Paralel yapının Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktürmek için 17-25 Aralık’ta başlattığı darbe girişimi püskürtülmekle kalmadığı gibi en ince ayrıntıya kadar hesabı soruluyor. Hükümete karşı girişilen savaşı cemaat kaybetti.

2007’de Hrant Dink’in öldürülmesinde dahli olanlar birer birer yargı önüne çıkartılıyor. Dün Trabzon eski Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek gözaltına alındı. Ergenekon davasını başlatmak için bir argümana ihtiyacı olan paralel yapı Hrank Dink’in öldürülmesini öylece izlemişti. Geçen Ekim ayında şüpheli olarak ifade veren Akyürek, Dink’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından korunması gerektiğini vurgulayarak, “Ben İstanbul Emniyet Müdürü olsaydım mutlaka tedbir alırdım” demişti. Ramazan Akyürek 16 sayfa tutan ifadesinde kendisine sorulan sorulara da 12 kez “hatırlamıyorum” 15 kez de “bilgi sahibi değilim, bilmiyorum” diye cevap vermişti. Paralel yapının bu cinayetteki rolü yakın zamanda daha çok ortaya çıkacaktır.

12 Temmuz’da polisler casusluk ve yasadışı dinlemelerden tutuklanmıştı. 14 Aralık’ta Taşhiyecilere kurulan kumpas deşifre edildi. 17-25 Aralık’ın 4 savcısına meslekten el çektirildi. Bank Asya’ya el konuldu. Fuat Avni’nin kim olduğu tespit edildi.

Ve Fethullah Gülen artık terör örgütünün 1 numaralı faili ve şüphelisi. Yani savcılığa göre terör örgütünün lideri konumunda. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “casusluk” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortandan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından 80 şüpheliye yönelik bir soruşturma yürütüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen Emniyet fezlekesinde Fethullah Gülen, 1 numaralı şüpheli olarak bulunuyor. Fezlekede Emre Uslu da var. Bu Fethullah Gülen’e yönelik ikinci dava.  Gülen ve Uslu hakkında yakalama kararı çıktı. Yani görüldükleri yerde gözaltına alınacaklar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen yasadışı dinleme soruşturması kapsamında 22 Temmuz’da yapılan operasyonda, 11 Emniyet görevlisi tutuklanmıştı. Soruşturmayı genişleten savcılık, yasadışı dinlemelerin yapıldığı Selam Tevhid soruşturmasının yürütüldüğü birimdeki bilgisayar, hard-disk ve dosyaların incelenmesi talimatı verdi. Hard disklerde Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin ses kaydı bulundu. Bunun üzerine geçen hafta 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Hard disklerde Erdoğan ve Davutoğlu’nun ses kayıtları dururken, devletin tepesini dinleyen bu şer odağının bütün unsurlarıyla ortadan kaldırılması gerekir. Daha önce defalarca yazdım, gene yazıyorum: Türkiye Cumhuriyeti’ne kasteden, binlerce insanı illegal olarak dinleyen, casusluk yapan, sınav sorularını çalan bir yapının medyası olamaz.

Artık TMSF ya da savcılık gerekeni yapıp paralel yapının medyasına el koymalıdır. Terör örgütü paralel yapı, halen elindeki medya aracılığıyla kara propaganda yapmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırıyor. Açıkça suç işliyor.

Amerika, Medellin uyuşturucu karteline nasıl operasyon yapıp, bu karteli yöneten Pablo Escobar’la intisaklı ABD’deki 118 şirketine el koyduysa, bizim devletimiz de aynısını yapacaktır. Artık karşımızda bir suç örgütü var. Her yerden kanıtların fışkırdığı, hemen herkesin fikir birliği yaptığı bu çetenin medyası hükümsüzdür.

Zaman-Samanyolu-Kanaltürk-Bugün ve Taraf gazetelerinin Fethullah Gülen’in yayın organları olduğu artık ispatlı. Beklemeye gerek yok. Her şey apaçık ortada. Hiçbir demokrasi kendi varlığına yönelik, yalanlarla dolu propagandaya müsaade etmez.

İngiltere eski Savunma Bakanı Liam Fox, redaksiyonsuz belgeler yayınlayıp masum insanların ölümüne sebep olan Julian Assange için “vatan haini” dedi. Üstelik Assange İngiliz vatandaşı bile değilken. Assange’ın, Bradley Manning’in yaptığı neyse, Fethullah Gülen ve Fuatavni’nin yaptığı da odur. Devlete ait gizli belge ve bilgileri ele geçirip bunları yayınlamak dünyanın her yerinden milli güvenlik sorunudur ve her devlet bunun için gereğini yapar. Türk devleti de yapacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmaz.

Eskinin cemaati şimdinin paralel yapısı için game over. Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor. Darmadağın oldular. Zaten kazanma şanslarının hiç olmadığı bir savaşa girerek bittiler. Bu kadar çok kirli iş ortadayken hala bu yapıyla iş tutanlar biraz aynaya baksın. En azından utanırlar.

Twitter.com/cemkucuk55

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.