Başbakan Yıldırım'dan Bahçeli'ye tebrik

Başbakan Yıldırım, MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda yeniden genel başkanlığa seçilen Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak tebrik etti.

'Afrin'e girmeyelim' diyen Kılıçdaroğlu ağız değiştirdi

Kılıçdaroğlu, daha önce ısrarla "Afrin'e girmeyelim. Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum" diyordu. Afrin'in merkezine girildiği bugün ise "Biz ordumuza her zaman güvendik" açıklaması yaptı.

Dört yardımcısı liste dışı

Devlet Bahçeli, MHP'nin 12. Olağan Kurultayında, salonda hazır bulunan 1176 delegenin tamamının imzasıyla Genel Başkanlığa tek aday gösterildi. Devlet Bahçeli, 1167 oyla MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi. MHP lideri Devlet Bahçeli, mevcut 4 genel başkan yardımcısını, yeni MYK'ya almadı.

TSK: Bizim için dokunulmazdır

Afrin kent merkezinin teröristlerden temizlenmesinin ardından TSK'dan Afrin açıklaması yapıldı. Harekat kapsamında yaşanan çatışmalarda bugüne kadar 46 askerin şehit olduğu, 225 askerin de yaralandığı belirtilen açıklamada, "Sivil/masum kişilerin hayatı, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır" denildi.

Bahçeli: Kutsal vatan sahipsiz değildir

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı Ankara'da başladı. "Milli Duruş, Şühedaya Vefa Millete Beka" temasıyla düzenlenen kurultaya MHP Genel Başkanı Bahçeli "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları ile geldi. 1176 delegenin imzasıyla tek aday gösterilen Bahçeli, 9. kez genel başkanlığa seçildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bahçeli'ye tebrik telgrafı gönderdiği öğrenildi.

Erdoğan: Noldu? İşe yaradı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni'ne konuştu.Afrin harekatına ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, "Bu sabah itibariyle 3603 terörist etkisiz hale getirildi" dedi. Erdoğan ayrıca, "Terör örgütünün paçavraları indirildi. Türk Bayrağı ile ÖSO bayrağı direklere çekildi. Neler vardı neler. O tünelden çıkan silahları gördünüz değil mi? Ne oldu? İşe yaradı mı? Aynen 15 Temmuz gibi, 15 Temmuz’da işe yaradı mı?" ded...

Hasan Celal Güzel yoğun bakımda

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel (73), fizik tedavi için geldiği Denizli’de rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir nakil beklediği ifade eden Güzel, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Güzel’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Bekir Bozdağ: Proje çökertildi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afrin'de TSK'nın kent merkezinde kontrolü sağlamasının ardından yaptığı açıklamada ''Terör koridoru ve terör devleti kurdurma/kurma projesi çökertildi'' dedi.

Karagül: "Büyük devletler sembollerle konuşur"

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Afrin kent merkezine girişinin Çanakkale Zaferi'nin yıldönüme denk gelmesini değerlendirerek, "Küçük devletlerin sembolleri olmaz ama büyük devletler semboller üzerinden konuşur. Neden 18 mart, neden 57. gün... Bunları iyi algılamak lazım. Türkiye, imparatorluk geçmişi olan bir devlettir" ifadesini kullandı.

İbrahim Karagül: 1. Dünya Savaşı'mız bugün bitiyor

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Çanakkale'den Afrin'e Özel Programında TVNET canlı yayınında konuşmada Afrin Harekatı'nda elde edilen zafer için 'Türkiye 7 düvele karşı savaşıyor. 1. Dünya Savaşı'mız yeni bitiyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin kontrol altına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü programında konuştu. Afrin harekatına ilişkin önemli bir müjdeyi veren Erdoğan, "Afrin şehir merkezi TSK desteğindeki ÖSO tarafından bu sabah saat 8:30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun akrabaları bankamatik memuru çıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasın kapsamında görevinden uzaklaştırılan Ataşahir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin döneminde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 6 akrabasının işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.

Her an müjde verebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrin’in temizlenmesinin an meselesi olduğunu belirterek, “Afrin’e girdik, giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz” dedi. AK Parti’nin Diyarbakır ve Mardin il kongrelerinde konuşan Erdoğan, şunları söyledi: Bugün Afrin’e, Münbiç’e baktığımızda, Kobani olaylarıyla çukur eylemleriyle ne yapılmak istendiğinin farkına varıyoruz. Şayet oyunu bozmasaydık, ülkemizin nasıl bir karanlık gelecekle karşı karşıya kalacağını bugün çok daha iyi anlıyoruz.

Atina’yı kim kışkırtıyor

Yunanistan’ın Ege’de başlattığı tatbikatın katılımcıları provokasyonun arkasındaki ülkeleri ele veriyor. “Iniochos (Dizgin) 2018” tatbikatına ABD, BAE, İngiltere ve İtalya katılıyor. İsrail ve Mısır da gözlemci. ABD, Atina’ya J-SOW füzesi takviyesi yaptı. Hava ve Deniz Kuvvetleri tacizler üzerine alarma geçti.

AP kararlarınınbağlayıcılığı yok

Türkiye’ye, terör örgütleri PYD/PKK ile DEAŞ’a yönelik Afrin Harekatı’nı durdurma çağrısında bulunan AP’nin, dış politika konularında verdiği kararların bağlayıcılığı bulunmuyor.

AP vızırtı yapıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’ye “Afrin’den çekil” çağrısına tepki göstererek, “AP oradan kalkmış vızırtı yapıyor. Öyle anlaşılıyor ki Avrupa Parlamentosu bir akıl tutulması içinde” dedi. Yıldırım, AK Parti Küçükçekmece İlçe Kongresi’nde “Menbiç’te de, Fırat’ın doğusunda da terör varlığını kabullenmemiz mümkün değil” diye konuştu.

MHP’de kurultay günü

MHP’nin 12’nci Olağan Büyük Kurultayı bugün Ankara’da yapılacak. Devlet Bahçeli’nin tek aday olarak gireceği kurultayda partiyi 2019’a taşıyacak kadrolar belirlenecek. MHP, kurultay için siyasi partilerden sadece AK Parti, BBP ve DP’ye davetiye gönderdi. CHP, HDP ve İYİ Parti ise davet edilmedi.

Bir oy bile heba edilmeyecek

Albayrak Medya Grubu’nu ziyaret eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Albayrak ile biraraya geldi. CHP’nin seçim güvenliğini tartışmaya açma girişimine tepki gösteren Gül, ittifak yasasıyla birlikte bir oyun bile heba edilmeyeceğini söyledi.

'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin siyaset tarzı değişecek'

Adalet Bakanı Gül, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin siyaset tarzı değişeceğini belirterek, "Kavgacı, kutuplaştırıcı ötekileştirici bir siyaset tarzı Türkiye'de hiçbir zaman iktidar olamayacak. 2019 seçimleri için bakıyorsunuz hiç bir araya gelemeyecek düşüncelerin, görüşlerin yakınlaşma içinde olduklarını görüyoruz." dedi.

İnceöz: Türkiye’yi terör örgütleri ile terbiye edemezsiniz

"Türkiye'nin neredeyse gücünü test etmeye kalkıyorlar. Ama bilinmeli ki ne yaparlarsa yapsınlar bu coğrafyanın terör örgütleriyle terbiye edilemeyeceğini öğrenmek zorundalar"- "Bugün biz 3,5 milyon Suriyeliyi ülkemizde 6 yıldır misafir ediyoruz. Tıpkı Fırat Kalkanı operasyonu gibi Afrin operasyonu tamamlandığında Suriyeli kardeşlerimiz kendi vatanlarına, ülkelerine dönecekler"

Başbakan Yıldırım: Türkiye'nin yarını bugünden daha güzel olacak

Başbakan Yıldırım, AK Parti Arnavutköy 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu. Yıldırım, "Türkiye'nin göz bebeği İstanbul'a yaptığımız hizmetleri saatlerce anlatsak bitmez. Türkiye'nin yarını bugünden daha güzel olacak kimse merak etmesin." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin her an düşebilir

Diyarbakır'da açılış ve temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'in her an düşebileceğini belirterek, " Afrin düştüğü an, orada yaşayan kardeşlerimiz evlerine dönecek." dedi.

Erdoğan: Bitti bu işler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da AK Parti Olağan İl Kongresinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede bölücü terör örgütü benim halkıma, benim Kürt kardeşlerime çok çektirdi ama artık çektiremeyecek, bitti bu işler" dedi.

Erdoğan: Bunlara çok söyledik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin 6. Olağan Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Önemli bir mücadele veriyoruz. Şu anda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 569. O tünelleri görüyorsunuz değil mi? Bunları nasıl yaptılar, maalesef bize dost görünen yanlış yapanlar var. Onlara çok söyledik. Yanlış yapıyorsunuz dedik" ifadesini kullandı.

Erdoğan: Her an Afrin müjdesi verebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin'de il kongresi öncesi halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 569'a yükseldiğini açıklayarak, "Artık an meselesi, Afrin'e girdik giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz" dedi.

İbrahim Karagül Sosyal Yorum'da: Tek dertleri savaş değil, aşağılamak

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Sosyal Yorum'da bu hafta Albayrak Medya Grubu bünyesinde kurulan Ketebe Yayınevi'nin CNR Kitap Fuarı'nda okuyucuyla buluştu. Önemli mesajlar veren Karagül, "Kudüs işgal altında. İslam'ın en mahrem yeri neresi, Mekke-Medine. Oraya da aynı şeyi yapmak istiyorlar. Batı'nın bu bölgeyle ilgili mücadelesi sadece savaş değildir. Aşağılamaktır. Şehirleri niye harabeye çeviriyorlar sanıyorsunuz, aşağılamak için. Şehirlerin gücü ülkelerden, devletlerden da...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, "Türkiye, bundan 103 sene önce birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yedi düvele Çanakkale’yi nasıl dar etmişse, bugün de terör örgütleri üzerinden uygulanmak istenen senaryoları bozacak kudrete sahiptir" ifadelerini kullandı.

Cerablus’ta devlet modelioluşturduk

Azerbaycan ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yıldırım, şöyle konuştu: Fırat’ın doğusu, Fırat’ın batısı diye bir ayrım olmaz. Bize rahatsızlık veren, canımızı yakan bütün unsurların hakkından gelmesini biliriz. Eğer bunların arkasında birileri varsa ona karşı da tutumumuz değişmez.

Kaçacak delik ararsınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Afrin’den çıkmasını isteyen Avrupa Parlamentosu’na tepkisini sürdürdü: O aklı kendinize saklayın. 3,5 milyon Suriyeliye 7 senedir ev sahipliği yapan biziz. Kapıları açıp gönderseydik kaçacak delik arayacaktınız, delik! Bize yalvardınız ‘aman kapıları açmayın’ diye.

Soçi ruhudevam edecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Doğu Guta’da rejimin neden olduğu durumu iyileştirmek için iki dışişleri bakanı arkadaşımla konuştuk. Teröristleri sivillerden ayırmak gerektiğinin altını çizdik. Afrin'de azami hassasiyet gösteriyoruz” dedi. “Soçi ruhunu devam ettirmek istiyoruz” diyen Çavuşoğlu, bir sonraki zirvenin 4 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşeceğini hatırlattı.

Bakan Yılmaz'dan 'İkili eğitim' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, İkili eğitimin ne zaman sona ereceğiyle ilgili açıklama yaptı. 58 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Başbakanımızın kaliteli bir eğitim için ikili eğitimi sonlandırma gibi talimatı var. 2019 yılı sonuna kadar 58 bin derslik gerekiyor. Bunun da en fazlası İstanbul'da. Şu anda 47 bin dersliğimiz inşa halinde. 11 bin dersliğe ihtiyacımız var. İşte belediye başkanımız gibi merkezi hükümetle yerel yönetimler, devlet-vatandaş iş birliği ile 2019 yılının s...

Erdoğan ile Stoltenberg telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bu akşam telefonda görüştü. Erdoğan görüşmede, Afrin operasyonunun DEAŞ'la mücadeleye engel değil, bilakis bu mücadelenin bir parçası olduğuna dikkati çekti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.