Politika Haberleri

Ucuz pazarlık yapmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’yla Türkiye’ye yönelik saldırıların durdurulduğunu söyledi. Erdoğan, “Sayın Bahçeli’nin de benim de üzerinde durduğumuz konu Cumhur İttifakı’na sadakatimizdir. Öyle ucuz pazarlıklara filan girmiş değiliz. Onu da biribirimize zaten yakıştırmayız, yakıştırmıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suud Kral Selman, görüşmede Cemal Kaşıkçı meselesini ele aldı.

Bülent Turan: 3 dönemi bitiren arkadaşlarımız ‘aday olmuyorum’ desin

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 3 dönem belediye başkanlığı yapanlara seslendi: 3 dönemi bitiren arkadaşlarımız ‘aday olmuyorum’ desin.

Kılıçdaroğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması: Komisyon kurulsun

Kılıçdaroğlu: Kayıp gazeteci Kaşıkçı olayı için Meclis'te araştırma komisyonu kurulmalı. Tüm ayrıntılarıyla ele alınmalı. Kapatmak istiyorlar.

Erdoğan: Hüsrana uğradılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi akademik yıl töreninde açıklamalarda bulundu. Eğitim alanındaki yatırımlara değinen Erdoğan, "Ancak istediğimiz dönüşü alabildiğimizi söylemek mümkün değil" dedi. Cumhurbaşkanı ayrıca ekonomik gelişmelere ilişkin "Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı" ifadesini kullandı.

16 yıllık hasretbitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gagavuzya'nın özerklik statüsünün korunması için elinden geleni yapacağını söyleyerek, "Komrat'a 16 yıllık başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı döneminde bir hasretim vardı" dedi. 300 milyonluk büyük bir aile olduklarını vurgulayan Erdoğan, Moldova'nın toprak bütünlüğüne büyük önem verdiklerini belirtti.

Seçmen adayprofilini çizdi

AK Parti’de yerel seçimlerde aday gösterilecek kişilerin belirlenmesi için yapılan saha araştırmaları şekillendi. Vatandaşlar, işinin ehli, gönlü açık ve güvenilir, herkesle diyalog halinde, çalışkan, heyecan dalgası uyandıracak isimlerin aday olmasını istedi.

Adalet Bakanı Gül'den 'öğrenci andı' kararına tepki: Danıştay idarenin yerine geçemez

Danıştay'ın ilköğretim okullarında uygulanan 'Öğrenci Andı'nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesi tartışmaya yol açtı. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş ve siyasi tarafından tepki alan karara ilişkin Adalet Bakanı Gül, "Anayasamıza göre Danıştay, yerindelik denetimi yapamaz, idarenin yerine geçerek karar veremez" dedi. Konuya ilişkin MEB' den yapılan açıklamada ise, "Danıştay'ın 'andımız' kararı kesin karar değil. Temyiz yolu açık" ifadelerine yer verildi.

AK Parti: Yunanistan uluslararası hukuku çiğniyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan için en akıllıca yol, hukuka saygılı olmak ve gerilimi tırmandıracak eylemlerden uzak durmaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu İngiltere'ye gitti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı temaslarda bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti. Kılıçdaroğlu'nun İngiltere temasları hakkında bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, kayıp gazeteci Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili de açıklamada bulundu.

Adalet Bakanı: Elde edilen bulgulara göre adım atacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cemal Kaşıkçı soruşturmasına yönelik olarak, "Elde edilen bulgulara göre adım atacağız. Süreç dikkatli bir şekilde yürütülüyor" dedi.

Hantal bürokrasitarihe karışacak

CİMER üzerinden bürokrasiye ilişkin vatandaştan gelen şikayetler üzerine daha önce de bürokratik hantallık ve oligarşiden yakınan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan harekete geçti.

Moldova’yaFETÖ uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ, devletimizin bütün kademelerine sızmış bir terör örgütüdür. Bu terör örgütü, aynı çalışmalarını şu anda Moldova'da da yapmak, devletin kademelerine sızmak suretiyle burada da aynı adımları atabilir" uyarısında bulundu. Erdoğan, Ziraat Bankası ile Halk Bankası'nın bu ülkede şube açacağını söyledi.

İttifakta üç şehir vurgusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin önceki gün biraraya geldiği buluşmada, Cumhur İttifakı'nın mahalli seçimlerde de sürmesi konusunda mutabık kalındı.

Sizin için zorsa biz temizleriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayeti için gittiği S. Arabistan’dan Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’yu Esenboğa Havalimanı’nda kabul etti. Münbiç’in de ele alındığı görüşmede Erdoğan’ın “Sizin burada zorluklarınız varsa Türkiye olarak biz bu teröristleri (PKK) temizleriz, hem de kolay temizleriz” dediği öğrenildi.

AK Parti ‘ma’şerivicdan’ı çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'vicdana uygun af' talimatının ardından bu konuda MHP'nin teklifi hem bakanlık hem de partide inceleniyor. Geçmiş afları da mercek altına alan AK Parti'de en önemli çekince düzenlemenin genişlemesi.

Başkonsolos saygısızlık yaptı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşıyla görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Başkonsolosun Kaşıkçı'nın kaybolmasından sonra dalga geçer gibi dolapları açıp da 'Bak işte burada yok' demesi, saygısızca davranması doğru bir yaklaşım değildi” dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Bugün konuta girilmesini ümit ediyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştükten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin bir soru üzerine Çavuşoğlu, "Konsolosluk konutunda henüz arama olmadı. Bugün buraya da girilmesini ümit ediyoruz" dedi.

Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Kaşıkçı olayını görüşmek üzere Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile bir araya geldi.

371 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütünü psikolojik ve fiziki olarak çok büyük hüsrana uğrattık" dedi. Soylu, Türkiye içinde 371 üst düzey teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu Cemal Kaşıkçı sorusunu yanıtladı: ABD'ye karşı kendimi zor tutuyorum

İçişleri Bakanı Soylu, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin olarak, "Suudi Arabistan'dan onay gelirse konutta da arama yapılacak. Ortak mutabakat bekleniyor" dedi. Bakan Soylu, Cemal Kaşıkçı olayındaki ses kayıtları ve son gelişmelere dair soruları da yanıtladı.

Erdoğan, Pompeo ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'yu kabul etti. Yarım saat süren görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Ya siz temizleyinya da biz temizleriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Münbiç konusunda ABD’de bir savsaklama hissedersek önceki çizgiye döneriz. Ya siz temizleyin ya da biz temizleriz” dedi.

Kandil'den koruculuğa!

İçişleri Bakanlığı'nca 635 güvenlik korucusunun görevden alınması, korucularla ilgili bir gerçeği ortaya çıkardı. Anadolu Güvenlik Korucuları Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, “Daha önce dağdan inip itirafçı olan kişilerin köy korucusu yapıldığını biliyoruz. Aramızdaki çürük elmalar ayıklansın” dedi.

Piri yeniden sahnede

Türkiye'deki referandum sürecinde açık bir şekilde 'hayır' kampanyasına destek veren ve sık sık Türkiye karşıtı açıklamalar yapan Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri yerel seçimler öncesi yine sahneye çıktı.

Vicdana uygun ‘af’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, af tartışmalarına ilişkin, “Gündeme getirilen af tartışmasıyla uğraşmak yerine hem içeriğin hem uygulamanın maşeri vicdana uygun hale getirilmesi yönünde çalışma başlatmalarını istedim” dedi. Erdoğan, Münbiç’te de verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek, “gereğini yaparız” mesajı verdi.

İttifak zirvesi

AK Parti ve MHP arasında mahalli seçimlerde yapılması planlanan ittifak için liderler bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

AK Parti’ninmart takvimi

Mahalli seçim hazırlıklarını sürdüren AK Parti, adaylara ilişkin takvimi de netleştirdi. Aday adaylığı başvurularının kasım ayının ilk haftasına alınması, aralık ayında da isimlerin açıklanmaya başlanması öngörülüyor.

Yok öyle mirasyedilik

MHP lideri Bahçeli, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devredilmesi gerektiğini belirtti. Bahçeli, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk milletidir. Bugünkü CHP’nin Atatürk’le yolları çoktan ayrılmıştır. Siz kim Atatürk kimdir? Yok öyle mirasyedilik; İş Bankası hisseleri doğruca Hazine’ye devredilmelidir” dedi.

Oktay, KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Sözcü Çelik: CHP'deki zihin çatlağının giderilmesi gerekiyor

AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Sözcü Ömer Çelik, CHP'nin değiştirilemeyen bir huyunun olmadığını belirterek "Kılıçdaroğlu, Trump'ın sözlerini esas alarak Cumhurbaşkanımızı yargılamaya çalışıyor. CHP'deki zihin çatlağının giderilmesi gerekiyor. CHP sürekli Türkiye'nin karşısında duran ülkelerin yanında durmayı tercih ediyor." dedi.

Çelik: Suudi konsolosun seyahat özgürlüğü var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi'nin ülkesine gitmesine neden izin verildiğine ilişkin, "Konsolosluğun dokunulmazlığı var. BM Konsey sözcüsü, dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti. Doğal olarak dokunulmazlığı olduğu için seyahat özgürlüğü var" dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.