• Tarihe göre sırala

Çift başlı değişik yaratık bulundu!

İspanya'da bir bahçeden bulunan çift başlı yılana benzer yaratık izleyenleri şaşırtıyor. Yılana benzeyen yaratıkla ilgili bazı zoologlar tırtıl veya güve olabileceği şüphesi üzerinde duruyorlar.

Su hortumunu yılan zanneden kertenkele saldırıya geçti!

Koca bir kertenkele, suyun açık olmasından dolayı hareket eden hortumu yılan sanıyor ve saldırmaya başlıyor... İşte o görüntüler.

Kedinin kulağını ısıran rakun böyle özür diledi​

Bir rakun, kedinin kulağıyla oynarken yanlışlıkla ısırdı. Kedinin canının yandığını fark eder etmez rakun böyle gönül aldı.

Dev timsah kanalizasyondan böyle çıkarıldı

ABD'nin Florida eyaletinde dev timsah 3 metrelik kanalizasyon çukurundan çıkarma anı kameraya böyle yansıdı.

Mustafa Yıldızdoğan'ın Türkiyem şarkısını çalan papağan

Mustafa Yıldızdoğan'ın Türkiyem şarkısının melodisini ağzıyla çalan papağan görenleri şaşırtıyor.

Geyik motosikletin üstünden böyle atladı

Yolda motosikleti ile giden bir grup motosikletlinin karşısına geyik çıktı. Yolda hızla koşan geyik, motosiklet sürücüsünün üstünden böyle atladı.

Kayserili adamın arabasının altına kedi girerse

Kayseri'de bir vatandaş işine gitmek için arabasına yöneldi. Arabanın altından kedi sesi gelince kediyi çıkarmak için konuşarak ikna etmeye çalıştı. Ortaya ise gülümseten bu görüntüler çıktı.

Tavukları kaybolan adam katili bakın nasıl buldu

Kümesinde tavukları birer birer eksilen adam katili en sonunda yakalamayı başarıyor. Çiftçilikle uğraşan ve köy hayatıyla ilgili çektiği videolarla büyük beğeni kazanan 'Justin Rodos'un tavuklarını yiyen yılanı yakalamasını izliyoruz.

Dev levreğin midesinden bakın ne çıktı!

Levrek balığının midesinden çıkan yengeç izleyenleri şaşırtıyor. Nadiren yaşanan bu durumu kayıt altına alan kişi, olta balıkçılarına levreklerin beslenme alışkanlıkları ile ilgili ipucu verirken, av metotlarını geliştirmede de yardımcı oluyor.

Ölümcül yılanın yumurtadan çıktığı an

Avustralya'da ölümcül doğu kahverengi yılanlarının yumurtadan çıktığı an kameraya böyle yansıdı.

Nehre düşen orangutanı böyle kurtardılar

Endonezya'nın Borneo adasındaki Lesan Nehrine düşen orangutanı fark eden bir kaç kişi orangutana yardım etmek için nehre girdi. Bir kaç uğraş sonucu orangutanı ağaç dallarından yapılan köprü ile kurtardı.

2 kişiyi öldüren kaplan böyle yakalandı

Hindistan'ın Ramnagar ormanlarında 2 kişiyi öldüren kaplanı yakalamak için dozer kullanıldı. Görüntüde, hayvanın uyuşturucu dartlarla vurulduğu görülse de yakalanış şekli tepki topladı.

Dev deniz analarının göçü böyle görüntülendi

Muğla'nın Marmaris ilçesi kıyılarında zehirli dev deniz analarının göçü bir dalgıcın kameralarına takıldı. Her yıl Haziran ayında Kızıldeniz'den göç ederek Akdeniz ve Ege kıyılarını istila eden denizanalarının bu yıl ki göçü erken başladı.Marmaris kıyılarında dalış gerçekleştiren bir dalgıç karşısında dev deniz analarını görünce önce şaşkınlık yaşadı. Dalgıç zehirli olduğunu bildiği denizanalarına yaklaşmamaya özen göstererek kamerasını çalıştırıp denizanalarının Akdeniz'e göçünü görüntüledi.

Kendi kapısını kendi açıyor

Kapıyı açmayı öğrendi, sahibinden rica etmeyi kesti. Karşınızda akıllı kedi. Adı Bell. Sahibi, bulunduğu odadan her dışarı çıkmak istediğinde kendisine gelen Bell'e balık vermeyi bırakıp balık tutmayı öğretmiş. O da zorlansa da artık kapısını kendi açıyor. Tabii ortaya da biraz komik bu görüntüler çıkıyor.

Dev piton sırtlanı böyle yedi!

Kenya'da bir örneğinin daha olmadığı söylenilen olayda dev kaya pitonu büyük ağzıyla iri boyutlardaki sırtlanı yuttu. Olay çevrede araştırma yapan insanlar tarafından kameraya kaydedildi.

Sincap yarış sırasında sporcuyu böyle ısırdı

Norveç'in başkenti Oslo'da Holmenkollen'de düzenlenen bayan biatlon yarışmasında karşıya geçmeye çalışan sincap kandın sporcuyu ayağından ısırdı.

Horozun heybeti görenleri korkutuyor

Brahma cinsi horozun ilginç görüntüsü korkutuyor. Kalın bacaklara sahip olan horoz, en çok ABD'de yetiştiriliyor.

Sivrisineğin ısırma anı yakın çekimde

Kan emmek için kola konan sivrisineğin ısırma anı kameralara böyle yansıdı.

Timsah sürüsünün geçişi böyle görüntülendi

Florida'da bir fotoğrafçı ilk defa bu kadar fazla timsah sürüsünün yol üzerinde geçişini böyle görüntüledi.

Tavşanın yılanla mücadelesi

Tavşan, yılanı gördüğü anda yavrularını korumak işin hiç tereddüt etmedi. Yılanı önce yavrularından sonra bahçeden uzaklaştırdı. O anları çocukları ile birlikte izleyen bir kişi ise tüm ayrıntıları kaydetti.

Golf oyuncusu sahaya giren timsahı böyle kovdu

Golf oyuncusunun turnuva sırasında sahaya giren timsahı kovması sosyal medyada olay oldu.

Köpek balık oldu!

Köpeğe özel hazırlanan su altı oksijen tüpü ile köpeğin dalış anı kaydedildi. Su altı dünyasını keşfetme fırsatı bulan sevimli köpek, diğer türlerini kıskandıracak bir farka sahip oldu.

Bunu yapan insan olamaz: Yaralı köpeği...

İstanbul Sarıyer'de bir kamyon sürücüsü köpeğe çarpıp yoluna devam ederken, arkadan gelen bir otomobilse göz göre göre yaralı köpeğin üzerinden geçti. İsminin “Rex” olduğu öğrenilen köpek tedavi altına alınırken yaşanan vahşet anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Arada cam duvar olmasaydı...

Hayvanat bahçesini ziyaret edenlere karşı hayvanların tepkisi kimi zaman olumsuz olabiliyor. Bu anları izlerken 'cam olmasaydı ne olurdu' sorusu akıllardan çıkmıyor.

Felçli köpeğe ’tekerlekli’ çözüm

Felçli köpeğe tekerlekli sandalyeyle çözüm buldular. Görüntülerin adresi Amerika Birleşik Devletleri. Bacakları felçli olan köpek için özel bir tekerlekli sandalye üretildi. Tasarlanan bu yürüteç sayesinde artık diğer köpekler gibi koşabilen sevimli hayvan ilginç görüntüler oluşturdu.

Yavru kedi yemeğini vermemek için böyle kavga etti

Tekirdağ'da bir işyerinin önünü kendisine mesken edinen yavru kedi, bölgede uygulama yapan polis memurlarının kedi yuvası önüne koyduğu ekmeği, gelen bir köpeğe kaptırmamak büyük mücadele sergiledi.

Yolu kesip, trafiği sıkıştıran iguana!

Yolun ortasında yürüyüp, hareket halindeki araçlara aldırış etmeyen iguana, trafik sıkışıklığı meydana getirdi.

Kuyu köpek ikinci kez ölümü atlattı

Beykoz'da düştüğü kuyudan 11 gün sonra kurtarılarak herkesin dikkatini çeken "Kuyu" isimli köpek, bu kez de yakalandığı 'Parvoviral Enterit' isimli ölümcül hastalığı yenerek, hayata bir kez daha tutundu.

Dev pitonla adamın şoke eden mücadelesi!

Dev pitonu kafese koymak isteyen adam korkusuzca pitonla mücadele ediyor. Kameralara yansıyan o anlar izleyenleri hayrete düşürdü.

Kalk dostum: İş vakti !

Battaniyenin altından çıkan bir eşek. Sabah olunca sahibi tarafından bu şekilde uyandırılıyor. Çalışkan eşek istirahat keyfinden ise asla ödün vermiyor. Battaniye ve yastıksız asla uyumuyor.

Piyano sesini duydukça mayışan kedi

Sahibi tarafından piyano dinlettirilen kedi, sesi duydukça kendinden geçiyor ve ortaya bu görüntüler çıkıyor.

Bu kapıyı açmak yürek ister!

Avustralya'da uzun süre kimsenin girmediği bir eve giren adam, odalardan birine yönlenince kapıda içinden yavrular çıkan bir örümcek yuvası fark etti. Kameranın ışığıyla çevreyi kontrol etme ihtiyacı hisseden adam, el büyüklüğündeki yavruları koruyan anne tarantulayı görünce video kaydını durdurdu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.