YEREL HABERLER

Güneysu, doğal mirasını keşfediyor

Başbakan Erdoğan''ın baba ocağı Güneysu, doğal mirasını keşfediyor. Güneysu Doğal Mirasını Keşfediyor projesi kapsamında yapılan çalışmaları inceleyen Kaymakam Gökmen Çiçek, projenin ilçede turizmin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Çiçek, ilçenin turizm sektöründen hak ettiği payı almasına yardımcı olacağını belirtti.

İha Yeni Şafak
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Güneysu Kaymakamı Gökmen Çiçek ile birlikte ''Güneysu Doğal Mirasını Keşfediyor'' projesi kapsamında yapılan çalışmaları inceledi. DOKA tarafından desteklenen ve Güneysu Kaymakamlığı tarafından yürütülen, yörede turizme ivme kazandıracak olan Güneysu Çamlıca Köyü Arapdüzü Piknik ve Mesire Alanı''nda yapılan tesisleri ve yürüyüş parkuru çalışmalarını değerlendiren DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Güneysu Kaymakamlığı tarafından yürütülen projenin övgüye değer, bölge ve bölge insanına katkı sağlayacak vizyon proje olduğunu söyledi. Kaldırım, "Yurt dışından turistlerin bölgemize çekilmesi ve ekonomik bir değer oluşturulması noktasında ciddi çalışmalarımız var. Arapdüzü projesi turizme çok ciddi katkı sağlayacak bir proje. Burada bir de şelalemiz var. Buranın cazibe merkezi haline getirilmesi ve turizmin ön plana çıkarılması ile turistlere hizmet verecek. Yapılan tesisler mükemmel, yürüyüş parkuru doğayla son derece uyumlu yapılmış. ''Piyasada değeri olmayan meta zayidir'' sözünden hareketle, siz bunu ekonomik değere dönüştüremezseniz var olan varlıklarınız anlam ifade etmez. Biz turizmi geliştirirken gelen turistlerden de ekonomik gelir elde etmek istiyoruz'' dedi.40 MİLYON LİRA DESTEK VERDİK

''Turizm sektörü, Doğu Karadeniz Bölgesi için ciddi bir sorun olan göçe karşı kırsal kalkınmada önemli bir araca dönüştü'' diyen Genel Sekreter Kaldırım, ''Bölgesel kalkınmada önemli çalışmalar yapıyoruz. Ajans olarak şimdiye kadar turizme 40 milyon lira tutarında bir maddi destek verdik. Bunu çarpan etkisiyle düşündüğümüzde 100 milyon liraya yakın bir yatırım stoku oluştu. Bunun dışında bölgemizde turizm açısında ciddi özel sektör yatırımları başladı. Son yıllarda bölgemizde hızlı gelişen turizmin çeşitlendirilmesi ve bir yıla yayılması için bu tür projeler çok önemli. Turizm, özellikle kırsal bölgelerden şehir merkezlerine ve bizim bölgemizden de batıya doğru olan göçü önlemede önemli bir araç ve kırsalda yaşamını sürdüren insanımıza önemli ölçüde ekonomik katkı sağlıyor. Desteklediğimiz projelerin sonucunu almanın mutluluğu içerisindeyiz'' şeklinde konuştu. Güneysu Kaymakamı Gökmen Çiçek ise, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı''na verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, projenin Güneysu''da turizmin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını ve ilçenin turizm sektöründen hak ettiği payı almasına yardımcı olacağını söyledi.

Yorum

İşte canlı bombanın terminaldeki görüntüsü

İşte canlı bombanın terminaldeki görüntüsü

1

Bursa Ulucami'de dün akşam saatlerinde kendini patlatan kadın teröristin otobüs terminalinde güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Gö..

Bursa'daki saldırıda 15 gözaltı

Bursa'daki saldırıda 15 gözaltı

2

Bursa'da meydana gelen ve 13 kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısıyla ilgili 4 ilde 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

TEOG'da hatalı soru iddiası

TEOG'da hatalı soru iddiası

3

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne TEOG’da tarih sorusunun iptali için başvuru yapıldı. Bu yılın en zor..

Balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat

Balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat

4

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat ele geçirildi. Topkapı Sarayı Müzesi görevlilerinin yaptığı ilk incelem..

TEOG soru ve cevapları açıklandı

TEOG soru ve cevapları açıklandı

5

1 milyondan fazla öğrencinin girdiği TEOG sınavlarının soru ve cevapları açıklandı. Sınav sonuçları ise Haziran'da açıklanacak.

8 km’den vurdu

8 km’den vurdu

6

Yerli insansız hava aracı Bayraktar, ilk kez Roketsan tarafından geliştirilen harp başlıklı akıllı mühimmatla uçtu. Bayraktar Konya’da yapılan testler..

Yazdığı notla dolandırılmaktan kurtuldu

Yazdığı notla dolandırılmaktan kurtuldu

7

Kırşehir'de bir şahıs, telefonla kendisini arayıp polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşmekten banka memuru ile yazışarak kurtuld..

HDP'liler Meclis çatısı altında terör estirdi

HDP'liler Meclis çatısı altında terör estirdi

8

Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda HDP'li vekillerin ve danışmanlarının sözlü hakaretleri..

PKK'nın Kürt baharı hayali süreci bitirdi

PKK'nın Kürt baharı hayali süreci bitirdi

9

Polis Akademisi, IŞİD ve PKK'ya ilişkin çarpıcı tespitlerin yer aldığı bir rapor hazırladı. Terör örgütünün 2010 yılında Arap baharını Kürt baharına d..

Çamlıca Camii havadan böyle görüntülendi

Çamlıca Camii havadan böyle görüntülendi

10

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Çamlıca Camii'nin inşaatında 72 metre yüksekliğindeki dev kubbenin beton döküm işlemine başlandı. 50 bin kiş..

Tahammülsüz ve İslamofobik

Tahammülsüz ve İslamofobik

11

Avrupa’da siyaset yapan Müslümanlar, son dönemde haklarında yürütülen karalama kampanyaları nedeniyle siyasi kariyerini sona erdirmek zorunda kalıyor...

Bu uygulama artık yasak

Bu uygulama artık yasak

12

Düzce Belediyesi tarafından kaldırımlara yapılan araç parkları ve engelli yollarına ilişkin uygulama yapılıyor. Buna göre kaldırımlara yapılan araç pa..

Vatandaşın kaydıyla teröristleri tedavi ettiler

Vatandaşın kaydıyla teröristleri tedavi ettiler

13

Diyarbakır'daki Gazi Yaşargil ve Selahaddin Eyyubi hastanelerinde yüzlerce PKK ve PYD'li teröristin sahte isimle tedavi edildiği ortaya çıktı. Hastane..

Nusaybin'de ABD askeri üniforması bulundu

Nusaybin'de ABD askeri üniforması bulundu

14

Mardin Nusaybin'de yapılan aramalarda, toprak altına saklanmış silahlar ve tıbbi malzeme ile ABD askeri üniforması bulundu. Ayrıca teröristlerce ilçed..

İHA: Canlı bomba PKK'lı

İHA: Canlı bomba PKK'lı

15

Bursa'da dün yaşanan canlı bomba saldırısını düzenleyen teröristin çok büyük bir olasılıkla PKK mensubu olduğu duyuruldu. İhlas Haber Ajansı'nın abone..

Canlı bomba başörtüsüyle saklanmaya çalıştı

Canlı bomba başörtüsüyle saklanmaya çalıştı

16

Bursa Ulu Camii'nin kapısında canlı bomba saldırısı düzenlendi. 8 kişinin yaralandığı patlamada canlı bomba paramparça oldu. Patlayıcıyı erken infilak..

Tunceli Ovacık'ta zihinsel engelli kıza tecavüz skandalı

Tunceli Ovacık'ta zihinsel engelli kıza tecavüz skandalı

17

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki bir lisede kaynaştırma öğrencisi olan 19 Yaşındaki N.İ. isimli zihinsel engelli kızın karnının büyümesinden şüphelenen ..

İngilizlerin yüz yıllık hezimeti: Kut'ül Amare

İngilizlerin yüz yıllık hezimeti: Kut'ül Amare

18

Osmanlı Ordusu’nun büyük başarısı Kut'ül Amare, 100’üncü yılında tarihin tozlu raflarından indirildi. Ülkenin dört bir yanında konuyla ilgili konferan..

Vizede alicengiz oyunu

Vizede alicengiz oyunu

19

Ankara'nın AB'nin istediği şartları yerine getirdikten sonra, Almanya ve Fransa'nın, Türk vatandaşlarına tanınacak olan vize serbestisine yeni şartlar..

12 terörist öldürüldü 5 terörist yakalandı

12 terörist öldürüldü 5 terörist yakalandı

20

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonlarda, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 6, Şırnak'ta 6 olmak üzere 12 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. 5 terö..

+