Politika Haberleri

6 puan farkı gördü tarafını seçti

CHP ile İYİ Parti arasında çıkmaza giren yerel seçimlerde ittifak arayışında Ankara, Antalya ve Balıkesir paylaşımında yaşanan sorunlar görüşmeleri tıkadığı belirtildi. İki partinin de adaylar arasında düşündüğü Mansur Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na, “İYİ Parti’den aday olmam halinde oylarının 6 düşüyor” diyerek gösterdiği anket sonucu ile İYİ Parti'yi istemediği ortaya çıktı.

Muhalefet yeniformül peşinde

CHP ile İYİ Parti arasında mahalli seçimde işbirliği Mansur Yavaş'a takıldı. Kılıçdaroğlu tarafından İYİ Parti'den aday olması teklif edilen Yavaş, teklifi geri çevirdi. Bu gelişme üzerine iki parti yeni formül arayışına girdi.

Seçim zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinden önce partisinin yetkili organları MKYK ve MYK’yı topladı. Erdoğan iki toplantıda da kurul üyelerinin ittifak ile ilgili düşüncelerini aldı. İlçe ve belde adaylarının yüzde 50’sinin belli olduğu öğrenildi.

Sakın yeltenmeyin

Fransa’daki ‘Sarı Yelekliler’ kalkışması seçimle iktidara gelemeyen muhalefeti heyecanlandırdı. CHP ve HDP’li vekiller bütçe görüşmelerinde ‘Gezi’ ve ‘Sarı Yelekliler’ güzellemesi yaptı. Kalkışma meraklısı vekillere uyarı AK Parti sıralarından geldi: Sakın ha yeltenmeyin!

Yargıyagidecek

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Genel Kurulu'nda çıkan tartışmada kendisine yönelik küfürlü ifade kullanan İYİ Partili Yasin Öztürk'e dava açacağını açıkladı.

CHP-HDP ittifakındaÖcalan’a alkış tutuldu

Yerel seçimlerde ittifak arayışlarını sürdüren CHP’nin HDP ile işbirliği İstanbul Sancaktepe ilçe kongresinde ete kemiğe büründü. Teröristbaşı Öcalan’a selam yollandığı HDP kongresine CHP’liler de katıldı. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli kongerede ittifak vurgusu yaptı. Temelli’nin konuşmasını CHP’liler ayakta alkışladı.

Portakal’dansokak çağrısı

Amerikan sermayeli FOX TV’nin sunucusu Fatih Portakal Fransa’daki Sarı Yelekliler eylemi konulu haberi üzerine provokatif açıklamalar yaptı.

ABD’ninyaptığıbölgeyeihanettir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “40 bin YPG’liyi eğiteceğiz” diyen ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’a tepki gösterdi.

AK Parti'de MYK toplandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında Merkez Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı 1,5 saat sürdü.

MHP Denizli Büyükşehir Belediye adayını geri çekti

MHP Denizli İl Başkanı Birtürk, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayının ittifak görüşmeleri kapsamında adaylıktan çekildiğini söyledi.

Bakan Soylu'dan şehit Emniyet Müdürü Verdi için duygusal paylaşım

İçişleri Bakanı Soylu, Rize'de makamında şehit edilen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.

Akşener: Mansur Yavaş adaylığı kabul etmedi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mansur Yavaş ile bugün konuştuğunu belirterek "Ortak aday anlamında İYİ Parti adaylığını tercih etmedi. Ben de tercihine saygı duyduğumu ve başarılar dilediğimi söyledim" dedi.

Bakan Soylu: Kahraman bir evladımızı kaybettik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Emniyet Müdürlüğü binasında Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden ve 2 polisi yaralayan saldırgana ilişkin, "İlk ifadesini verdi ama tabii ilk ifadesinin üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz" dedi. Açıklaması sırasında gözyaşlarını tutamayan Bakan Soylu, "Biz hakikaten memlekete bundan sonra da faydası dokunacak bir kahraman evladımızı kaybettik" ifadesini kullandı.

Sözcü Çelik: Darbe girişimiyle ideolojik akrabalıktan kurtulamıyorlar

AK Parti MKYK sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Her kim ki 15 Temmuz'dakine darbe girişimi dedikten sonra 20 Temmuz'a 'darbe' diyorsa esasında 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ideolojik akrabalıktan kurtulamıyor demektir." dedi.

Binali Yıldırım: Benim yakın korumalığımı yapmıştı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin, "Benim de yakın korumalığımı yapmış olan bir kardeşimizdi, Allah rahmet eylesin" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan saldırıya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rize'de Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Saldırgan polisin, tayin talebiyle makama çıktığı esnada bilinmeyen bir nedenle İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi boynundan vurduğu belirtti.

CHP'den kafaları karıştıran Mansur Yavaş açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "İyi niyetli bir çaba yürüyor. Görüşmelerde bugün olan yarın ortadan kalkabiliyor" dedi.

Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yeni delil ve belgeler ortaya çıkıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cemal Kaşıkçı ile ilgili "Suudi Arabistan'dan işbirliği göremedik. Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasını istiyoruz, yeni deliller ve belgeler ortaya çıkıyor. Uluslararası soruşturma talepleri geliyor, BM'den talep geldi" dedi.

Dövizle askerlik başvuruları başladı

Milli Savunma Bakanlığınca, dövizle askerlik başvurularının başladığı açıklandı. Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, yabancı ülkelerde yaşayan yükümlülerin dövizle askerlik hizmeti uygulamasından yararlanma şartlarından biri olan "uzaktan eğitim" ile ilgili internet sitesinin hizmete açıldığı belirtildi. 2 bin avro ödeyen yükümlüler hizmetten yararlanabilecekler.

Soylu: ByLock'ta bugüne kadar 215 bin hesap tespit ettik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şifreli haberleşme programı ByLock'ta bugüne kadar 215 bin 92 hesap, 92 bin 702 tekil kullanıcı tespit ettik" dedi.

İyi Partili vekilden Meclis'i karıştıran küfür

Meclis'te devam eden bütçe görüşmeleri sırasında İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk, AK Partili Mehmet Muş'a "Has...lan" dedi. Bu sözlerin ardından Genel Kurul'da vekiller arasında gerginlik çıktı. Meclis Başkanı Yıldırım oturama ara verdi. Verilen aranın ardından tekrar toplanan Genel Kurul'da İYİ Parti'li Öztürk'e iki birleşim çıkarma cezası verildi.

Kılıçdaroğlu ile görüşen Mansur Yavaş İYİ Parti’den adaylığı reddetti

CHP ile İYİ Parti arasında devam eden yerel seçimlerde ittifak görüşmelerinde ortaya çıkan kriz giderek büyüyor. Büyükşehirleri bölüşemeyen partilerde en son yaşanan kriz ise Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'den aday gösterilmeye ret cevabı vermesi oldu.

Dünyanın geleceğiterörle yazılamaz

Vekaletler savaşı yaşandığını belirten İçişleriBakanı Soylu: İnsanlık ölüm için değil, yaşam için anlaşma yapmalı. Dünyanın geleceği terör gruplarıyla yazılmamalı.

Bunları niye görmüyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada “insan hakları” diye en çok bağıranların insan hakları konusunda en kötü sicile sahip olduklarını söyledi. Erdoğan, “İstanbul’daki sokak eylemlerinde, Gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna özellikle soyunanlar, Paris’te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler” diye konuştu.

Kaygıyla izliyoruz

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Batı'nın ünlü bir gazetecinin vahşice öldürülmesi karşısında insani değerler ile petrol ticareti arasında gözle görünür çelişki yaşamasını kaygıyla izliyoruz. Son günlerde Paris'te göstericilerin yıkımlarıyla birlikte, göstericilere karşı kullanılan orantısız gücü temel insan haklarıyla asla bağdaştırmıyoruz" dedi.

Bu gericilik geride kaldı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İstifa etmesine gerek yok

MHP lideri Bahçeli, “Nerede Cumhur İttifakı kazanacaksa, biz orada varız” dedi. Bahçeli, Meclis Başkanı Yıldırım’ın İstanbul adaylığı konusunda ise “Aday olursa başımın üstünde yeri var” sözleriyle destek verdi ve adaylık için istifa etmesine gerek olmadığını söyledi.

İnanılması güç hakaret

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Man Adası'na para transferi yaptıklarını ilişkin iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 130 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildiği davanın gerekçeli kararı yazıldı.

Muhalefet çıkmazda

CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerde kriz henüz çözülemedi. Hafta sonu biraraya gelen ikilinin büyükşehirler üzerindeki pazarlıkta anlaşamadığı belirtildi. Görüşmelerin büyükşehir pazarlığında kilitlendiği ifade ediliyor.

Adaylara proje timi

AK Parti, yerel seçimlere hazırlık kapsamında yeni bir uygulamayı da hayata geçiriyor. Seçimler için özel 'proje ekipleri' oluşturdu. Ekipler, ilgili bölgenin hassasiyet ve beklentileri doğrultusunda proje hazırlayacak. Projeler özel lansmanla kamuoyuna duyurulacak.

'Afrin işgaldir' polemiğinde İyi Partili vekil Destici'yi eleştirdi

HDP'li milletvekili Fatma Kurtulan'ın Afrin'i teröristlerden temizleyen Mehmetçik için 'işgalci' olarak tanımlamasına BBP Genel Başkanı Destici'den sert tepki geldi. İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın ise Destici'nin tepkisini eleştirdi.

Erdoğan ile Bahçeli bugün görüşecek

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yapacağı görüşmenin gününü ve saatini açıkladı. Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli arasında son derece açık diyalog kanalları var. Bugün saat 16.00'da bir araya gelecekler." ifadesini kullandı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.