AK Parti'de Samsun Diyarbakır ve Bolu İl Başkanlıklarına atama

AK Parti'de değişim süreci devam ediyor. AK Parti'de Diyarbakır, Samsun ve Bolu İl Başkanlıklarına atamalar gerçekleşti. Diyarbakır ve Samsun'da İl başkanları değişirken Bolu'da değişim olmadı.

'Terör örgütlerinin sistemli saldırıları şaşırtıcı değil'

Adalet Bakanı Gül, hain akımlara karşı milletin iman dolu göğsünü siper etmesini sona kadar destek vereceklerini belirterek "Jeopolitik konumuyla küresel gerilimin merkezinde olan Türkiye'nin FETÖ organizasyonundaki bir kalkışmayla karşı karşıya gelmesi, öncesinde ve sonrasında PKK, DEAŞ ve DHKP/C gibi örgütlerin sistemli saldırılarına muhatap olması şaşırtıcı değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yasama yürütme ve yargı organı temsilcileri ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı organı temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde akşam yemeğinde bir araya geldi.

OHAL 6.kez uzatıldı

OHAL'in 19 Ocak Cuma günü saat 01.00'den geçerli olmak üzere, 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mirziyoyev'e taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’le telefonda görüştü. Erdoğan, Mirziyov'e Kazakistan’daki otobüs kazasında hayatlarını kaybeden Özbekler için taziyelerini iletti.

AK Parti ve MHP ittifakının adı 'Milli Mutabakat Komisyonu' oldu

AK Parti ile MHP arasında oluşturulan ittifak komisyonunun adı, "Milli Mutabakat Komisyonu" olarak belirlendi. AK Parti-MHP Milli Mutabakat Komisyonu üyelerinin Mecliste yaklaşık 1,5 saat süren görüşmesinin ardından, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, "Bu çalışma Anayasa değişikliğinin, yeni Hükümet Sisteminin gerekli kıldığı, devletin yeniden yapılandırılması anlamındaki kanun değişikliklerini kapsayan bir çalışmadır." dedi.

'Afrin temizlenmezse bölgeyi boğarlar!'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Afrin operasyonu öncesi gzt.com'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin büyük bir fırsat yakaladığını belirten Yarar, 'Afrin’in neden önemli' olduğuna ise çok dikkat çeken bir yorum yaptı. Yarar, ‘Afrin temizlenmezse Türkiye Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden çekildiği anda Fırat Kalkanı’nı boğarlar’ dedi.

İttifak görüşmeleri başladı

AK Parti-MHP ittifak görüşmeleri başladı. AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki ittifak görüşmelerinin ilki TBMM’de düzenlendi.

İbrahim Kalın: Süreci yakından takip edeceğiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, açıklama yaptı. ABD'den gelen 'Sınır ordusu yok' açıklamasıyla ilgili Kalın, sürecin yakından takip edileceğini söyledi.

'Fosur fosur uyumak sana yakışır mı?'

Bakan Süleyman Soylu, 'ayağını kırın' sözlerinin eleştirilmesine çok sert cevap verdi. Bakan Soylu "'Bu bakan nasıl konuşuyor’ diye eleştir, gazete köşende 'Bakana böyle sözler yakışır mı?’ yazmaya çalış. Sana yakışır mı gecenin saat 3’ünde rahat yatağında fosur fosur uyurken, bir annenin bağımlı olan evladının yumruklarıyla dayak yemesi" diyerek eleştirilere cevap verdi.

Mahir Ünal: Operasyon Afrin ile sınırlı değil

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ABD'nin YPG açıklamalarına ve Afrin operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada 'Biz terör koridoruna asla izin vermeyeceğiz. ABD'nin kararlılığımızı görmesini dilerim.Operasyon Afrin ile sınırlı değil' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan ABD'nin Afrin açıklamalarına tepki

Başbakan Binali Yıldırım İl Emniyet Müdürleri Toplantısında konuştu. Yıldırım, Amerikan yönetiminden üç gün içerisinde birbirini tekzip eden açıklamalar geldiğini dile getirerek, Türkiye'nin terörle mücadelede kararlığını vurguladı.

'Borcumuz var' diyen ABD'ye Ankara'dan ilk yanıt

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın açıklamalarını genel itibarıyla bakıldığında önemli bir beyan olarak nitelendirerek, "Sınırlarını ve güvenliğini tehdit edecek hiçbir oluşuma Türkiye asla sessiz kalamaz." dedi.

18 Ocak Perşembe Sabah Raporu

Kardak kayalıklarını geçerek Türk kara sularına giren Yunan savunmasına ait hücum botu Türk sahil Güvenlik botuna çarptı.ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, "Suriye'de sınır birlikleri" planı hakkındaki haberlerle ilgili olarak, "Herhangi bir sınır birliği kurmuyoruz" dedi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), hava muhalefeti nedeniyle bu sabah yapılması planlanan bazı seferlerini iptal etti.

Saadet Partisi'nden Abdullah Gül açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur ama 'şu anda adayımızdır' demek doğru olmaz. Fakat bu vasıflara uygun bir insan." dedi.

İlk gün HDP’ye selam çaktı

CHP’nin tartışılan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, dün görevi devralırken HDP Eşbaşkanı Demirtaş’a selam göndermeyi ihmal etmedi.

CHP’ye ulusalcı aday

CHP’de muhaliflerin, Kılıçdaroğlu’nun marjinal örgütler ve HDP’yle işbirliğinden duyduğu rahatsızlık ulusalcı aday çıkmasıyla sonuçlandı.

Sıra Fırat’ın doğusunda

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada’da görüştüğü ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson’ı, 30 bin kişilik terör ordusu nedeniyle uyardı. Toplantıdan sonra soruları cevaplayan Çavuşoğlu, “Saldırılara karşılık vereceğimizi söyledik. PKK’ya karşı alacağımız tedbirler Afrin ile sınırlı olamaz, Münbiç ve Fırat’ın doğusu da var” dedi.

Derhal adım atılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan yılın ilk MGK’sından Afrin harekatı konusunda net mesaj çıktı. 4 saat 20 dakika süren toplantının ardından yayınlanan bildiride, ABD’nin oluşturmayı planladığı terör ordusuna izin verilmeyeceği belirtilerek “Suriye’nin batısından yöneltilen tehditlerin bertaraf edilmesi için gereken adımlar derhal ve kararlılıkla atılacaktır” denildi.

Erdoğan, Kudüs'ün sembol ismini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerleri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla gündeme gelen ve Kudüs direnişinin son sembol ismi olan Fevzi El-Cuneydi ile görüştü.

MGK'dan OHAL kararı

Milli Güvenlik Kurulu, OHAL'in 6. kez uzatılması konusunda tavsiye kararı aldı. Bildiride "Terör örgütleriyle mücadele kapsamında, yurt bütününde uygulanan olağanüstü hâl değerlendirilmiş; demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere hükûmete, olağanüstü hâlin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

'Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu'na sonrası açıklama yaptı. Bozdağ, Türkiye'nin sabrının son noktasına geldiğini belirterek "Atılması gereken adımlar neyse Türkiye bunları atmakta kararlıdır. Türkiye, Türk milletinin ve Türkiye Devleti'nin bekası için atması gereken adımları atmak için kimseden icazet almaya ihtiyacı yoktur." dedi.

MGK'da Filistin unutulmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu sonrası açıklanan bildiride Filistin de unutulmadı. Bildiride "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan Kudüs’ün statüsünün korunmasına ve Filistin’e destek kararının, bölgede istikrarın ve kalıcı barışın sağlanmasına hizmet edeceği tekraren teyit edilmiştir." ifadesi kullanıldı.

MGK sonrası yazılı açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonra erdi. MGK sonrası yapılan yazılı açıklamada "Türkiye’nin, sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturulmasına ve bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği, bu konuda gereken her türlü tedbirin alınacağı belirtilmiştir. Sınır emniyetimizi tahkim etmenin yanı sıra vatandaşlarımız ile bölge halkının can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, ilk aşamada Suriye’nin batısından ülkemize yöneltilen ...

Skandalları bitmiyor: PKK'lı teröristin ölümüne böyle ağlamış

CHP'nin İstanbul İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun, 2013'te öldürülen PKK'lı terörist için yaptığı paylaşım ortaya çıktı. Teröristin ölümüyle ilgili "İnsanlık kaybetti" diyen Kaftancıoğlu'nun daha önce de skandal paylaşımları tepki çekmişti.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş'tan Kılıçdaroğlu'na 'kendini yak' eleştirisi

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, Kılıçdaroğlu'nun parti grup toplantısındaki konuşmalarına ilişkin, "Vatandaşa 'git kendini yak' diyenlerin gözünde insanın zerre kadar değeri yoktur. Onlar sırf kendi siyasi ikballeri için sadece bir kişiyi değil, tüm ülkeyi ateşe atmaya hazırdırlar" dedi.

'CHP, Türkiye düşmanlarının taşeronu haline geldi'

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, "Türk ve Türkiye düşmanlarının taşeronu haline gelmiş bir CHP ve onun İl Başkanı ile karşı karşıyayız" dedi.

Fırat'ın batısına süpürme harekatı

Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin Hatay ve Kilis kentlerine yaslanan Afrin, Türkiye’nin operasyon menzilinde. ABD’nin PYD-YPG ile oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun batı ucu Türkiye açısından kritik bir öneme sahip. Fırat Kalkanı ile kritik bir müdahalede bulunan Türkiye’nin operasyona hazırlandığı Afrin’in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşebileceğini Mete Yarar, değerlendirdi. Fırat’ın batı kısmının PKK’dan tamamen temizlenmesi gerektiğini söyleyen Mete Yarar, operasyonun 3 strate...

Meclis'e bedelli askerlik başvurusu

TBMM Dilekçe Komisyonuna, bedelli askerlik için binlerce başvuru yapıldığı belirtildi. Dilekçe ile başvuru yapanlar ayrıca konunun çözülmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım talep ettiler.

Yardımcı doçentliğin kaldırılması Meclis'te

Doktoradan sonra, doçentlikten önce zorunlu bir kademe olarak kabul edilen yardımcı doçentliğin kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Mahir Ünal'dan Afrin açıklaması: MGK'dan tavsiye kararı çıkacaktır

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Afrin harekatı için sorulan soruya 'MGK'dan tavsiye kararı çıkacaktır' diyerek 'Sınırlarımızda terör koridoruna asla müsaade etmeyiz terör devletine de asla izin vermeyiz' dedi.

Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özür diledi

Gezi olayları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın annesine hakaretler içeren duvar yazısını paylaşan CHP'nin İstanbul İl Başkanı seçilen Kaftancıoğlu gelen tepkiler üzerine özür diledi. Kaftancıoğlu'nun özür açıklamasında 'gözümden kaçmış' demesi dikkat çekti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.