YEREL HABERLER

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Yeni Şafak
T.C. MERKEZ / KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ

2008/10193 ESAS

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:

Taşınmazın Tapu Bilgileri :Maşukiye köyü, 19 pafta, 1143 parsel, 405 m2 alanlı, tam hisseli arsa cinsi taşınmaz

Taşınmazın Evsafı ve Özellikleri: Kartepe (Maşukiye) belediyesi sınırları içinde kalan, kıymet takdiri istenen yukarıda tapu bilgileri yazılı yazılı taşınmaz Karayemiş sokağın güneyinde, Çınar sokağın batısında, Zakkum sokağın kuzey- batısında, batısındaki 5m lik açılmamış imar yoluna kısmen cepheli, bu yolun doğusunda kalmaktadır. Marmara mahallesi Çınar sok. No.54 batısı adresindedir. Parsel üzerinde kıymete tesir edecek sanat yapısına rastlanılmamıştır.

Taşınmazın İmar Kaydı: : Taşınmaz D.O.P. Düzenleme ortaklık payı kesilmemiş imar parselidir. Topoğrafik olarak düz bir zemine sahiptir. Kadastro ve imar yoluna cephesi yoktur. Tapu kaydında vasfı arsadır. İlgili belediyesinin 27/09/2011 tarih 5283 sayılı yazısında taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama planında konut alanında kaldığı, ön bahçeden 5 m, yan bahçelerden 3 m çekilerek ayrık nizam 2 kat, toplamda E:0.20 kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu belirtilmektedir.

Takdir Olunan Kıymeti: : 32.400,00 TL

KDV Oranı: : %18

1. Satış Günü: 08/06/2012 Cuma günü 11.00 - 11:10 saatleri arasında

2. Satış Günü: 18/06/2012 Pazartesi günü 11:00 - 11:10 saatleri arasında

Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar bir borç nedeni ile açık arttırma suretiyle satılacaktır.

Satış Şartları:

1- Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte KARABAŞ MAH. HAFIZ BİNBAŞI CAD. KOCAELİ ADLİYESİ 1 .KAT 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -İZMİTda açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en cok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci arttırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilememiş ise taşınmaz en pok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadarki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.

2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20'si nisbetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir, ihale pulu, 1/2 tapu harcı ve masrafları, (18) KDV alıcıya aittir.

3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/10193 Esas sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Yönetmelik Örnek No :27

(İc.İf.K. 126)

B: 28197 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

Yorum

İki ilde eş zamanlı operasyon

İki ilde eş zamanlı operasyon

1

Mardin ve Şanlıurfa’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 'nitelikli hırsızlık, mala zarar vermek ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından 14 kişi gö..

Can Dündar ve Erdem Gül için istenen hapis cezası

Can Dündar ve Erdem Gül için istenen hapis cezası

2

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki 'casusluk' davasında mütalaasını açıklayan savcı, Dünda..

İstanbul'un 12 ilçesinde elektrik kesintisi

İstanbul'un 12 ilçesinde elektrik kesintisi

3

Ümraniye, Adalar, Üsküdar, Kadıköy, Şile, Beykoz, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Kartal, Tuzla ve Ataşehir'in bazı mahallelerinde 4 Mayıs'ta elektri..

TSK: 6 DAEŞ'li öldürüldü

TSK: 6 DAEŞ'li öldürüldü

4

Suriye'nin Suran bölgesindeki DAEŞ mevzilerinin fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla vurulması sonucu ilk belirlemelere göre DAEŞ üy..

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

5

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümetin terörizmle mücadele ettiği sürece MHP'nin iktidarı destekliyeceğini söyledi. Bahçel..

CHP’den Kandil ağzıyla rapor!

CHP’den Kandil ağzıyla rapor!

6

CHP’li bir grup vekil Cizre’deki incelemelerinin ardından, bölgeyle ilgili skandal bir rapor hazırladı. Devletin ilçede orantısız güç kullandığı iddia..

Kutlu gece

Kutlu gece

7

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükselişi olan Miraç hadisesi, bu akşam idrak edilecek. Beş vakit namazın farz kılındığı gec..

Kılıçdaroğlu bu sözleri duymasın!

Kılıçdaroğlu bu sözleri duymasın!

8

CHP'nin terör olayları ile ilgili hazırladığı raporda güvenlik güçlerine ağır eleştiriler yöneltilirken dün Anayasa Komisyonu'nda söz alan CHP Genel B..

Gaspçı rehin aldı

Gaspçı rehin aldı

9

Büyükçekmece’de gasp amacıyla bir villaya giren Emin K., Nurten Yazgan’ı bıçakla rehin aldı. Ev sahibinin çığlıklarını duyan komşuları yardım istedi. ..

MHP'deki düğümü Yargıtay çözecek

MHP'deki düğümü Yargıtay çözecek

10

MHP'de olağanüstü kongre tartışmalarıyla ilgili karmaşaya son noktayı Yargıtay koyacak. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinden "olağanüstü kongre" kararı..

Hava sıcaklıkları yurt genelinde azalacak

Hava sıcaklıkları yurt genelinde azalacak

11

Türkiye'nin, akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi, hava sıcaklığının tüm yurtta 6 ila 10..

32 ilde sahte reçete operasyonu: 100 gözaltı

32 ilde sahte reçete operasyonu: 100 gözaltı

12

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, İstanbul merkezli 32 ilde toplam 266 adreste eş zamanlı operasyon düzenledi. Gözaltına alınanlar a..

İstanbul'da şafak operasyonu

İstanbul'da şafak operasyonu

13

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabah saatlerinde çeşitli adreslere eş zamanlı şafak operasyonu düzenledi. İstanbul genelinde çeşitli adre..

Teröristler HES’lere saldırdı

Teröristler HES’lere saldırdı

14

Giresun ve Gümüşhane’deki 2 ayrı hidroelektrik santral inşaatına peş peşe silahlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ..

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyaret etti. Erdoğan, 'bordo bereliler' olarak ..

MHP'den 2. hamle

MHP'den 2. hamle

16

MHP yönetimi, Gemerek ve Tosya’da mahkemelerin aldığı ihtiyati tedbir kararını ilgili kurumlara ileterek gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Gündem terör

Gündem terör

17

Bakanlar Kurulu, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından 6. kez Beştepe’de toplandı. PKK’ya yönelik operasyonlar ve çatışma yaşanan bölgelerin yen..

İpek’in kayyum oyunu tutmadı

İpek’in kayyum oyunu tutmadı

18

Kayyumu devre dışı bırakmak için harekete geçen İpek ailesi amacına ulaşamadı. Firari Akın İpek’in kardeşi Cafer Tekin İpek, Ankara 3. Asliye Ticaret ..

Şemdinli'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Şemdinli'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

19

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısının ardından düzenlenen operasyonlarda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede..

Teröristler tahrip etti onlar galoş ile arama yaptı

Teröristler tahrip etti onlar galoş ile arama yaptı

20

Hakkari Yüksekova'da teröristlerce silah atölyesi olarak kullanıldığı belirlenen ve tahrip edilen camide arama yapan güvenlik güçleri, camideki kontro..

+