• Tarihe göre sırala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenişafak 15 Temmuz Dijital Kütüphanesini inceledi

4. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak Medya Grubu'nun standını ziyaret etti. Erdoğan, Yeni Şafak'ın hayata geçirdiği ve önceki gün yayına açılan 15 Temmuz Dijital Kütüphanesini detaylıca inceledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Dijital Kütüphanesinin çok iyi bir proje olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü belgeseli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat'ta 63'üncü yaşına girerken doğum gününü kutlamak amacıyla kendisi için belgesel tarzında kısa bir film çekildi. Rize'den Kasımpaşa'ya eski dostları, öğretmenleri ve değer verdiği büyükleri bu sürpriz doğum günü videosunda bir araya geldi. Bugüne dek kamera önüne çıkmamış ama Erdoğan ve yakın çevresi tarafından çok iyi tanınan bu isimler belgeselde Cumhurbaşkanıyla olan anılarını anlattı.

"140 karaktere sığdırılmış aforizmalarla alim olunamaz"​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kitap fuarı açılışında yaptığı konuşmada Twitter kullanımına dikkat çekerek, “140 karaktere sığdırılmış aforizmalarla gerçek bilgiye ulaşılamaz, alim hiç olunmaz. Bu şekilde sadece malumatfuruş olunabilir. Yarım porsiyon aydın olunabilir" dedi.

''Bugün yeniden kutlu bir yolculuğa çıkıyoruz''

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Arena'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

AK Parti'nin referandum şarkısı: Milyonlarca evet

AK Parti'nin referandum kampanyasının startını verdiği toplantıda seçim kampanyasında kullanılacak olan şarkılar ilk kez tanıtıldı. İşte 'Milyonlarca evet' şarkısının yayınlanan klibi.

AK Parti'nin referandum şarkısı: Evet ile güçlü Türkiye

AK Parti, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kampanya startını verdi. Ankara'da düzenlenen toplantıda referandumda kampanyasında kullanılacak şarkılar ilk kez paylaşıldı. 'Evet ile güçlü Türkiye' şarkısında 8 yaşındaki Azra Ecemsu Gümüş'ün seslendirdiği bölüm büyük beğeni kazandı.

İşte AK Parti'nin referandum tanıtım filmi

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'yla 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kampanya startını verdi. Toplantıda AK Parti'nin seçim kampanyası için hazırladığı tanıtım filmi de ilk defa yayınlandı. İşte AK Parti'nin referandum tanıtım filmi.

Başbakan Yıldırım alanı dolduran kalabalığa seslendi!

Başbakan Binali Yıldırım, referandum kampanyasını açıklamak üzere geldiği Ankara Arena Spor Salonu'nda coşkulu bir şekilde karşılandı. Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, vatandaşlara kırmızı karanfiller dağıttı. Salon dışında vatandaşlara hitap eden Başbakan Yıldırım, “80 milyon, akın akın burada ve yükselen bir ses var” dedi.

''Yerimiz dar ama gönlümüz 80 milyon alacak kadar geniş''

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Arena'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı öncesi Arena'nın önünde halka hitap etti.

Uğur Işılak'tan AK Parti için yeni referandum şarkısı

Ankara'da AK Parti'nin halk oylaması kampanya tanıtım toplantısı başladı. Program kapsamında AK Parti'nin referandum kampanyasında kullanacağı söz ve müziği Uğur Işılak'a ait olan 'Evet Diyoruz' şarkısı ilk kez duyuruldu.

Başbakan Yıldırım esnaftan "evet" yanıtı aldı

Başbakan Binali Yıldırım, Şaşmaz sanayi esnafına hitap etti. Vatandaşlara referandumda kararlarının ne olacağı konusunda soru yönelten Başbakan Yıldırım, sanayi esnafından 'evet' cevabını aldı. Başbakan Binali Yıldırım, Şaşmaz sanayi esnafına hitap etti. Yıldırım, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasına işaret ederek, vatandaşlara "Tamam mı? Şaşar mı?" diye sordu. Vatandaşlar da bu soruya 'evet' cevabını verdi. Yıldırım, bunun üzerine "Hiç şaşmaz. Eyvallah. 16 Nisan'da şaşmaz. ...

'YPG kendi kantonunu oluşturmaya çalışıyor'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rakka ve Münbiç operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu "YPG Münbiç'teki insanlara zulmediyor, göçe zorluyor. Resmi tapular dahil resmi belgelerin hepsini yakıyor. Buralarda kendi kantonunu oluşturmaya çalışıyor" diye konuştu.

''İdam için de referandum yapabiliriz''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. "İdam parlamentondan geçtiği anda bana geldiğinde ben buna 'Evet' derim" açıklamasında bulunan Erdoğan "Bir sıkıntı anayasa değişikliği gerekiyor. Ayın 16'sı bunun işareti olacak. Gerekirse bunun için de bir referandum yapabiliriz" diye konuştu.

''Tek adamcılık CHP'nin yapısında vardır''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da toplu açılış törenine katılarak konuşma yaptı. Erdoğan ''Türkiye hedeflerine daha kolay ulaşabilsin diye istiyoruz. Tek adamcılık CHP'nin yapısında var. İl başkanları o ilin il valisiydi aynı zamanda. Türkiye terör örgütleriyle mücadelesini daha güçlü yönetebilsin diye değişikliği istiyoruz'' diye konuştu.

CHP'li vekilin 'hayır' yalanı böyle ortaya çıktı!

CHP milletvekili Tuncay Özkan'ın, "Anadolu köylüsünden anlamlı Hayır" diyerek paylaştığı videodaki kadının, CHP Parti Meclisi Üyesi ve CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Hüsniye Kaya olduğu ortaya çıktı. CHP'li Özkan'ın yalanının ortaya çıkması vatandaşlardan büyük tepki gördü.

"Biteceksiniz başka yolu yok"

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Çevre Projeleri açılış töreninde konuştu. Konuşmasında terör örgütünün açtığı hendekler nedeniyle Kürt kökenli vatandaşların evlerini terk etmek zorunda kaldığını belirterek, "Şimdi ne konuşuyorlar, 'aman bu referandumda evet çıkarsa biz bittik.' Biteceksiniz, başka yolu yok" dedi.

CHP’li başkana yaşlı kadından “evet” cevabı

CHP Kars İl Başkanlığı'nca başlatılan 'hayır' kampanyasına, Karslı yaşlı kadından 'evet' yanıtı geldi. CHP'nin basın açıklaması yaptığı esnada yaşlı bir kadın, CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras'a nedir bu diye sordu. Eline aldığı üzerinde hayır yazılı el ilanını yaşlı kadına 'Cumhurbaşkanına hayır diyoruz', diye uzatan CHP İl Başkanı Mustafa Aras'a yaşlı kadının tepkisi ağır oldu.Aras'ın uzattığı el ilanını almayan yaşlı kadın, “Niye hayır olur. Valla hayır, hayır! Yok ben 'evet' diyeceğim. Ben e...

"Bu işin iktidar partisi yok, muhalefet partisi yok"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, olası bir depreme karşı kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması gerektiğini belirterek, tedbirlerin alınmadığı takdirde, “Yoksa bizi zor günler bekliyor. Bu işin iktidar partisi yok, muhalefet partisi yok. Deprem geldiğinde hiç kimseyi ayırmıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu'na çok sert seslendi: "Adamlarını derle topla"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölge güvenlik toplantısı için geldiği Erzurum'da partisinin 'Yeni Türkiye' toplantısına katıldı. Burada konuşan Bakan Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. Soylu, “Adamlarını derle topla. Terör örgütünün propagandasını yapmasınlar. Kimin tarafında neyin tarafındasınız siz.” dedi.

"El Bab’ın tamamına yakını kontrol altında"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bugün El Bab'ın tamamına yakını artık kontrol altına alındı. İlçe merkezine girildi. Büyük oranda arama tarama faaliyetleri yürütülüyor. Arama tarama bittiğinde artık 'DEAŞ unsurlarından temizlenmiştir' diyeceğiz” dedi.

"FETÖ artık Pakistan’da hayat alanı bulamayacak"

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimi karşısında Pakistan'ın Türkiye'ye verdiği desteğe işaret ederek, "Kardeş Pakistan'ın atacağı ilave adımlarla FETÖ artık Pakistan'da hayat alanı bulamayacak ve tamamen ülkeyi terk edecektir" dedi.

Bakan Faruk Çelik Bakü’de

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Bakü'ye geldi. Bakanı Faruk Çelik Azerbaycan-Türkiye Tarım İş Forumu'na katılmak için geldiği Azerbaycan'da, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinin düzenlediği resepsiyona katıldı. Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'ın ev sahipliğindeki resepsiyonda Bakan Çelik'in yanı sıra Azerbaycan Tarım Bakanı Haydar Asadov, Türkiye-Azerbaycan Tarım Yürütme Komitesi 8. Dönem Toplantısı katılımcıları ve iş adamları da yer aldı. Fakut Çelik Bakü temasları kapsamında yarın Aze...

Erdoğan, Navaz Şerif'le akşam yemeğinde bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde akşam yemeğinde bir araya geldi.

'Mevcut sistem krizlere gebe bir sistem'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vatandaşların anayasa değişikliği paketinin içeriğini öğrendikçe çok güçlü bir şekilde destek vereceğini belirterek, “Vatandaşımız anayasa değişikliği paketinin içeriğini öğrendikçe çok güçlü bir şekilde destek vereceklerdir. Çünkü mevcut sistem krizlere gebe bir sistemdir” dedi.

"Sadece cumhurbaşkanı-başbakan kavgaları bile yeter"

Müteahhitler Birliği ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut sistemdeki çatlaklardan ve yaşanan sıkıntılardan örnekler vererek, halk oylamasına gidecek anayasa değişikliği içindeki yeni sistemin getirilerini anlattı. Erdoğan, sadece tarihteki cumhurbaşkanı-başbakan kavgalarının bile parlamenter sistemi sorgulamak için yeterli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyaset dürüst yapılmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sheraton Otel'de Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada, "16 Nisan ile birlikte Türkiye'de yasama organı yok diyorlar. Siyaset dürüst yapılmalı. Yürütme sadece Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde yani başkanda toplanıyor. Yasama var, yürütme var ve yargı var. Bunların ortadan kalkması söz konusu değil" dedi.

Mete Yarar'ı kızdıran Ömer Halisdemir tweeti

TVNET'te Karşı Karşıya programında gündemi değerlendiren Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Twitter'dan gelen bir soruya sert tepki gösterdi. Yarar "Bana Twitter'den birisi 'Nasıl oluyor, Özel Kuvvetlerde birisi telefon açtığında diğeri öbürünü vuruyor mu? soruya bak. Bu kadar kolay mıymış?' Kardeşim darbe oluyor yahu. Vurulduğu saat gece yarısı 02. Ankara'da yer yerinden oynuyor. Verdiği saatte Ömer Halisdemir darbe olduğunu biliyor, komutanı da darbeyi engellemek için emir veriyor. Şöyle bir görev ve...

Başbakan Yıldırım, MYK öncesi İzmir milletvekilleri ile bir araya geldi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin genel merkezinde İzmirBüyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, ilçe meclis üyeleri ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldiği toplantıda konuşma yaptı.

Çavuşoğlu KKTC Meclis Başkanı ile görüştü

Resmi ziyarette bulunmak üzere KKTC'ye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile görüştü.

Anastasiadis'e sert tepki: Dürüst olacaksın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rum Lider Anastasiadis'in 16 Şubatta yapılan görüşmede müzakere masasını terk etmesine de değinerek, "Rum liderin saldırgan tutumu, kapıyı çarpıp çekip gitmesi, sonra da 'Efendim ben sigara içmeye gidiyordum aslında' diye çark etmeye çalışması da samimiyetten uzak bir tavırdır." diye konuştu.Süreçte dürüst olunması ve doğruların söylenmesi gerektiğini belirten Çavuş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD üyelerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürüldüğü an

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Başbakanlığın, Anayasanının 84. maddesine göre, Yüksekdağ'ın kesin hüküm giydiğine dair kesinleşen mahkeme kararı hakkında tezkeresini okuttu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.