• Tarihe göre sırala

Kahraman Binbaşı Dedebağı'nın en net görüntüleri yayınlandı

15 Temmuz gecesi Ankara Zırhlı Birlikler'de darbeci hainleri tutuklayan Binbaşı Barış Dedebağı'nın en net görüntüleri yayınlandı.

FETÖ'cü teröristler helikopterle halka böyle ateş açmış!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında, Başkent Ankara'da darbecilerin Genelkurmay Başkanlığı önünde toplanan halkın üzerine helikopterler ile ateş açmasına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

15 Temmuz kahramanlarına...

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, 15 Temmuz kahramanları anısına hazırlanan klipte İbrahim Sadri'nin seslendirdiği şiir dinleyenleri duygulandırdı.

Küçük Ömer Halis’e yoğun ilgi

Gaziantep'te, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle düzenlen etkinliklere askeri kamuflajla katılan 8 aylık Ömer Halis, protokolün ve alandakilerin ilgi odağı oldu.

Şehit Erol Olçok'un yeni görüntüsü yayınlandı

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok'a ait yeni bir görüntü ortaya çıktı. Şehit Erol Olçok'un kardeşi Cevat Olçok ağabeyinin oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un doğum gününü Mekke'den bir video ile kutladığı o görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Minikler telefonda Erdoğan’ın sesi ile karşılaşınca

15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik gününde telefon görüşmesi yapmak isteyen minikler telefonda Cumhurbaşkanı'nın sesi ile karşılaşınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Minikler, telefonun diğer ucunda zannettikleri Erdoğan ile konuşabilmek için uzun süre 'Tayyip Amca' diye bağırdı.

'Yazıklar olsun darbeye sevinen kanı bozuklara'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Şehitler Abide'sinin açılışında konuştu. Erdoğan 'Selam olsun tanka karşı dimdik duranlara. Helal olsun bu yiğitleri doğuran eli öpülesi analara. Yazıklar olsun darbeye sevinen kanı bozuklara' diye konuştu.

TBMM'de mapping gösterisi

TBMM'de düzenlenen 15 Temmuz programında Gazi Meclis'e yansıtılan projeksiyon gösterisiyle 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı sergilenen destansı mücadele anlatıldı.

Yüreklerimizden iman, vatan, ezan ve bayrak sevgisini eksik etme Allah'ım!

Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez TBMM'de düzenlenen 15 Temmuz programında Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası dua ettirdi.

Vatan Caddesi'nde 15 Şehitleri meşalelerle anıldı

15 Temmuz Şehitleri tüm Türkiye'de çeşitli organizasyonlarla anıldı. Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan binlerce İstanbullu meşaleler yakarak şehitleri andı.

Arama yapan karşısında Erdoğan'ı buluyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için milyonlarca vatandaş, törenlerin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne akın etti. GSM operatörleri müşterilerine sürpriz yaptı. Birbirini arayan operatörler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz mesajıyla karşılaşarak büyük sürpriz yaşadı.

Törende sürpriz isim

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için milyonlarca vatandaş, törenlerin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne adete akın etti. Törene esik Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı.

249 hafız 249 şehit için 'amin' dedi

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında şehitlerimiz için dualar ediliyor. Önder İmam Hatipliler Derneği'nin gençlik platformu Twitter'dan duygulandıran bir kare paylaştı. Kocaeli'de düzenlenecek etkinlik için alanda çok sayıda vatandaş buluştu. 249 şehidimiz için İmam Hatipli 249 hafız akşam namazını birlikte kıldı. Namazın ardından şehitlerimize dualar edildi.

Somali'den 15 Temmuz mesajı: Türkiye Türkiye'den büyüktür

Somali Mogadişu'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri 15 Temmuz'da ne hissettiklerini anlattılar.

Şehitler Köprüsü'nde muhteşem Kur'an tilaveti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için milyonlarca vatandaş, törenlerin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne adete akın etti. Mustafa Altın Kur'an tilavetiyle dinleyenleri mest etti.

Ünlü isimler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde

Sanat dünyasının ünlü isimleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki anma törenine katıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yüz binlerce kişinin akın ettiği anma programına ünlü sanatçılar araç konvoyuyla geldi. Aralarında Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Gülben Ergen, Ivana Sert, Hakan Akkaya, Hasan Kaçar, Ali Şan'ın bulunduğu birçok ünlü isim anma programına geldi. Vatandaşlar, ünlü isimlere yoğun ilgi gösterdi.

Diyarbakır böyle yürüyüş görmedi

Diyarbakır'da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe on binlerce kişi katıldı. 250 metrelik Türk bayrağının taşındığı yürüyüşte kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atıldı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne akan insan seli havadan görüntülendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenlerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne vatandaşlar akın ediyor. Türk bayraklarıyla köprüye yürüyen vatandaşlar havadan görüntülendi.

Ömer Halisdemir anısına off-road yapacaklar

Niğde'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in anısına off-road yarışı gerçekleştirilecek. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla darbenin seyrini değiştiren kahraman şehit Halisdemir anısına yarın yapılacak yarış öncesi off-road tutkunları, yaklaşık 100 araçlık konvoyla Niğde'ye geldi.Yarışa katılacak pilotl...

15 Temmuz'dan tüyler ürperten görüntüler: Bayrağı bırakmadı!

15 Temmuz gecesi özel bir hastaneye getirilen yaralı vatandaşın tüyler ürperten görüntüleri ortaya çıktı. Yaralı vatandaşın sedye üzerinde Türk bayrağını bir an olunsun elinden bırakmadığı görülüyor.

15 Temmuz Destanı: Çengelköy geçilmez

15 Temmuz'da FETÖ'nün Türkiye'yi işgal girişiminde en büyük çatışmalardan biri de Çengelköy'de yaşandı. Darbecilerin hezimete uğradığı geceden geriye, kahramanların hikayeleri kaldı.

Gençlik Kuruluşları Birliği'nde 15 Temmuz videosu

Gençlik Kuruluşları Birliği, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 1. Yıldönümünde düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında bir video yayınladı. Birliğin üyesi sivil toplum kuruluşu başkanları öncülüğünde çekilen videoda hain darbe girişimi bir kez daha lanetleniyor, darbe gecesi milletin yazmış olduğu destana vurgu yapılıyor.

Halk köprüye gelen Özel Harekat polislerini böyle karşıladı

Gün ağarana kadar halka ateş açan FETÖ'cü hainlerin sabah saatlerinde teslim olduktan sonra vatandaşların tankların üzerinde sevinç gösterilerinde bulunmasını içeren görüntülerde, halkın Özel Harekatçılara sevgi gösterileri ve darbecilerin bıraktığı askeri teçhizatların toplanmasına yardım etmesi de kayıt altına alındı.

Tüyleri diken diken eden 15 Temmuz şiiri

Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilen 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında, şair İbrahim Tenekeci'nin aziz şehitlerimiz anısına kaleme aldığı 'Ölmüşsün Ama Değilsin Üzgün' adlı şiiri için hazırlanan klip yayınlandı. Şiiri sanatçı İbrahim Sadri seslendirdi.

Darbecilerin şehit ettiği vatandaşın cenazesi sabah alınabildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin ilk kez yayımlanan görüntülerde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde tankların yanına kadar gidip darbecilere direnirken şehit olan, ancak sabah askerler teslim olduktan sonra alınabilen bir vatandaşın Türk bayrağı ile örtülen cenazesinin tekbirlerle taşınması da yer aldı.

15 Temmuz gecesi köprüde yaşananlar ile ilgili yeni görüntüler

15 Temmuz gecesi köprüde yaşananlar ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

15 Temmuz'dan dehşet anları: FETÖ'cü subay vatandaşı böyle vurdu!

Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde Yarbay Kadir Yıldız tarafından şehit edilen Ümit Yolcu'nun vurulma görüntüleri ortaya çıktı. 20 yaşındaki Ümit Yolcu'yu şehit eden FETÖ'cü Yarbay Kadir Yıldız'ın vatandaşlar üzerine rastgele ateş ettiği yargılandığı dava iddianamesinde vurgulanırken Yarbay'ın yanındaki ere hitaben 'Gerekirse şehadet şerbetini burada içeceğiz teslim olmak yok' dediği iddianamede yer aldı.

Darbe gecesinin kader anı

15 Temmuz gecesi asker görünümlü eşkıyaların yapmaya çalıştığı darbenin kırılma anı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cep telefonuyla ile canlı yayına bağlanması oldu. Erdoğan'ın tarihi konuşmasıyla sokağa çıkan halk, darbecilere meydan okuyup vatanına sahip çıktı.

Yeni görüntüler: Darbeci hainlerin TRT Radyo binasını işgal etme anı!

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında darbeci hainler TRT Radyo binasının işgal edilme anları ve sonrasında yaşananların güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Ahmet Albayrak 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını TVNET'e anlattı

Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını TVNET'e anlattı.

"Alnında hain yazanın göğsünde kahraman yazsa neye yarar"

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Marmaris'te suikast teşebbüsü davasının duruşmasında FETÖ sanığının üzerinde 'Hero' yazılı tişört giymesine ilişkin, “Öyle tişörtüne kahraman yazmakla kurtulacaklarını, meydan okuyarak bu işten sıyrılacaklarını zannediyorlar. Alnında hain yazanın göğsünde kahraman yazsa neye yarar” dedi.

15 Temmuz'u Kürtçe anlatırken gözyaşlarına boğulan amca

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Kürtçe anlatırken gözyaşlarına boğulan Siirt Kurtalanlı Mehmet Şirin Karataş'ın konuşması sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi. Mehmet Şirin Karataş konuşmayı geçen sene TRT Kurdî kanalından Siirt'teki demokrasi nöbetleri sırasında yapmıştı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.