15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar Kısıklı'daki konutunun önünde toplanarak 'yalnız değilsin' mesajı verdi.

15 Temmuz gazisi anlattı, gözyaşları sel oldu aktı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini anmak için düzenlenen 'Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar' programı Edirne'de gerçekleştirildi. 15 Temmuz gecesi eşi Cuma Dağ'ın şehit olduğu anları anlatan Rukiye Dağ'ın sözleri Edirnelileri gözyaşlarına boğdu.

"Herkese böyle bir öğrenci yetiştirmek nasip olmaz"

Öğretmeni, Şehit Ömer Halisdemir'i anlattı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek girişimi engelleyen isimlerin başında gelen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in lise yıllarındaki edebiyat öğretmeni, öğrencisini anlattı.

15 Temmuz şehidinin babası: 'O pilotun gözlerinin içine bakmak istiyorum'

15 Temmuz'daki darbe girişiminde, FETÖ'cü hain pilot tarafından Özel Harekat Daire Başkanlığı'na atılan bomba sonrasında şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit'i şehit eden misket bombasının parçası ve özel eşyaları ailesi tarafından hazırlanan vitrinde sergileniyor. Kızını şehit eden misket bombasını göstererek ağlayan baba Yahya Kemal Yiğit, "O bombayı atan pilotun gözlerinin içine bakmak istiyorum" dedi.

Darbecilerle çatışmada yaralanan gazi Albay, gözyaşlarına boğuldu

FETÖ'nün darbe girişiminde, darbecilerle çatışmaya giren ve hastanede 'öldü' sanılan Kartaltepe Kışlası Komutanı Piyade Albay Davut Ala, komisyonda o anları anlatırken, gözyaşlarına boğuldu. Çatışmada karaciğerinden ve bacağından vurulan, parmağı kopan, diyaframı delinen, kaburgaları kırılan Gazi Albay Davut Ala, "Şehadet getirmek için akrabamızı aradım. Çocuklarım önce Allah'a sonra size emanet dedim. İlk hastaneye götürüldüğümde öldü diye kenara atmışlar. Kusura bakmayın. Yaşamam bir mucize. B...

15 Temmuz şehidinin öğretmen eşinden "vatan dersi"

Demokrasi şehidinin öğretmen eşinden "vatan" dersi- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın öğretmen eşi Özgül Acar, eşinin acısını öğrencileri dindiriyor.

Komutanının talimatıyla darbeye "dur" dedi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında İzmir'deki 2. Jandarma Komando Tugay Komutanlığında vatani görevini er olarak yapan Emre Ev (22), o gece yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz gazisi hem ağladı hem ağlattı

15 Temmuz darbe teşebbüsü gazileri ve şehit aileleri Esenler'de düzenlenen programda bir araya geldi. Eşi 15 Temmuz'da şehit düşen gazi Vahide Şevkatlioğlu, o gece yaşadıklarını anlatırken salondakiler gözyaşlarına boğuldu.

15 Temmuz şehitlerinin hatırasını okul duvarlarında yaşatıyor

Osmaniye'de resim öğretmeni Mehmet Akçadağ, okul duvarlarına, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir ve özel harekat polisi Mehmet Karacatilki'nin resimlerini yapıyor.

Şehit Kantarcı'nın çocukları sünnet oldu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz gecesi Çengelköy'de vurularak şehit edilen Halil Kantarcı'nın çocukları Ali Cihat ve Ömer Tarık'ın sünnet töreni çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezinde gerçekleşen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damatları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Selçuk Bayraktar, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, oğlu Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Bo...

“Başı karanlık, ortası cesaret ve sonu aydınlık bir geceydi”

Darbe kahramanları Mersinlilerle buluştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında 15 Temmuz gecesinin kahramanları Mersin'de darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı.

“Musul olduğu sürece başımızdan çorap eksilmeyecek”

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Önümüzde Musul olduğu müddetçe bizim başımızda çorap eksilmeyecek. Çünkü, 5 ile 10 yıl içerisinde ne bir Irak Devleti diye bir devlet, ne de Suriye Devleti diye bir devlet kalacak" dedi. Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz Gecesi yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminin bilinmeyen yönleri Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '15 Temmuz Milletin Darbesi' isimli panelde anlatıldı. Gazeteci-Yazar Ferhat Ünlü'nün moderatörlüğünü yaptığı söy...

"Darbecilerden korkmadım Vatansız kalmaktan korktum"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin bertaraf edilmesinde büyük yararlılık gösteren vatandaşlar Konya'da, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı. Gençlik ve Spor Bakanlığının "Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar Projesi" kapsamında, Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sanatçı İsmail Hakkı'nın moderatörlüğünde düzenlenen programa, Metin Doğan, Yaşar Yıldız, İsmet Doğan, Mehmet Tahir İkiler, Şerife Boz, Merve Şe...

15 Temmuz marşını bir de işaret diliyle dinleyin

Giresun 'da bu yıl ikinci kez 'Öğrenme Şenliği' programı düzenlendi. “Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma” sloganıyla başlayan şenlik yürüyüşü Gazi Caddesinden, Atatürk Meydanına Mehter Takımı eşliğinde yapıldı. Düzenlenen şenliğe Halk Eğitim Merkezi (HEM) öğrencilerinin işaret dili ile okuduğu 15 Temmuz marşını büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran belgesel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş Conrad Oteli'nde düzenlenen “İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü Bakanlar Konferansı"na katıldı. Konferansta gösterilen "15 Temmuz Kadınları" belgeseli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı duygulandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ve salonda bulunan çok sayıda kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.