Gamze Özçelik: Kapanmam gerektiğini biliyorum

Kurucusu olduğu dernekle tüm dünyaya yardım götüren ünlü oyuncu Gamze Özçelik, "Uzun süredir namaz kılıyorum. İman etmiş biri olarak kapanmak farz, Allah'ın emri. Kapanmam gerektiğini biliyorum, bunu inşallah başarabilirim" diye konuştu.

'Yeni Türkiye' pastasını çocuklar kesecek

Bursalı börek ustası, Türkiye’nin mega yatırımlarını anlatan dev pasta yaptı. Hükümet tarafından yapılan birçok projenin yer aldığı ve şeker hamurundan yapılan çalışmalar, 23 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sergilenecek. Afrin'in de yer aldığı pastada hızlı tren, Marmaray, Avrasya Tüneli gibi detaylar var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel olarak davet etti

Siirt'te koyun otlatırken kitap okuduğu anlar MOBESE kameralarınca kaydedilen, İl Emniyet Müdürlüğünce İstanbul ve Çanakkale gezisiyle ödüllendirilen 15 yaşındaki Kader Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 Nisan töreni için Külliyeye davet edildi. Özer, "Kitap okumanın bir değil, birçok faydası var. İlk faydasını İstanbul ve Çanakkale gezisiyle ödüllendirildiğimde gördüm. Şimdi de Cumhurbaşkanıyla görüşeceğim, bunun için de çok mutluyum" dedi.

Daha güçlüTürkiye için

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran’da yapılacak seçimlerle, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamını güçlendirecek yeni bir döneme giriyoruz. Kararların daha güçlü alınabilmesini temin edecek bu adım, gelişmemizin hız kazanmasını sağlayacaktır” dedi.

Erdoğan'dan Kader'e davet

Biri down sendromlu 10 kardeşi bulunan, koyun otlatırken kitap okuması MOBESE kameralarına yansıdıktan sonra İçişleri Bakanlığı’nın "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında İstanbul ve Çanakkale gezisiyle ödüllendirilen Kader Özer, bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Külliye'de yapılacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine davet edildi.

Mehdi Sungur vefat etti

İlim Yayma Cemiyeti’nin kurucu üyelerinden Dağıstan asıllı Emekli Tuğgeneral Mehmet Mehdi Sungur, 78 yaşında vefat etti. Sungur’un naaşı, bugün Yalova’da toprağa verilecek.

Kuveyt Türk'tençocuklara umut

İnsana ve topluma katkı sağlayan projeleri destekleyen Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın Umuda Destek Projesine verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor. Kuveyt Türk, 23-29 Nisan tarihleri arasında Kuveyt Türk banka kartlarıyla yapılan her işlem için müşterileri adına temeli geçen hafta atılan KAÇUV 2. Aile Evi Projesi için 1 TL bağış yapacak.

Süper çocuklar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın heyecanı tüm yurdu sararken, yurdun farklı bölgelerinde yetenekleriyle ön plana çıkan çocuklar, spor, sanat ve bilimdeki başarılarıyla Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyuruyor.

23 Nisan için her yer hazır

23 Nisan için AVM’ler ve oyun parkları hazırlıklarını tamamladı. Çocuk misafirlere unutulmaz bir bayram yaşatacak olan alışveriş merkezleri sürprizler hazırlarken, eğlence için meydanlara sahne ve oyun alanları kurdu.

Çocuklar Akbank'laetkinliğe doyacak

Akbank Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Nisan ayında çocuklar için zengin bir program hazırladı. Tiyatrodan yaratıcı atölye çalışmalarına kadar pek çok etkinlik Nisan ayı boyunca Akbank Sanat’ta çocukları bekliyor.

Ekranlarla değilakranlarınızla oynayın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 23 Nisan nedeniyle İstanbul’da bir etkinlik düzenlendi. ‘Gülhane Çocuk Buluşması’ adıyla düzenlenen etkinliğe çoğunluğu yetiştirme yurdunda yaşayan çocuklar ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldı.

Kitaplı Kahveyeni mekanında

İstanbul kahvelerinin devamı olarak tasarlanan ve ilki 2011 yılında açılan Kitaplı Kahve, yeni yerinde kitap, şiir ve sanat severleri bekliyor. Bağlarbaşı’nda kapılarını açan Kitaplı Kahve’de şiir dinletileri, özel konserler de olacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan din görevlilerine uyarı

Din görevlileriyle bir araya geldiği programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kim peygamberi, vahyi inkar eder de hala Müslüman kalır? Böyle bir şey olur mu? Bu tür propagandalara sakın prim vermeyin" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak Pazar Eki'nde bu hafta

Sürekli değişen, ucuz ve kolay ulaşılan kıyafetler. Fast fashion hızla ülkelerin giyim alışkanlarını değiştirdi. Ucuz moda çevre kirliliğini de beraberinde getiriyor. İşte Yeni Şafak Pazar Eki'nin öne çıkan haberleri...

Damadın yanıtı ortalığı karıştırdı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde nikah memurunun sorusuna damat "Hayır demek ne mümkün" diye cevap verince nikah memuru nikahı iptal etti. Gelin ve damadın nikah memurunu ikna edememesi üzerine çıkan gerginliğe polis müdahale etti.

'Türkiye'de 4 bin 990 kişi 100 yaşından büyük'

Akademik Geriatri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Karan, "2017 yılı nüfusu 80 milyon 810 bin 525 kişi. Bu nüfusun yüzde 8,5'ine denk gelen 6 milyon 900 bine yakını 65 yaş üstü, 659 bin 657 kişi 85 yaşından büyük, 4 bin 990 kişi ise 100 yaşından büyük" dedi.

İstanbul gençlik festivali başlıyor

Türk Telekom ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali (İGF) 2-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Gençlere; kültür sanat etkinliklerinden, robotik atölyelere, spor aktivitelerinden, söyleşilere ve konser etkinliklerine kadar zengin bir içerik sunan İGF, Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olmayı hedefliyor.

Beşir Derneği nitelikli insani yardım modelini hayata geçirdi

Gönüller yapmaya geldik diyerek bağışçıların desteklerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Beşir Derneği hayata geçirdiği yeni sistem ile ihtiyaca özel çözümler üretiyor. Beşir Derneği hayata geçirdiği "Nitelikli İnsani Yardım Modeli" ile ihtiyaç sahibi aileler öncelikli ihtiyaçlarını online veya bulunduğu bölgenin temsilciliği üzerinden bildiriyor. Bu talebe göre hazırlanan paketler ise ailelerin kapısına kadar bırakılıyor.

Çocuklara en çok verilen isimler belli oldu

Aileler, geçen yıl doğan kız bebeklere en fazla "Zeynep", erkek bebeklere ise "Yusuf" ismini verdi. Türkiye'de geçen yıl doğan erkek çocuklara en çok verilen isimlerden biri Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı oldu. Halisdemir'in anısı hem "Ömer" hem de "Ömer Halis" olarak bebeklerde yaşatılıyor.

Hz. Nuh'un gemisinin kalıntıları Ağrı'da bulundu

Belgesel film yapımcısı Cem Sertesen, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde olduğunu savunarak, "Haftalar süren çalışmanın sonunda alınan yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı" dedi. Sertesen, gemi kalıntılarının ilk fotoğraflarını Ara Güler'in çektiğini söyledi.

Ölmeden mezar yaptırana yüzde 50 indirim

Muş'un Varto ilçesinde granit ve mermer işletmecisi Bayram Çetinkaya, ilginç bir kampanya başlattı. Çetinkaya, 2017'de ölenler için yaptırılacak mermer mezar taşı için yüzde 20, ölmeden önce mezar taşı yaptıranlara yüzde 50 indirim uyguluyor.

Aziz Sancar: Dedikoduyla uğraşmayın bilim yapın

Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz Sancar, Türk dünyasının kendisi için kuvvet kaynağı ve başarılarında büyük rolü olduğunu söyledi. Bir işten netice almak için kısa süreli değil uzun süreli çalışmanın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Aziz Sancar, "Kardeşlerim, politikayla dedikoduyla uğraşmayın bilim yapın" dedi.

TRT World'e 'The Drum Online Media Ödülleri'nde 5 kategoride aday

TRT World, dünyanın dört bir yanındaki en akıllı, en cesur, orijinal haber ve görüşleri ödüllendiren "The Drum Online Media Ödülleri"nin finalinde 5 kategoride aday gösterildi.

Diriliş Ertuğrul'da Sadettin Köpek'in ölüm sahnesinde 'tarihi' hata

TRT'nin reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da bir hata daha bulundu. Dizinin son bölümünde Ertuğrul Bey, Emir Sadettin Köpek'i ormanda pusuya düşürerek öldürüyor. Fakat tarihi kaynaklar Sadettin Köpek'i öldürenin Ertuğrul olmadığını söylüyor.

Gazeteci Aydın Şentürk vefat etti

Sabah Gazetesi Yurt Haber Müdürü Aydın Şentürk vefat etti. Aydın Şentürk'ün cenazesi yarın ikindi namazında Kırklareli Merkeze bağlı Kocahıdır Köyü'nde toprağa verilecek.

Şair Cemal Safi cuma günü son yolculuğuna uğurlanacak

Ankara'da dün vefat eden şair Cemal Safi'nin cenazesi, cuma günü Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde kılınacak namazın ardından Gümüşköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Dünya’nın en küçük ayakkabıları sergilendi

Rusya'nın Soçi kentinde Olimpiyat Köyü Müzesi'nde dünyanın en küçük ayakkabıları sergilendi.

Mutlu Kaya: Cumhurbaşkanı Erdoğan beni hep aradı, onu çok seviyorum

Katıldığı ses yarışmasından sonra eski erkek arkadaşının silahlı saldırısında ağır yaralanan Mutlu Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini sürekli aradığını belirterek "Onu görmek istiyorum, çok seviyorum'' dedi.

RTÜK Başkanı'ndan haber bültenlerine '3. sayfa' eleştirisi

Haber bültenlerindeki '3. sayfa' haberlerini eleştiren RTÜK Başkanı Yerlikaya, "Haberler bittiğinde siz de bitmiş oluyorsunuz. Pelte gibi koltuğa yığılıp kalıyorsunuz" dedi. Tecavüz, kavga, cinayet gibi olumsuz haberlere çok fazla yer verildiğini kaydeden Yerlikaya, "Radyo ve televizyonlarda mutlaka psikolog, sosyolog olması lazım" önerisinde bulundu.

Dünyanın en küçük şiir kitabı İzmir'de: Mercimek tanesi kadar

İzmir'de dünyanın en küçük şiir kitabı basıldı. 0,3 punto ile basılan kitabın ağırlığı 0,9 gram. 4 milimetre ene sahip ve 6 milimetre boyundaki 72 sayfalık kitap, okunabilir en küçük kitap unvanına sahip.

Oyuncu trafikte dehşet saçtı

Narlıdere’de trafik kazası geçiren keman sanatçısı İpek Sancar Kurteş, kendisi gibi kadın ve sanatçı olan Melis Yamalıoğlu tarafından darp edildi. 10 gün iş göremez raporu alan Kurteş, “Hala o dehşet dakikalarının etkisi altındayım” dedi.

Ünlü şair Cemal Safi hayatını kaybetti

Şarkılara dönüşen şiirleriyle tanınan sanat camiasının önemli isimlerinden Cemal Safi tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 80 yaşındaki şair KOAH hastalığı nedeniyle yoğun bağımda tutuluyordu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.