YEREL HABERLER

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Yeni Şafak
T.C. MERKEZ / KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ

2008/10193 ESAS

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:

Taşınmazın Tapu Bilgileri :Maşukiye köyü, 19 pafta, 1143 parsel, 405 m2 alanlı, tam hisseli arsa cinsi taşınmaz

Taşınmazın Evsafı ve Özellikleri: Kartepe (Maşukiye) belediyesi sınırları içinde kalan, kıymet takdiri istenen yukarıda tapu bilgileri yazılı yazılı taşınmaz Karayemiş sokağın güneyinde, Çınar sokağın batısında, Zakkum sokağın kuzey- batısında, batısındaki 5m lik açılmamış imar yoluna kısmen cepheli, bu yolun doğusunda kalmaktadır. Marmara mahallesi Çınar sok. No.54 batısı adresindedir. Parsel üzerinde kıymete tesir edecek sanat yapısına rastlanılmamıştır.

Taşınmazın İmar Kaydı: : Taşınmaz D.O.P. Düzenleme ortaklık payı kesilmemiş imar parselidir. Topoğrafik olarak düz bir zemine sahiptir. Kadastro ve imar yoluna cephesi yoktur. Tapu kaydında vasfı arsadır. İlgili belediyesinin 27/09/2011 tarih 5283 sayılı yazısında taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama planında konut alanında kaldığı, ön bahçeden 5 m, yan bahçelerden 3 m çekilerek ayrık nizam 2 kat, toplamda E:0.20 kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu belirtilmektedir.

Takdir Olunan Kıymeti: : 32.400,00 TL

KDV Oranı: : %18

1. Satış Günü: 08/06/2012 Cuma günü 11.00 - 11:10 saatleri arasında

2. Satış Günü: 18/06/2012 Pazartesi günü 11:00 - 11:10 saatleri arasında

Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar bir borç nedeni ile açık arttırma suretiyle satılacaktır.

Satış Şartları:

1- Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte KARABAŞ MAH. HAFIZ BİNBAŞI CAD. KOCAELİ ADLİYESİ 1 .KAT 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -İZMİTda açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en cok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci arttırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilememiş ise taşınmaz en pok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadarki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.

2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20'si nisbetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir, ihale pulu, 1/2 tapu harcı ve masrafları, (18) KDV alıcıya aittir.

3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/10193 Esas sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Yönetmelik Örnek No :27

(İc.İf.K. 126)

B: 28197 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

Yorum

AK Parti'nin üç ayaklı şifresi

AK Parti'nin üç ayaklı şifresi

1

Türk siyaseti AK Parti'de yaşanan bayrak değişimiyle tarihi günlere tanıklık etti. 2. Olağanüstü Kongre'de MKYK listesinde yaşanan değişim Bakanlar Ku..

Kılıçdaroğlu HDP'ye yol gösterdi

Kılıçdaroğlu HDP'ye yol gösterdi

2

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık oylaması sırasında partisinin milletvekillerine müdahale ettiği iddialarını yalanladı. HDP'nin destek isteğini..

İstanbul'da helikopter destekli terör operasyonu

İstanbul'da helikopter destekli terör operasyonu

3

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde terör örgütüne yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi. Polis ekipleri, bir apartmanın 4. katında bulunan ve..

6 kente 'toz' yağacak

6 kente 'toz' yağacak

4

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin doğusu ile Şırnak çevrelerine yönelik toz taşınımı uyarısı yapıldı. Görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, ça..

PKK'nın silah mevzisi vuruldu

PKK'nın silah mevzisi vuruldu

5

Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait silah mevzisi imha edildi. Savaş uçakları, Mardin kırsalında..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küfredecek kadar alçaldılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küfredecek kadar alçaldılar

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin TBMM grup toplantısında hakaret içeren sloganlara ilişkin "Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçald..

TSK o harekatın görüntülerini paylaştı

TSK o harekatın görüntülerini paylaştı

7

Türk Silahlı Kuvvetleri, dünyanın en riskli hücum harekatı olan Amfibi harekat konusundaki yeteneğini müttefik kuvvetlerle paylaştı. Efes - 2016 Birle..

Öğrenci servisi kaza yaptı: 1 ölü 14 yaralı

Öğrenci servisi kaza yaptı: 1 ölü 14 yaralı

8

Aydın'ın İncirliova ilçesi Kızılcaköy mevkiinde, Aydın-İzmir karayolunda bir otomobil ile öğrenci servisi midibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen ..

25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

9

2012 yılında 25 askerin şehit olduğu Afyon'daki 41. Mühimmat Bölük Komutanlığı'nın, yaz aylarında çıkabilecek ot yangınlarına karşı temizlenmesi taleb..

KOSGEB’e FETÖ baskını

KOSGEB’e FETÖ baskını

10

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün KOSGEB’de yaptığı usulsüzlüklerle ilgili düğmeye bastı. Daire Başkanı ve KOBİ uzmanlarının da aralarında bulu..

PKK'nın katlettiği köylülerden geriye düğün görüntüleri kaldı

PKK'nın katlettiği köylülerden geriye düğün görüntüleri kaldı

11

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında terör örgütü PKK'nın son sivil katliamında hayatını kaybedenlerden geriye, bir ay önce bir akrabalarının düğününde çe..

Kara haber

Kara haber

12

Van Çaldıran’da yol kapatıp araç yakan PKK’lılara müdahale için bölgeye giden askerlere pusu kuruldu. Zırhlı araçların geçişi sırasında yola döşedikle..

Nusaybin'de 25 terörist böyle teslim oldu

Nusaybin'de 25 terörist böyle teslim oldu

13

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından kazılan bomba tuzaklı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçedeki PKK'lıların e..

Teslim olan terörist örgütün planını açıkladı

Teslim olan terörist örgütün planını açıkladı

14

Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün teslim olan 42 teröristin yapılan sağlık kontrollerinden sonra ifadeleri alınmaya başlandı. Teröristler, Nusaybin ilç..

Nusaybin'de 42 terörist teslim oldu

Nusaybin'de 42 terörist teslim oldu

15

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonda aralarında kadınların da bulunduğu 42 terörist, güvenlik güç..

Kurultay tarihini Bahçeli açıkladı

Kurultay tarihini Bahçeli açıkladı

16

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Partimiz, 10 Temmuz 2016 Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu'nda seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı millet ve tarih ..

Erdoğan’a genç başdanışman

Erdoğan’a genç başdanışman

17

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları eski Başkanı Zafer Çubukcu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni başdanışmanı oldu. Erdoğan, son olarak Meclis'teki kom..

Korucular kendini siper ederek faciayı önledi

Korucular kendini siper ederek faciayı önledi

18

Mardin'in Midyat ilçesinde Anıtlı Jandarma Karakolu'na terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, aracı erken fark ..

Gaziantep'te DAEŞ'in hücre evine operasyon

Gaziantep'te DAEŞ'in hücre evine operasyon

19

Gaziantep'te, terör örgütü DAEŞ üyelerinin kullandığı saptanan bir hücre evine operasyon düzenledi. 2 saat süren operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. ..

+