Türkiye Afrin için BMGK üyelerini Dışişleri'ne çağıracak

BM Güvenlik Konseyi'nin diğer üyeleri İngiltere, Fransa ve Çin'in Türkiye'deki temsilcilerinin Afrin harekatıyla ilgili bilgilendirilmek üzere Dışişleri Bakanlığına çağrılması bekleniyor.

Erdoğan, Denizli'de nikah törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işadamı Rıza Akça'nın oğlu Osman Akça'nın nikah törenine katıldı.

TSK: PKK vurulan teröristleri sivilmiş gibi göstermeye çalışıyor

TSK'dan çarpıcı Afrin operasyonu açıklaması yaptı. TSK, "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ, vurulan teröristleri sivilmiş gibi göstermeye çalışıyor." dedi.

Başbakan'dan bilgilendirme telefonu

Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu telefon ile arayarak Afrin’e düzenlenen "Zeytin Dalı" Harekatına ilişkin telefonla bilgi verdi.

Hükümetten Zeytin Dalı Harekatı için ilk açıklama

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimizi terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak için Zeytin Dalı Harekatı’nı başlatmıştır. Zeytin Dalı Harekatı, meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmış, meşru ve uluslararası hukuka uygun bir harekattır" dedi.

Bombalanan Afrin'den ilk kare: Öcalan posteri dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından TSK, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığını bildirdi. Bombalanan Afrin'den ilk görüntüler geldi. Görüntülerdeki Öcalan posteri dikkat çekti.

Akar Rus ve ABD'li mevkidaşını aradı

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, saat 17.00'da başlayan Zeytin Dalı Harekatı öncesi ABD ve Rus mevkidaşı ile telefonda görüştü.

Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşıyla Afrin'i görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Tillerson ile görüştü. Görüşme ABD tarafının talebiyle gerçekleşti.

Destici: AK Parti-MHP ittifakına destek olacağız

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin artık yeni bir sisteme geçtiğini ve 2019'un kasım ayında yapılacak seçimle birlikte resmen yeni sistemle yoluna devam edeceğini belirterek, 2019'da AK Parti ve MHP'nin ittifakına destek olacaklarını aktardı.

'Afrin'de şimdi işte gereğini biz yapıyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak AK Parti İl Kongresinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı operasyonuyla ilgili, "Rahat durun, dedik, durmadılar. Bak bunlar PKK'nın ta kendisidir dedik, bunlar PYD'dir dedik. Bunlar aynıdır, YPG'dir dedik. Rakka'ya teröristlerle gitmeyin, DEAŞ terör örgütüdür, bir terör örgütünü bir diğer terör örgütüyle değil, gelin beraber halledelim bunları dedik, dinlemediler. 'Peki siz bilirsiniz' dedik ve şimdi işte gereğini biz yapıyoruz" dedi.

Başbakan: TSK havadan harekata başlamıştır

Başbakan Binali Yıldırım, "Silahlı kuvvetlerimiz Afrin operasyonunda PYD/PKK unsurlarını yok etmek için havadan harekata başlamıştır" dedi.

'Türkiye terör örgütlerine pabuç bırakır mı?'

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Afrin harekatı sahada fiilen başlamıştır' açıklamasının ardından "Türkiye terör örgütlerine pabuç bırakır mı? Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi gereğini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Başbakan Yıldırım ile Bahçeli görüşecek

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bu akşam saat 20.00'de Çankaya Köşkü'nde görüşecek.

Bahçeli'den son dakika Afrin değerlendirmesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Afrin operasyonu fiilen başladı' sözleri üzerine değerlendirmede bulundu. Bahçeli, "Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Allah ordumuzu muzaffer eylesin" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin operasyonu başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kütahya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada çapıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek" dedi.

CHP'li Tuncay Özkan Afrin operasyonuna karşı

CHP'li vekil Tuncay Özkan, Uğur Dündar'ın programında yaptığı açıklamada Afrin operasyonuna karşı çıkarak 'gereksiz' dedi. Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit eden terör oluşumuna CHP'li vekilin 'gereksiz' demesi tepki topladı.

YSK açıkladı: O partiler seçime giremeyecek

YSK, seçimlere katılma yeterliliğine sahip parti sayısının 9 olduğunu tespit etti. Bu tespite göre 9 parti seçime girme yeterliliğini yerine getirirken diğer partiler bu listenin dışında kaldı. İşte seçime girebilecek partiler...

Bürokratik vesayeti bitirecek düzenleme

2019'da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçecek olan Türkiye'de tüm bürokratik vesayet yeni uyum yasalarıyla birlikte ortadan kaldırılacak. Buna göre Cumhurbaşkanı ile gelen Cumhurbaşkanı ile gidecek. En belirgin neşter ise büyükelçi, vali ve kaymakamlar düzeyinde olacak..

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General McMaster'ın telefon görüşmesinde, bölgede başta PKK, DEAŞ ve El Kaide olmak üzere terörün her türlüsüne karşı yürütülen mücadelenin önemi vurgulandı.

Dönüş yok

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin harekatının kesinlikle yapılacağını belirterek, “Herhangi bir adım bizi bu hedefimizden kesinlikle vazgeçirmeyecektir. Buradan dönüş yok” dedi.

CHP’de delege avı

CHP’de yaklaşan olağan kurultay öncesi genel başkan adayları netleşmeye başladı. Kılıçdaroğlu ile liderlik yarışına girecek isimler şimdiden gerekli olan 125 imzayı toplama telaşına düştü. Genel merkezin de delegelere ‘imza vermeyin’ baskısı yaptığı konuşuluyor.

Bu işi onlaraöğreteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşlarının önyargılarını eleştirirken, “Türkiye’nin istikrar ve güven vermediğini söyleyecek kadar ideolojik yaklaşım içerisinde patinaj yapıyorlar. Bunlara ya bu işi öğreteceğiz ya bu işi öğreteceğiz. Zira Türkiye böyle bir ülke değil” dedi.

Karşılığını vereceğiz

Başbakan Binali Yıldırım Afrin harekatı için net konuştu. Türkiye sınırlarındaki güvenliği tehdit eden tacizlere karşılık verileceğini belirten Yıldırım, “Kimse bize nasihatte bulunmasın. Sınırlarımızın herhangi bir yerinden sınır güvenliğimizi tehdit eden tacizlere karşılığını vereceğiz. Bizim amacımız bölgede terör varlığını sona erdirmek, halkının acılara maruz kalmasının önüne geçmek” dedi.

Kalın'dan ABD'li General H.R. Mcmaster'a PYD/PKK telefonu: Desteğe son verin

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. Mcmaster ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede terör örgütü YPG/PYD’ye ABD tarafından verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizildi.

'Türkiye'miz 2019 sonrası yeni bir atılım dönemine girecek'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin "15 yıllık dönemde elde ettiğimiz başarıyı biz güven ve istikrarla elde ettik. Şimdi yeni hükümet modelimizle bunu kalıcı hale getiriyoruz. Türkiye'miz 2019 sonrası yeni bir atılım dönemine girecek" dedi.

'Avrupa, sentetik uyuşturucu imal ediyor'

İçişleri Bakanı Soylu, "Avrupa, sentetik uyuşturucu imal ediyor. Hollanda, Belçika, Avusturya, hatta Almanya'da, bütün ülkelerde sentetik uyuşturucu imal ediliyor. Bunları Türkiye'ye, Türkiye üzerinden Ortadoğu'ya ve diğer ülkelere göndermeye çalışıyorlar" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kenyalı mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kenyalı mevkidaşı Muhammed ile telefon görüşmesi yaptı.

Türkiye’nin tarihe damga vuran operasyonları

Türkiye hem içeride hem de dışarıda yaptığı büyük operasyonlar ile tarihe damga vurdu. Türkiye’nin egemenliğini tehdit eden olaylara karşı yaptığı askeri harekatlarla stratejik konuma sahip çıkmasıyla birlikte Türkiye yeniden sahaya dönerek yumruğunu masaya vurdu. Bir çok başarılı operasyona imza atan Türkiye’nin özellikle 3 harekatı var ki; tarihe damga vurdu.

Aile Bakanı: Soruşturma başlattık

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, hamile çocuk skandalına ilişkin, "Çocuklarla ilgili sosyal inceleme başlattık" dedi.

Bakan Canikli'den son dakika açıklaması: Afrin harekatı yapılacak

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin operasyonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak" diye konuşan Canikli, Afrin harekatının mutlaka yapılacağını açıkladı.

Başbakan Yıldırım: Karşılığını veriyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) araç teslim töreninde konuştu. Terörle mücadelede gelinen noktanın önemine vurgu yapan Yıldırım, Türkiye'ye karşı saldırıların karşılığının verildiğini söyledi.

Meclis'te Abdullah Gül anonsu şaşkınlığı

Meclis'te OHAL tezkeresinin görüşüldü sırada kürsüye davet edilen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün adının sehven 'Abdullah Gül' olarak anons edilmesi gülüşmelere neden oldu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.