Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğu Akdeniz diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. İki görüşmede de Doğu Akdeniz başta olmak üzere Yunanistan ile yaşanan gerginlik ele alındı.

İYİ Partili Türkkan'dan partideki krizin ardından mesaj: Derdimiz itle değil kapıyla

İYİ Parti'de geçtiğimiz hafta yapılan kongrenin ardından çatlak giderek büyüyor. CHP'Li Barış Yarkadaş'ın '18 İYİ Partili vekil beraber hareket etme kararı aldı' açıklamasının ardından İYİ Partili Lütfü Türkkan sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Türkkan, "Ne güzel demiş Pir Sultan Abdal: 'Bizim derdimiz kapının itiyle değil, o kapıyladır.'" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan Koray Aydın'a gönderme: Düşmanım bile olamazsın

İYİ Parti'de geçtiğimiz hafta yapılan kongrenin ardından çıkan kriz gittikçe büyüyor. Barış Yarkadaş'ın '18 İYİ Partili vekil beraber hareket etme kararı aldı' açıklamasının ardından Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Koray Aydın'ı işaret ederek sert mesajlar verdi. Özdağ, "Sen benim düşmanım olacak kadar değerli değilsin" ifadeleri ile Aydın'ın hazırlattığı yönünde ileri sürülen listeyi paylaşımına ekledi.

Ömer Çelik'ten sağlık çalışanlarına şiddete sert tepki: Ülkenin tüm insanlarına ihanettir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, "Sağlık çalışanlarımıza kötü muamele veya şiddet, bu ülkenin tüm insanlarına ihanettir. Sağlık çalışanlarımız gözbebeğimizdir" ifadelerini kullandı. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ve NATO Genel Sekreteri ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile video konferansla, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonla görüşecek.

İsmail Demir duyurdu: Mehmetçik'e kesintisiz atış imkanı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7'nin güvenlik güçlerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demir, "Sistem, kesintisiz atış imkanı sağlıyor. Aynı zamanda hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, hazırlama süreçlerini kaldırıp anında ateş gücü sağlaması gibi özellikleriyle askerimize sahada önemli avantaj sağlayacak." ifadeleri...

'Meral Hanım'a misafir olurum' diyen Demirtaş 6 yıl sonra Yasin Börü'yü hatırladı: Acısını bilirim

Millet İttifakı'na açıktan ortaklık hazırlığında olduğu iddiasıyla gündeme gelen HDP kanadında 'ılımlı' mesajlara bir yenisi eklendi. Eski eş başkan Selahattin Demirtaş, bizzat talimatını verdiği 6-7 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü için 6 yıl sonra açıklama yaptı. Kamuoyunda 'günah çıkarma' olarak nitelendirilen o demeçte Demirtaş, 'Yasin Börü'nün acısını bilirim' ifadelerini kullandı.

CHP'li Başkan Hüseyin Gemi, İYİ Parti lokalinde kağıt oynarken görüntülendi

CHP Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, yasak olmasına rağmen İYİ Parti lokalinde maskesiz bir şekilde kağıt oyunu oynarken yakalandı. Gemi'nin görüntüleri akıllara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kahvehanelerdeki oyun yasağına ilişkin olarak "Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız. Bu kadar basit" sözlerini getirdi.

Yavuz Bingöl'den yandaşlık eleştirilerine cevap: Yandaşlık kötü bir şey değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisiyle bilinen sanatçı Yavuz Bingöl, yandaşlık eleştirilerine yanıt verdi. Katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bingöl, yandaşlığın kötü bir şey olmadığını söyledi. Sol sendikalar, dergiler, gazeteler ve radyolara 30 yıllık emeğinin olduğunu dile getiren sanatçı, "CHP'li bir belediye İbrahim Tatlıses ve Tarkan'ın konser ücretinde indirim yapması için benden yardım istedi" ifadelerini kullandı.

CHP'li Barış Yarkadaş'tan canlı yayında çarpıcı İYİ Parti açıklaması: 18 vekil birlikte hareket etme kararı aldı

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı canlı yayın programında yaptığı açıklama ile siyaset kulislerini karıştırdı. Yarkadaş, İYİ Partili 18 vekilin geçtiğimiz hafta yapılan kongrenin ardından birlikte hareket etme kararı aldığını belirterek ilk toplantılarını da yaptıklarını açıkladı. Bu sözlerin ardından programa bağlanan 4 İYİ Partili isim Yarkadaş'ın bu açıklamalarını yalanlamadılar.

BM'de Doğu Akdeniz Mesajı: Hiçbir dayatmaya izin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ve Fransa’nın Doğu Akdeniz’deki saldırgan politikasını BM Genel Kurulu’na taşıdı. Video konferansla dünyaya seslenen Erdoğan, çözümden yana olduklarını ama hiçbir dayatmaya, tacize, saldırıya asla müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun derdine bak: Türkiye’nin en ciddi sorununu keşfetti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kovid-19 önlemlerini eleştirirken tuhaf bir öneride bulundu. Kahvehanelerde kağıt oynatılmamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Kahveler açık, güzel. Ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki: Her oyunda yeni, sıfır kağıt açacaksınız. Bitti, bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor. Akıllarına bile gelmiyor” dedi.

Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının saldırı girişiminde bulunduğu sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Bakan Koca, burada yaşanan olayla ilgili hastane yetkililerinden bilgi alarak, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'e yönelik eleştirileri, BM'de İsrail Büyükelçisi'ne salonu terk ettirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kuruluna hitabında İsrail'e yönelik eleştirileri, İsrail Büyükelçisi'ne salonu terk ettirdi. Erdoğan, video mesajında İsrail'in Filistin'e yönelik ''baskı, şiddet ve yıldırma politikalarından'' bahsetmişti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den sağlık çalışanlarına şiddete tepki

MHP Lideri Devlet Bahçeli, silahlı kavgada yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden şahsın yakınlarının sağlık çalışanlarına yönelik saldırısına sosyal medyadan tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Doğu Akdeniz'de kararlılık vurgusu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Doğu Akdeniz'deki gerilime değinen Çelik, Türkiye'nin diplomasiden yana olduğunu belirterek diplomasi vurgusu yaptı. Ankara'da sağlıkçılara yönelik saldırıyı kınadıklarını belirten Çelik, Ermenistan'ın saldırılarına karşı Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında olacağını bir kez daha vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'na hitap etti: Israrla dile getirdiğim 'Dünya beşten büyüktür' tezinin haklılığını bir kez daha görmüş olduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 75. BM Genel Kurul görüşmelerinde video konferans ile genel kurula hitap ediyor. Erdoğan, "Salgının başlarında, ülkelerin kendi hallerine terk edildiği bir manzara ortaya çıktı. Böylece, yıllardan beri bu kürsüden ısrarla dile getirdiğim 'Dünya beşten büyüktür' tezinin haklılığını bir kez daha görmüş olduk." dedi. Erdoğan, "Kudüs’te büyükelçilik açma niyetini beyan eden ülkeler, bu tavırlarıyla sadece ihtilafın daha da çetrefil hale gelmesine hizmet ediyor" diye konuştu. E...

Türkiye'den yeni Navtex duyurusu: Yunanistan'a askeri uyarı

Türkiye, Limni Adası'nın Lozan ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edildiği için Ege'de yeni NAVTEX ilan etti. Yayınlanan duyuruda, "Limni Adası'nın antlaşmayla belirlenen statüsü ihlal edilmiştir" denildi. Yetkililer, bildirinin 24 Eylül saat 11.00'e kadar geçerli olacağını duyurdu.

CHP'li Özel'den ittifak açıklaması: Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz

HDP'li Pervin Buldan ve Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarının ardından ayyuka çıkan CHP-HDP ittifakına ilişkin soruya CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel verdiği yanıt ile kafaları karıştırdı. CHP'li Özel, "Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz, birileri söylüyor diye HDP'yi ittifak ortağımız diye ilan edecek değiliz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron'la telefonda görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bugün saat 20.00'de telefon görüşmesi gerçekleştirecek. İki ülke liderinin görüşmede, Türkiye-Fransa arasındaki gerginliği en üst seviyelere tırmandıran Doğu Akdeniz meselesini ele alacağı öngörülüyor.

BM'nin ilk Türk Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'dan önemli açıklamalar

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, koronavirüs salgını nedeniyle 75 yıllık tarihinde ilk kez sanal ortamda toplandı. BM'nin ilk Türk Genel Kurul Başkanı olan Volkan Bozkır, önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi ve mülteci krizine ilişkin çalışma planlamalarına değinen Bozkır, koronavirüs salgını hakkında da açıklamalarda bulunarak, "İnsanlık olarak, bu derece yakınımızda olan ve hepimizi etkileyen bir tehditle ilk defa karşı karşıya geliyoruz. Bugün, farklılıklarımızı ve anlaşmazlıklarımızı bir ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ve Michel görüştü: Türkiye ve Yunanistan istikşafi görüşmelere başlamaya hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. Üçlü zirvede, Türkiye-AB ilişkileri kapsamlı olarak ele alındı. Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin de değerlendirildiği zirvede, Türkiye ve Yunanistan’ın istikşafi görüşmelere başlamaya hazır olduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz‘de Kıbrıs Türkleri dahil tüm tarafların katılımıyla düzenlenecek bölgesel konferanstan herkesin yararına olacak olumlu ve yapıcı kararlar çıkacağına inandığını söyle...

CHP'li Öztrak'tan Kaftancıoğlu açıklaması: Domuzla, Ermeni meselesiyle hatırlanıyor, bunu taşımaktan yorulduk artık

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun parti içinde başlattığı tartışmanın MYK’da da sert bir tepkiye yol açtığı ortaya çıktı. CHP'li Faik Öztrak, Canan Kaftancıoğlu'na tepki göstererek, "Domuzla, Ermeni meselesiyle hatırlanıyor, bunu taşımaktan yorulduk artık" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Yunan Cumhurbaşkanının 'işgalci' suçlamasına tepki: Komik ve nafile bir propaganda çabası

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yunan Cumhurbaşkanının 'işgalci' suçlamasına yönelik, "Söyledikleri komik ve nafile bir propaganda çabası ve provokasyondur" dedi. Oktay, "Rum-Yunan ikilisi gerçekleri görür, iki egemen devletli çözüm için yeniden görüşmelere hazır noktaya gelinirse Türkiye bunu destekleyecektir" açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Gül'den hakim ve savcı adaylarına sınav ilanı müjdesi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 1200 hâkim ve savcı alımı için yapılacak sınava ilişkin ilanı, Bakanlığın web sitesinde yayınladıklarını duyurdu. Bakan Gül, yaptığı açıklamada "Sevgili genç arkadaşlarım. Sizlere bayram öncesi duyurduğumuz 1200 hâkim ve savcı alımı için yapılacak sınava ilişkin ilanı, Bakanlığımızın web sitesinde yayınladık" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz gecesi 'Kimse sokağa çıkmasın' diyen Sarızeybek İYİ Parti yönetimine girdi

İYİ Parti yönetimine seçilen Erdal Sarızeybek'in 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece paylaştığı skandal tweet'leri ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerleri durdurmak için halkı sokağa davet ettiği ve kahraman vatandaşlar sayesinde darbenin bastırıldığı sıralarda Sarızeybek, "Sen Cumhurbaşkanısın be adam. Devlet sende emir sende. Bugüne kadar devlet adına neler yapmadın ki! Ve şimdi halkı sokağa çağırıyorsun, yazıklar olsun. Aklı selim olan, asla ve asla devlete ve mil...

Dink Vakfı’na tehdide tahliye: Ben psikolojik ilaçlar kullanıyorum, özür dilemeye hazırım

Hrant Dink Vakfı’nı e-posta ile tehdit eden Hüseyin Ateş ve Ersin Başkan tahliye edildi. İstanbul 56. Adliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya, “Zincirleme şekilde imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit” suçundan haklarında dava açılan tutuklu sanıklar SEGBİS ile katıldı.

Dünyaya online mesaj verecek: Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuşacak

İlk defa bir Türk’ün başkanlığını yürüteceği 22-29 Eylül tarihlerinde yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, ilk kez telekonferansla toplanacak, ikili görüşmeler de telekonferans yöntemi ile yapılacak.

Ulu çınar uyandı: Erdoğan Türkiye’nin haklarını gasp etmeye çalışan ülkelere sert mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiyesiz Akdeniz ve Ege planları yapan ülkeleri sert bir dille uyardı: Dengelerini altüst etmeye çalışanlar kendi sonlarını hazırlar. Bu topraklarda 1000 yıldır kökünü derinleştiren ulu çınar artık uyanmıştır. Karşımızda diklenenler kabuktan ibaret kütük gibidir” Bakanlar Kurulu sonrası ulusa seslenen Erdoğan, Korona ile mücadele için alınan yeni tedbirleri de paylaştı. Erdoğan “65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecek. Maske ve mekan d...

Dışişleri Bakanlığı: AB Dış İlişkiler Konseyi’nin yaptırım kararı bizim nazarımızda hiçbir değeri yoktur

Dışişleri Bakanlığı, AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısı sonucunda Libya bağlamında bir Türk denizcilik şirketinin yaptırım listesine alınması kararının ardından yaptığı yazılı açıklamada “AB Dış İlişkiler Konseyi’nin bugünkü toplantısı sonucunda Libya bağlamında bir denizcilik şirketimizin de yaptırım listesine alınmasının bizim nazarımızda hiçbir değeri yoktur” dedi.

Alçak manşete soruşturma: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Yunan gazetesinin küstahlığına yönelik adımını attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, Cumhurbaşkanına alçakça hakaret içeren manşet atan Yunan gazetesinin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Dimokratia gazetesi hakkında soruşturma başlattı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Yunanistan Adalet Bakanı Tsiaras’a mektup göndererek, “Ahlaksız hareket için gereken adımların atılacağına inanıyorum” dedi.

ABD'den Yunanistan'a tokat gibi Sevilla haritası yanıtı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, Yunanistan'ın sözde kara suları hayaliyle hazırladıkları Sevilla haritası ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Büyükelçilikten yapılan açıklamada "ABD Sevilla haritasının hukuki bir öneme sahip olduğunu düşünmemektedir” ifadelerine yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+