• Tarihe göre sırala

Alçak katliamın üzerinden 24 yıl geçti

24 Mayıs 1993'te birliklerine giden 33 silahsız er, Bingöl-Elazığ Karayolu'nda PKK'lı teröristler tarafından acımasızca katledildi.

Baykal'dan CHP'yi karıştıracak sözler

Deniz Baykal 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Kılıçdaroğlu'na seslendi. Baykal, CHP liderine seslenerek, “Aday olacaksan ol. Olmayacaksan, buradan birisini seçelim” dedi.

Vatandaşlar CHP'li Cankurtaran'a ders verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Sultangazi ilçesindeki partilileri ziyaret etti. Esnaf ziyaretinde de bulunan Cankurtaran'ın hükümete yönelik eleştirilerine vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşların Cankurtaran'a ders verdiği anlar kameraya böyle yansıdı. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O tabelaları sökün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 8. Uluslararası Türk Dili Kurultayı'nda konuştu. Kendimizin yeteri kadar önem vermediği Türkçe konusunda başkalarının hassasiyet göstermesini bekleyemeyeceğimizi dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eskiden kıraat hane vardı bizde şimdi bakıyorsunuz buraların isimleri clup olmuş, cafe olmuş. Bu benim değil ki. Benim olanı neden kullanmıyoruz? Bunları kullanalım. Bunları belediyelerde yaygınlaştırıyoruz. Di...

Gül Ailesi'nin mutlu günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 184'üncü dönem mezuniyet töreninde fakülteden mezun olan 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelini Ayşe Zehra Gül, diplomasını Gül'ün elinden aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül'ün gelini ile sahnede bir süre sohbet etti.

Erdoğan'dan terör saldırısına kınama mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İngiltere'nin Manchester şehrinde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Türkiye olarak saldırıda ilk belirlemelere göre 22 vatandaşını kaybeden 59 vatandaşı yaralanan İngiltere Devletinin ve İngiliz halkının acısını paylaşıyoruz" dedi.

ABD'li bakana çok sert cevap: Tren soyguncusu, at hırsızı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Konutu önünde PKK'lıların yaptığı provokasyon sonrası yaşanan kavgayı değerlendiren Bahçeli, ABD'li Dışişleri Bakanı'na çok sert cevap verdi.

Medvedev, Ayasofya ve Sultanahmed'i ziyaret etti

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Ayasofya ve Sultanahmed Camisi'ni ziyaret etti.Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (KEİ) 25. Yıldönümü Zirvesi katılmak üzere İstanbul'a gelen Medvedev, Ayasofya'yı gezdi. Tarihi eseri gezerek yetkililerden bilgi alan Medvedev, yaklaşık bir saat içeride kaldıktan sonra ayrıldı. Ayasofya önündeki hareketliliği meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar, Medvedev'in Ayasofya'dan çıkışını cep telefonlarına kaydetti.Buradan, Sultanahmed Camisi'ne geçerek çevreyi incele...

Erdoğan'dan Ermeni temsilciye tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Ekonomik İşbirliği 25. Kuruluş Yıldönümü zirvesinde Azerbaycan Milli Meclis Başkanı'nın eleştirilerine uzun ve siyasi bir cevap veren ve konuşmasının tamamına yakınını Karabağ meselesine ayıran Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Hovakimiyan'a eleştiride bulunarak, "Konuşmanızın tamamını bir siyasi değerlendirmeye dönüştürdünüz. Bu da bana göre doğru olmadı” dedi.

Talat Aydemir'i idama götüren darbe girişimi

Türkiye'de demokrasiyi bıçak gibi kesen 27 Mayıs darbesi siyasi ortamın çöküşüne neden olduğu gibi orduyu da yıpratmıştı. Oluşan kaos ortamından faydalanmaya çalışan Talat Aydemir, 'albaylar cuntası'nı kurdu. İlk denemesinde başarısız olan Aydemir, 20 Mayıs 1963 gecesi yeniden harekete geçti ve radyodan 'yönetime el koyduklarını' ilan etti. Hükümetin önlemleri nedeniyle yine kaybeden Aydemir, yargılanarak idam edildi.

Erdoğan'ın 15 Temmuz'u anlatırken okuduğu şiir duygulandırdı

AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde Genel Başkan adayı olarak adı açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan salonda konuşması sırasında okuduğu şiirle duygu dolu anlar yaşattı.

Erdoğan'ın sözünü bu şarkıyla kestiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'ye 998 gün sonra yeniden genel başkan olacağı kongre başladı. Kongrede AK Parti Genel Başkanı adayı olarak kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması, katılımcıların "Bir şarkısın sen" şarkısıyla kesildi.

2001'den 2017'ye AK Parti'nin öyküsü

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi için hazırlanan, AK Parti'nin tarihsel sürecini anlatan yeni tanıtım filmi, delegeler ve partililer tarafından ilgiyle izlendi.

Partililer Erdoğan'ı karşıladı: Uzun kuyruklar oluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nin yapıldığı Ankara Arena'ya geldi. Partililer Erdoğan'ı, karşılamak için beklerken uzun kuyruklar oluştu. Sıranın başında ise Başbakan Binali Yıldırım bulundu.

"998 gün sonra yine beraberiz, durmak yok yola devam"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin tarihi kongresinin gerçekleştirileceği alanda büyük bir coşkuyla karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salon dışında toplananlara hitap etti. Erdoğan, "Durmak yok yola devam. Kapı kapı dolaşmaya devam edeceğiz. Üzerimizdeki spekülasyonları sandıkta cevabını vererek yine yok edeceğiz." dedi.

Ankara Arena'da dikkat çeken ayrıntı!

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi için delegeler ve partililer Ankara Spor Salonu'na geldi. Partililer salonda büyük bir coşku ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı beklerken, salonda bulunan bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. 2. Abdülhamid'e benzerliği ile salonda yerini alan bir partili giydiği üniforma ile de ilgi odağı oldu.

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde büyük coşku

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi öncesi Ankara Arena'ya büyük bir coşku hakim, partililer Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın salona gelişini heyecanla bekliyor.

AK Parti'de "Yeni Atılım Dönemi" başlayacak

AK Parti'de, 3. Olağanüstü Büyük Kongre'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkanlığa seçilmesiyle "Yeni Atılım Dönemi" başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fikir hürriyetiyle alakası yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde İbn Haldun Üniversitesi Sempozyumu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerine methiyeler düzmek, fikir hürriyetiyle alakası yoktur. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütlerinin propagandasını yapmak düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmez" dedi.

'Bize ders vermeye kalkmaları komik kaçıyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde İbn Haldun Üniversitesi Sempozyumu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünlerde düşünce özgürlüğü üzerinden devleti hedef alanların geçmişini çok iyi bildiğini ifade ederek, "Sicili hak ve hürriyet katliamlarıyla dolu olanların bize ders vermesi komik kaçıyor, komik" dedi.

Başbakan Yıldırım: FETÖ'nün planını gençler bozdu

Başbakan Binali Yıldırım, 19 Mayıs nedeniyle Beştepe'deki etkinlikte gençlere seslendi. Başbakan Yıldırım, "Siz 15 Temmuz gecesi tarih yazdınız. Karanlık FETÖ örgütünün alçakça kurduğu planı bozdunuz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musluk kapatılınca çılgına döndüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gençleri kabul etti. Erdoğan, ''Dershaneleri kapattık. Eğitim mafyaları türemişti. Bu mafyalar benim garip halkımı sömürüyordu. FETÖ'nün ilk saldırısı buradan geldi. Kaynak ellerinden alındı. Oradan büyük bir kaynak vardı. Asgari 1 milyar oradan kazanıyorlardı. Kapatılınca çılgına döndüler'' dedi.

'Trump'ı vatana ihanetle suçlayacaklar'

TVNET'te Büyük Oyun programında gündemi değerlendiren Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ABD Başkanı Trump'ın hem ABD'nin yerleşik sisteminin hem de uluslararası kuruluşların temelini sarstığını belirterek, "Bu kavga ciddiye alınması gereken bir kavga. Kavga ABD'nin içerisinde yapılıyor olsa da savaşın sonuçları dünyada derin izler bırakacak. Trump kaybederse, Trump'ı Rus casusu olarak suçlayacaklar, vatana ihanetle bile suçlayacaklar. Çok ağır suçlamalar yönlendirecekler"...

Her an yeni operasyon yapabiliriz

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye operasyonla ilgili "Eğer bu terör örgütleri tehdit oluştururlarsa angajman kurallarından kaynaklanan haklarımızı kullanırız. Bunun için kimseye danışmayız, kaybedecek vaktimiz yok. Ülkemize verilen sözlerin tutulmadığı görülüyor. Fırat Kalkanı ilk adım oldu. Bundan sonra da ihtiyaç ve gerek duyduğumuz her an benzer operasyonlar yürütmekten çekinmeyiz" diye konuştu.

Erdoğan'dan AB'ye: Biz kapıkulu değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuştu. Avrupa'nın Türkiye'yi AB'ye almamasını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'ye en son yaşadığımız referandumda yaptıklarını gördünüz. Türkiye sıradan bir ülke değil. Biz kapıkulu değiliz. Bizin bir onurumuz, haysiyetimiz var. Bizim bu onurumuzla bu haysiyetimizle oynanmasına izin veremeyiz" ifadelerini kullandı.

CHP toplantısını karıştıran sözler: Kılıçdaroğlu'ndan utanıyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nda gergin anlar yaşandı. CHP Karabük Gençlik Kolları eski Başkanı Levent Gündüz'ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren konuşması salonda tansiyonu yükseltti.

Trump, Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump tarafından onuruna verilen öğle yemeğine katıldı. Erdoğan ve Trump, Beyaz Saray'daki ikili görüşmeden sonra yaptıkları ortak basın açıklamasının ardından öğle yemeğine geçti. Aynı zamanda heyetler arası görüşmenin de gerçekleştirildiği yemeğin ardından ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurladı. Beyaz Saray'da gerçekleşen öğle yemeğine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beyaz Saray'a böyle gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Cumhurbaşkanının makam aracıyla, kaldığı konuk evinden Beyaz Saraya hareket ettiği anlar kameraya böyle yansıdı.

'Tarihi bir dönüm noktası olacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Trump'la ortak basın toplantısı yaptı. İki ülke arasındaki ilişkilerin güçlü olmasının küresel barış ve istikrar için önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu ziyaretimiz tarihi bir dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan uyardı: Hangi ülke olursa olsun...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beyaz Saray'da ABD Başkanı Trump'la görüştü. Görüşme sonrası kameraların karşısına geçen ikili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak geleceğimizi tehdit eden terör örgütlerine karşı ayrım yapmadan mücadele etmekteki kararlılığı dile getirerek "Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması, bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun değildir" ifadelerini kullandı.

Trump, Erdoğan'ı kapıda karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump ile yapacağı görüşme için Beyaz Saray'a geldi. Trump Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapıda karşıladı.

Gençlerden Yıldırım'a 'şarkılı' veda

Başbakan Binali Yıldırım, genel başkan olarak partisinin son grup toplantısında konuşurken izleyicilerden bir grup genç, "Bir şarkısın sen" şarkısını söyleyerek Yıldırım'a sevgilerini gösterdiler.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.