21 yaşında AK Parti'nin tepe yönetiminde

AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde belirlenen MYK ve MKYK listeleri ilginç detaylarla da öne çıkıyor. Çok sayıda eski bakanın ve Türk siyaseti için ağır topların yer aldığı MKYK'nın en genç ismi Gaziantepli Hatice Merve Tatar oldu. 1997 doğumlu Tatar, önümüzdeki dönemde partinin en üst karar organında görev yapacak.

AK Parti yeni MKYK'nın ilk toplantısı 17.30'da

AK Parti'de yeni seçilen MKYK'nin ilk toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde saat 17.30'da yapılacak.

Erdoğan yeniden aday gösterildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına yeniden aday gösterildi. Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin, Erdoğan'ın genel başkanlık adaylığı için bin 457 delegenin imzaladığı teklifin kendilerine ulaştığını açıkladı.

Yeni MKYK 'mini kabine' oldu

AK Parti'nin Ankara'da gerçekleşen 6. Olağan Kongresi'nde partinin yeni yönetim kadroları da belirlendi. AK Parti MKYK'da yer alan isimler arasında geçmiş dönemlerde bakanlık görevi üstlenen 12 isim var.

AK Parti kongresinde bir ilk

AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi'ne katılan yabancı devlet başkanları onuruna Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde öğle yemeği verilecek.

Erdoğan'ın 'A Takımı' belli oldu

AK Parti'nin bugün gerçekleşen 6. Olağan Kongresi'nin ardından partinin hem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hem de Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) görev alacak isimler belli oldu. AK Parti'nin Merkez Karar Yürütme Kurulu'nda 27. dönemden 42 vekil, 8 milletvekili olmayan üye ve 29 yeni üyeden oluştu.

Erdoğan'ın salona girişinde dikkati çeken şarkı

AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi bugün yapılıyor. Yeni sistemin ilk kongresinde Başkan Erdoğan ilk olarak salonun önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Ardından eşi Emine Erdoğan ile salona gelen Başkan Erdoğan 'Dönmem geri senin yolundan' şarkısıyla karşılandı.

AK Parti kongresinde sadece MHP ve BBP alkışlandı

AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi on binlerin katılımıyla Ankara'da yapılıyor. Kongreye 9 siyasi partiden temsilci katılırken salondakiler sadece MHP ve BBP'nin temsilcilerini alkışladı.

Erdoğan: Bizi stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız

AK Parti'nin merakla beklenen 6. Olağan Kongresi bugün Ankara'da Başkan Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştiriliyor. Başkan Erdoğan, kongrede vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, Türk milleti olarak 'Ya olacağız ya öleceğiz' çizgisinde olduklarının altını çizerek, "Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık olmayacağız" ifadesini kullandı.

İnce belediye başkanlığı için net konuştu

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hakkında kesin konuştu. İnce, "Ben cumhurbaşkanı adayıyım. Gündemimde belediye başkanlığı adaylığı yok. Belediye başkan adaylığım diye bir konum yok" ifadelerini kullandı. CHP'li seçmenin uzun süredir üzerinde durduğu 'Muharrem İnce belediye başkanlığına aday olacak mı?' sorusu da yanıt bulmuş oldu.

AK Parti'de yeni sistem kongresi

AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi Ankara'da yapılıyor. 'Millet bir hedef bir' sloganıyla düzenlenen kongre, Başkan Erdoğan’ın Meclis grubu, hükümet ve Cumhurbaşkanlığı kadrosunda yaptığı değişikliklerin ardından son nokta olacak. Erdoğan, partinin MKYK ve MYK'sında değişikliğe gitti. Yeniden AK Parti Genel Başkanı adayı gösterilen Erdoğan, oyunu 1 numaralı sandıkta kullandı.

AK Parti'nin üye sayısı 11 milyona yaklaştı

AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi öncesi partinin üye sayısı da güncellendi. Güncellenen üye sayısına göre partiye yaklaşık 1 milyon yeni üye daha katılarak 10 milyon 719 bini geçerek rekor kırdı. Bu süreçte mükerrer ve ölüm nedeniyle de 291 bin kişinin kaydı silindi.

Ticaret Bakan Yardımcısı ve 2 ofis başkanı belli oldu

Ticaret Bakanlığı ile İnsan Kaynakları ve Yatırım Ofisleri Başkanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Ticaret Bakan Yardımcılığına Gonca Işık Yılmaz Batur atanırken İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığına Doç. Dr. Salim Atay, Yatırım Ofisi Başkanlığına ise Salim Arda Ermut atandı.

HDP’libaşkanaPKKgözaltısı

Adıyaman'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP'li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, dün sabah gözaltına alındı.

Burada izler karışmaz

Darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilenlerin itirazlarına bakan OHAL Komisyonu, titiz çalışmalarıyla ‘at izini it izinden’ ayırıyor. İhraç edilen kişi hakkındaki disiplin ve dava dosyaları ile 20’den fazla kurumdan gelen belgeleri inceleyen Komisyon, itiraza ilişkin ‘kabul’ ya da ‘ret’ kararını ‘kılı kırk yardıktan sonra’ veriyor.

Biz de bunu istiyoruz Trump

Ardı ardına twitter mesajlarıyla Türkiye’ye saldıran ABD Başkanı Trump, son mesajında; “Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz” dedi. Oysa Türkiye 15 Temmuz’u yapan, terörle ülkemizi vuran, PKK’ya binlerce TIR silah veren ABD ile ilişkileri azaltmayı değil, o “kötülüğün” ülkemizin üzerinden tamamen çekilmesini istiyor.

Teröristlere silah vermek dostluk mu?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı kapanışında ABD Başkanı Trump'ın sözlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlar omuz omuza

İstanbul Üniversitesi Amerika’yla yaşanan dolar krizinin kamuoyuna yansımalarını araştırdı. Türk halkının kriz sırasında üzerine düşen tüm fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu gözler önüne seren araştırmada, “Dolarım olsa bugün bozdurup TL’ye çeviririm” diyenlerin oranı yüzde 76,3 olarak açıklandı.

Millet birhedef bir

AK Parti 6. Olağan Kongresi 'Millet bir, hedef bir' sloganı ile toplanıyor. Başkan Erdoğan, partideki değişim sürecine yeni bir halka ekleyecek kongreyi 'demokrasi ve kalkınma şöleni' olarak niteledi. Erdoğan, "Değişim anlayışımız kongrede de sürecek" diyerek, AK Parti yönetim kademelerindeki yenilenmeyi işaret etti.

Moskova'dakritik temas

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Moskova’da bir araya geldi. Görüşmede bölgesel güvenlik konuları ele alındı.

Yeni krizimzacılar

Tartışmaların bitmediği CHP'de şimdi de kurultay için imza verenler disipline sevkedildi. Muharrem İnce, "Yüzsüzlük yapmayın", Tanju Özcan da "Kendimi ihbar ediyorum" mesajıyla yönetime tepki gösterdi.

Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı

Başkan Erdoğan, Adıyaman'da gerçekleştirilen EYP'li saldırı sonucu şehit olan askerlerin ailelerine taziye telgrafı gönderdi.

Başkan Erdoğan 7. kez dede oldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile gelini Reyyan Erdoğan’ın üçüncü çocukları dünyaya geldi. Bilal-Reyyan Erdoğan çiftinin dün gece doğan çocuklarına Fatıma Serra adı verildi.

İnce'den CHP'ye: Yüreğiniz varsa beni disipline gönderin

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nin, kurultay çağrıcıları arasında yer alan kimi isimler hakkında disiplin soruşturması başlatması üzerine sert bir açıklama yaptı. Twitter hesabında paylaştığı mesajda İnce, "Yüreğiniz varsa beni disipline gönderin" ifadesini kullandı.

Uyuşturucubiterseterör de biter

PKK’nın uyuşturucu ticaretinden yılda 1.5 milyar dolar kaynak sağladığını belirten İçişleri Bakanı Soylu, örgütün gücünü uyuşturucudan aldığını söyledi: Uyuşturucu terörü finanse ediyor, terör de uyuşturucuya kanal açıyor.

Saldırıyı bertaraf ettik

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası konuşan Sözcü İbrahim Kalın, Türk Lirası’na yönelik saldırıların alınan önlemler sayesinde bertaraf edildiğini söyledi. Avrupa ve Körfez ülkelerinden Türkiye’ye desteğin peşpeşe geldiğine dikkat çeken Kalın, “Herkes rahat olsun. Biz bu süreci atlatacağız” dedi.

'ABD'nin bu işlerin kovboy filmi olmadığını görmesi lazım'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Başkanı Trump’ın "Türkiye iyi bir dost olmadığını kanıtladı" sözlerine ilişkin, "ABD gerçek dostun kim olduğunu göremiyor. Bizim yanlış bir davranışımız olmadı. Biz ABD’ye saldıran teröristleri desteklemedik. Terör örgütlerine binlerce tırlık silah vermek mi gerçek dostluk, devam eden yargı süreci mi? ABD bu işlerin kovboy filmi olmadığını görmesi lazım" dedi.

AK Parti'den belediyelere 17 maddelik tebligat: İvedilikle PARDUS'a geçin

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Ak Partili 883 Belediyeye tebligat geçti. Tüm büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyelerine ve 39 il genel meclisi başkanına ekonomimize katkı anlamında tasarruf tedbiri uygulaması yönünde bilgilendirme yaptı. Kaya'nın gönderdiği tebligatta belediyelerin ivedilikle PARDUS sistemine geçilmesi istendi.

Kalın: Türkiye alternatifsiz değil

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Kalın, "Türkiye alternatifsiz değildir. Bundan sonra da yoluna bu gerçekle devam edecektir" dedi.

Erdoğan ile Macron görüşmesinden kritik karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. İkili ilişkiler ve bölgesel konuları ele alan iki lider, Fransa-Türkiye arasındaki karşılıklı yatırımları geliştirme konusunda kararlılık mesajı verdi.

'Türkiye'yi desteklemekte tereddüt etmeyeceğiz'

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Bin Mübarek Al Şafi, "Ümmetin ve Katar devletinin yanında duran kardeş Türk halkının yanında yer alıyoruz. Türkiye'nin ekonomik ve siyasi istikrarı tüm bölgenin istikrarı demektir" dedi.

Mahir Ünal: Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamazlar

AK Parti Sözcücü Mahir Ünal, ABD'den gelen açıklamaları 'akıl tutulması' olarak değerlendirirken, F-35 konusuna da değindi ve "Türkiye, ABD'nin kaybetmeyi göze alacağı bir ülke değil" açıklamasında bulundu.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.