Eskiden FETÖ'nün kripto merkeziydi şimdi eğitim yuvası oldu

FETÖ'ye ait kripto kurumlardan biri olan Anafartalar Kolejine ait bina, Türkiye'nin ilk bilim ve sanat merkezi olan Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezine ait oldu. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Güngör, "Ülke genelinde toplam 119 bilim sanat merkezi ve 25 bin özel yetenekli öğrencimiz bulunmaktadır" dedi.

Karnesi sırasına bırakıldı

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde dün trafik kazası sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Neşet Aykut'un ilk dönem karnesi sırasına konuldu.

Bakan açıkladı: 2019 yılına kadar tamamen kalkıyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, puan uygulaması sebebiyle çocukların, evlerinin yakınındaki okullara gitmemesine dikkat çekerek," Evinin penceresinden baksa yanında okul var ama gönderemiyorsunuz. Niçin? Farklı puanla öğrenci alıyor. Sınavı kaldırmak lazım. Öğrencileri kendi muhitinde eğitim alabilecek hale getirmek lazım" dedi. Bakan Yılmaz, 2019 yılına kadar ikili eğitimin Türkiye’den tamamen kalkacağını da söyledi.

Bayburt'ta eğitime fırtına engeli

Bayburt'ta, fırtına beklentisi nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okullarda öğrencilere karne verildi.

Türk profesör karla kaplı araziye yatak, yorgan getirip yattı!

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kavukcu, mülteci sorunu ve yerinden yurdundan edilen insanları "yalnızlık" performansıyla anlattı.

18 milyon öğrenci karne alacak

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarın karne alarak yarıyıl tatiline başlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) final sınavları 13- 14 Ocak tarihlerinde düzenlendi. Sınava giren öğrenciler AÖF sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Öte yandan kayıt yenileme sürecinin detayları merak ediliyor. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Kayıt yenileme ne zaman? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) final sınavları 13- 14 Ocak tarihlerinde düzenlendi. Sınava giren öğrenciler AÖF sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Öte yandan kayıt yenileme sürecinin detayları merak ediliyor. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Kayıt yenileme ne zaman? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Asistan profesör olmak istiyoruz

YÖK’ün yardımcı doçentliği kaldırdığı yeni düzenlemeyle mevcut sistemin daha kötü hale geleceği ortaya çıktı. "Doktor Öğretim Görevlisi" kadrosunun 'tenzili rütbe' olduğunu belirten akademisyenler, ABD'deki ‘asistan profesör’ gibi bir statüye kavuşmak istiyor.

Liselere kayıtta dikkat edilecek önemli kriteri MEB Müsteşarı açıkladı

Öğrencileri liseye otomatik yerleştirecek simülasyon tamamlanmak üzere. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; eve yakınlık, mezun olunan ortaokul ve öğrencinin tercih sırasından oluşan ilk 3 parametrede eşitlik olması halinde, sonucu başarı puanı ve disiplinin belirleyeceğini söyledi.

Ehliyet uygulama sınavlarında 'tablet' dönemi

Ehliyet alacak adayların direksiyon uygulama sınav değerlendirmeleri, Ankara'da pilot bölgede tablet bilgisayarlarla yapılmaya başlandı. Uygulamanın kısa süre sonra ülke genelinde yaygınlaştırılmasıyla yıllık 3 milyon lira ve kağıtta 10 milyon sayfa tasarruf sağlanacak. Yeni sistemle sonuçlar 35 dakika sonra sistemde olacak.

Öğrencilerine odun sobasında puding hazırlıyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde öğretmen Ece Koyun, öğrencilerinin okula devamını sağlamak için sınıftaki odun sobasında hazırladığı pudingi ikram ediyor. Öğretmen Ece Koyun, "Öğrencilerin derse karşı isteği ve hevesini artırmak için pudingi hazırlayıp dağıtıyorum. Bu onların çok hoşuna gidiyor" dedi.

Dünya üniversiteleri ile rekabet eden 10 Türk üniversitesi

Yükseköğretim Kurulunca İngiltere merkezli derecelendirme kuruluşu QS'e yaptırılan alan bazlı değerlendirmede, dünyadaki ilk bin üniversite arasına Türkiye'den Ankara, Bilkent, Boğaziçi, Ege, Hacettepe, İTÜ, İstanbul, Koç, ODTÜ ve Sabancı üniversiteleri girdi. QS'in araştırmasına göre, İTÜ, Maden Mühendisliği alanında dünya 31'incisi oldu.

Yardımcıdoçentler endişeli: Tasarıyla geriye gittik

YÖK'ün kaldırılması planlanan yardımcı doçentlik yerine getireceği sistem üniversitelerde endişelere neden oldu. Yeni modelde öngörülen unvan akademik ve toplumsal algı bakımından olduğu kadar hak ve yetkiler bakımından da geriye gidiş olarak görülüyor.

Sivas'ta okullar tatil mi

Sıcaklıkların yoğun ve hissedilir derecede düştüğü Sivas'ta bugün yani 17 Ocak Çarşamba, 18 Ocak Perşembe ve 19 Ocak Cuma kar yağışı bekleniyor. Peki Sivas'ta okullar tatil edildi mi? Sivas Valiliği tarafından okulların tatil edilmesi ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı mı?

Türkiye'den 10 üniversite dünyada ilk bin arasında yer aldı

YÖK, İngiltere merkezli derecelendirme kuruluşu QS'e Türkiye'deki üniversitelerin dünya ile rekabetini ölçtürdü. Değerlendirmede, dünyadaki ilk bin üniversite arasına Türkiye'den Ankara, Bilkent, Boğaziçi, Ege, Hacettepe, İTÜ, İstanbul, Koç, ODTÜ ve Sabancı üniversiteleri girdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan Bakan Elvan'a teşekkür

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı" kapsamındaki 5 üniversiteye proje esaslı kaynak aktarımı sağlanmasından dolayı Kalkınma Bakanı Elvan'a teşekkür etti.

Van'da okullar yarın tatil edildi

Van'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

e-Okul ile takdir teşekkür nasıl hesaplanır

e-Okul 2018 ile takdir ve teşekkür hesaplaması yapmak isteyen öğrenciler e-Okul uygulamasına girerek karne notlarını öğreniyor. 2018 e-Okul uygulaması sayesinde takdir ve teşekkür hesaplaması yapan öğrencilerin tek yapması gereken e-Okul uygulaması ile yazılı ve sözlü sonuçlarını öğrenip ortalama not hesabı yapmak. İşte açıklanan karna notlarına göre 6, 7, 8 ve 9. sınıflar için takdir ve teşekkür hesaplaması.

e-okul girişi ile sözlü ve yazılı notu öğrenme

Yazılı ve sözlü sınavların sonuçlarını görmek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanan öğrenciler ve veliler 15 tatile kısa bir süre kala takdir teşekkür hesabı yapmaya başladı. e okul VBS ile karne notları, devamsızlık durumu, takdir teşekkür hesaplama, sözlü ve yazılı sınav notları öğrenebiliyorlar. İşte e-Okul VBS sorgulama ekranı...

Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları açıklandı

MEB sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için düzenlenen "Adaylık Kaldırma Sınavı" sonuçlarını açıkladı.

YÖK başarı gösteren üniversitelere ödül verecek

YÖK tarafından düzenlenen "Küresel Rekabet Ortamında Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı"nda, küresel alanda başarı gösteren üniversitelere "Alan Odaklı Başarı Ödülleri" verilecek.

2017-YLSY yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2017-YLSY yerleştirme sonuçları açıklandığını duyurdu.

Takdir teşekkür nasıl hesaplanır

Takdir ve teşekkür hesaplaması yapmak isteyen öğrenciler ilk olarak 2018 e-Okul uygulamasına girerek karne notlarını öğreniyor. 2018 e-Okul uygulaması sayesinde takdir ve teşekkür hesaplaması yapan öğrenciler yarıyıl tatiline hazırlanıyor. Onur belgesi almak için neler gerekir? Takdir teşekkür için sınav ortalamaları kaç olması lazım. İşte açıklanan karna notlarına göre 6, 7, 8 ve 9. sınıflar için takdir ve teşekkür hesaplaması.

AÖF sınav soruları yayımlandı

Açıköğretim sistemi sınav soruları yayımlandı. AÖF final sınavları 13-14 Ocak tarihlerinde yapılmıştı.

18 milyon öğrenci cuma günü karne alacak

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci cuma günü karne almaya hazırlanıyor.

Lütfen ödev vermeyin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 19 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili öncesinde öğretmenlere, “Lütfen öğrencilerinize ödev vermeyin” diye çağrı yaptı. Yılmaz öğrencilere de tarihi yerleri, müzeleri, kütüphaneleri gezmelerini önerdi.

e-okul ile sözlü ve yazılı notu öğrenme ekranı

Karnelerin alınacağı 15 tatile kısa bir süre kala öğrenciler ve veliler notları, devamsızlıkları, yazılı ve sözlü sınavların sonuçlarını görmek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanıyor. e okul VBS ile karne notları, devamsızlık durumu, takdir teşekkür hesaplama, sözlü ve yazılı sınav notları öğrenebiliyorlar. İşte VBS sorgulama ekranı...

İlk sosyal karneler verilecek

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü ve 162 pilot okulda başlatılan çalışma kapsamında, öğrencilerin okul ve okul dışında yaptığı her türlü sosyal etkinlik, e-okul sisteminde kayıt altına alınmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı'ndan öğrencilere sömestr tatili müjdesi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Her zaman tatillere girerken Bakanlık olarak açıklama gönderiyoruz. Öğretmenlere diyoruz ki, 'Lütfen öğrencilerinize ödev vermeyin.' Hiçbir öğrenciye biz ödev verilmesini istemiyoruz" dedi.

Doktor öğretim görevlileri dönemi başlıyor

YÖK'ün hazırladığı yeni yasa tasarısıyla yardımcı doçentlik tarihe karışıyor. Tasarıyla yardımcı doçentiliğin yerine 'doktor öğretim görevlisi' kadrosu getirilecek ve doçentliğe geçişte kolaylıklar sağlanacak. Mevcut yardımcı doçentler de hak kaybı olmadan yeni kadroya geçirilecek.

e-YDS 2018 sınav sonuçları açıklandı

13 Ocak 2018'de düzenlenen e-YDS 2018/1 İngilizce sınav sonuçları açıklandı. e-YDS 2018/1'in sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin sitesinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.