Eğitim Haberleri

18 milyon öğrenci için 'tatil zili' bugün çalacak

2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatiline giren öğrenciler bugün karne alacak. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne almanın mutluluğunu yaşayacak.

Maarif Vakfı dünyada 27 bin öğrenciye Türkçe öğretti

Türkiye Maarif Vakfı, devraldığı FETÖ okullarında 27 binden fazla öğrenciyi Türkçe ile tanıştırdı. Yurt dışındaki okulların müfredatında Türkçe eğitimi her sınıfta, haftada 4 saat zorunlu hale getirildi. Bunun yanı sıra dünyada Türkçe öğretimi için standart belirlenerek eğitim müfredatı hazırlandı.

MSÜ askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuruları başladı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) başvuruları başladı. MSÜ başvuruları 27 Şubat'a kadar devam edecek. 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 7 Nisan'da ÖSYM tarafından düzenlenecek.

Son 20 günde sadece 2 gün okula gidebildiler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edildi. İlçede son 20 günde çocuklar sadece 2 gün okula gidebildi.

18 milyon öğrenci yarın karne alacak

Öğrenciler, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatiline yarın girecek. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarın karne almanın mutluluğunu yaşayacak.

23 ilde eğitime kar engeli

Türkiye'nin bazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle 23 ilde okullar tatil edildi. Samsun, Karaman, Kayseri, Adıyaman, Konya'da okullar tatil mi? sorusunun cevabı merak ediliyor. İşte olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların tatil ediliği iller.

Yeni eğitim modeli için güç birliği

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, Türkiye’de ilk kez Harezmi Eğitim Modeli’ni uygulayan Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu ile işbirliğine gitti.

Tatilde ödev baskısı yapmayın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocuklara ara tatilde ders çalışmaları konusunda baskı yapılmaması gerektiğini belirterek, “Anne babalar, ara tatilde çocuklarına ödev yapmaları ya da ders çalışmaları için baskı kurarlarsa bilin ki yeni dönem başladığında çocuğun huzursuzluğu artacak ve verimi düşecektir.” dedi.

5 ilde yarın okullar tatil

Türkiye'ninbazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma vedon nedeniyle bazı illerde okullar tatil ediliyor. Hangi illerde yarın (17 Ocak) okullar tatil edildi?

Tokat'ta eğitime kar engeli

Tokat'ta okullar yarın (17 Ocak) tatil mi? Tokat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Karaman'da eğitime kar engeli

Karaman'da kar yağışı devam ediyor. Öğrenciler Karaman'da yarın (17 Ocak) okullar tatil mi? sorusunun cevabını merak ediyor. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden okul tatili açıklaması yapıldı.

Niğde'de yarın okullar tatil mi?

Niğde'de yoğun kar yağışı etkili oluyor. Öğrenciler Niğde'de yarın (17 Ocak) okullar tatil mi? sorusunun cevabını merak ediyor? Valilikten okul tatili açıklaması yapıldı.

Yozgat'ta okullar tatil edildi

Yozgat'ta okullar tatil mi? Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında bugün öğleden sonra eğitime ara verildiği belirtildi.

Tokat'ta eğitime kar engeli

Yurdun birçok ilinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Tokat'ta etkili olan kar nedeniyle öğleden sonra 3 ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

e-Okul not girişi kapandı mı?

e-Okul VBS giriş sayfasına öğretmenlerin not girişi kapandı. Artık öğretmenler bundan sonra e-Okul'da notlarda düzeltme yapamayacak. e_okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile ders notları, takdir teşekkür hesaplama görüntülenebilecek. e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? Takdir teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

36 ilde okullar tatil

Türkiye'ninbazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma vedon nedeniyle 36 ilde okullar tatil edildi. Hangi illerdeokullar tatil edildi? İşte olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilen iller.

Konya'nın 13 ilçesinde okullar tatil

Konya'nın 13 ilçesinde kar yağışı kaynaklı olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Kopyaçekmekyasak!

Afyonkarahisar’da kitap okuyan veliler, öğrencilerin gözetiminde girdikleri sınavda başarılı olmak için ter döktü. Minik öğrenciler, anne ve babalarını “kopya çekmemek, kalem ve silgi alışverişinde bulunmamak’ konularında uyardı.

Muş'ta okullar yarın tatil

Türkiye'nin bazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle bazı illerde okullar tatil ediliyor. Hangi illerde okullar tatil edildi? Öğrenciler, Muş'ta okullar yarın (16 Ocak Çarşamba) tatil edildi mi? sorularını sormaya başladı. Valilik okulların tatil edildiğini açıkladı.

YÖK'ten güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı

YÖK'teki 'Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma Komisyonu'nda, yerleşkelerin girişlerinde önleyici güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı alındı.

Bitlis'te eğitime kar engeli

Türkiye'ninbazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma vedon nedeniyle bazı illerde okullar tatil ediliyor. Hangi illerdeokullar tatil edildi? Öğrenciler, Bitlis'te okullar 16 Ocak Çarşambagünü (yarın) tatil edildi mi? sorularını sormaya başladı. Valilikokulların tatil edildiğini açıkladı.

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavları 12-13 Ocak tarihlerinde düzenlendi. Öğrenciler, AÖF sonuçlarının açıklanmasını merakla bekliyor. Peki AÖF sınav sonuçları tarihi belli mi, sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte 2019 AÖF sınavı ile ilgili merak edilenler...

20 bin sözleşmeli öğretmen için mülakat sonuçları açıklandı

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği sonuçlar açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yayınlandı. Sonuçlar için öğretmen adaylarının 16-18 Ocak tarihlerinde itiraz hakkı bulunuyor. Peki, öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları nasıl öğrenilir, sözlü sınavı geçen öğretmen adaylarının atanması ne zaman yapılacak, ataması yapılan öğretmenler hangi adımları izlemeli? Hem bu soruların yanıtını hem de öğre...

ÖSYM: Şehit ve gazi ailelerinden ücret alınmayacak

ÖSYM Başkanı Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını açıkladı. Uygulama, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşların eş ve çocukları ile bu kapsamda gazi olanların kendileri, eş ve çocuklarını kapsıyor.

e-Okul VBS öğrenci girişi

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin bitmesine az bir süre kaldı. Milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken, e-Okul VBS üzerinden sınav sonuçları, takdir teşekkür hesaplamaları, devamsızlık bilgilerini öğrenebiliyor. Peki MEB e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Bakan Selçuk: Büyük başarı hikayelerine imza atacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğitimde çok büyük başarı hikayelerine birlikte imza atacağız." dedi.

Bakan video konferansla derse bağlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ispartalı öğrencilerden gelen taleplere kayıtsız kalamadı. Bakan Selçuk, yoğun programı nedeniyle okula gidemeyince, öğrencilere Ankara'dan makam odasından video konferansla konuk oldu. Selçuk, öğrencilere, "Asla hayallerinizi sınırlamayın. Bir şeyin olup olmayacağına önceden karar vermeyin. Önce çabalayın, uğraşın. Olmazsa yeni bir hedefe yönelirsiniz" dedi.

Kar bir metreyi aştı: Öğrenciler 12 gün tatil yaptı

Türkiye'de son günlerde etkisini daha da artıran soğuk hava yurdun bir çok bölgesinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, yer yer bir metreyi aşan kar nedeniyle eğitime 8 gün ara verildi. Kar tatili hafta sonuyla birleşince öğrenciler 12 gün tatil yaptı. Çalışmalarını sürdüren ekipler her gün ortalama 70 kamyon dolusu karı ilçe dışına taşıyor.

Bakan Selçuk açıkladı: İş sağlığı ve güvenliği okul müfredatlarına giriyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, iş sağlığı ve güvenliğini eğitim içine entegre etmek amaçlarının olduğunu vurgulayarak, "Aslında müfredatın içine, okul içi süreçlere ve bütün eğitim-öğretim boyutlarına entegre etmek amacındayız. Nihai hedefimiz, iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarına, okul öncesinden başlayarak her kademedeki eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer verebilmek" dedi.

14 ilde okullar tatil

Türkiye'nin bazı bölgelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle bazı illerde okullar tatil ediliyor. Hangi illerde okullar tatil edildi? Yoğun kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle 10 Ocak Perşembe (bugün) günü Bingöl, Van, Bitlis, Kars, Ordu, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Mardin, Elazığ, Ağrı, Kahramanmaraş, Siirt ve Yozgat'ta okullar tatil edildi.

Okul kütüphanesini koridora taşıdılar

Batman Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin okumaya teşvik edilmesi amacıyla kütüphane koridora taşındı. Teneffüs zilinin ardından sınıflardan çıkan öğrenciler, kitaplar arasında yürüyerek dışarı çıkarken bazıları ders arasında kitap okuyor, bazıları da masalardaki zeka oyunlarını oynuyor.

En önemli yatırımımız öğretmenlerimiz

Öğretmenlerine sunduğu olanaklarla Türkiye’de örnek teşkil eden Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Bizim en önemli yatırımımız öğretmenlerimizdir. Mutlu çocuklar ancak mutlu öğretmenlerle mümkün olabilir” diye konuştu.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.