Politika Haberleri

BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredildi

Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamındaki görev ve yetkileri, Merkez Bankasına (TCMB) devredilecek, TCMB ödemeler alanındaki yetkili otorite olacak.

Su Ürünleri Kanunu'nda değişiklik Resmi Gazete'de

Su Ürünleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanunla birlikte ticari amaçlı su ürünleri avcılık ya da yetiştiricilik faaliyetinde kullanılacak gemiler ve diğer su vasıtaları için de Tarım ve Orman Bakanlığından ruhsat tezkeresi veya izin alınması zorunlu olacak. Balıkçı barınakları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılacak, bunların kiralanmalarına yönelik çalışmalar ise Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülecek. Ayrıca ağlarla avlanma a...

109 FETÖ’cü Yunanistan’a kaçacaktı

FETÖ ile mücadele kararlılıkla devam ederken tüm Türkiye’de yürütülen FETÖ soruşturmalarının rakamlarına ulaşıldı.

Akdeniz’de Ürdün sürprizi

Türk donanmasının gövde gösterisi niteliğindeki Akdeniz Kalkanı Tatbikatı bugün başlıyor.

Hisar'a az kaldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2011’de projesine başlanan milli hava savunma sistemi HİSAR’ın önümüzdeki yıl envantere gireceği müjdesini verdi. Akar, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin “145 km uzunluğunda 30 km derinlikte güvenli bölge sağlandı. Harekat bölgesinin doğusu ve batısından tacizler geliyor. ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatların koşulları tam olarak sağlanmadı” dedi.

Kiraz’a saldırı emrini o verdi

Savcı M.Selim Kiraz’ı şehit eden teröristlerden Şafak Yayla’nın, 1 hafta önce Kayır’la görüldüğü ortaya çıktı.

Haliç yine kokacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Rapor aldım, projeye gerek yok” dediği Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesinin iptaline İTÜ’den itiraz geldi. İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu, projenin Haliç için hayati önemde olduğunu söyledi.

Organize yalan

Sözcü yazarı Rahmi Turan, bir CHP’linin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye’de genel başkanlık için görüştüğünü yazdı, ortalık karıştı. Kılıçdaroğlu da, “Doğrudur, inanıyorum” diyerek “Organize bir kongre mühendisliği mi?” sorusunu sordurdu.

Tarım milli güvenlik meselesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temel tarım ürünlerinde dışa bağımlı olmak, en az savunma sanayisinde dışa bağımlılık kadar tehlikelidir. Milletimizin gıda güvenliğini garanti altına almak, her ülke gibi Türkiye için de bir milli güvenlik meselesi haline gelmiştir” dedi.

Çok şaşıracaksınız

FETÖ’ye büyük bir darbe daha geliyor. “Operasyonu kamuoyu gördüğü zaman benimle aynı kanaate sahip olacak” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Onların tekrar bu noktaya gelebileceklerini düşünmüyordum. Ancak FETÖ elebaşı ABD tarafından muhafaza edildiği sürece ‘tehlike bitmiş’ demek zavallılıktır” ifadelerini kullandı.

Casus avukat

Türkiye’den kaçan binlerce FETÖ’cü ve PKK’lının gittikleri ülkelerdeki iltica trafiğini yöneten avukat Yılmaz S., dört ay süren dikkatli takip sonucu yakalandı. Almanya adına çalışan Yılmaz S.’nin, üzerinde ve İstanbul’daki bürosunda FETÖ soruşturmalarında adı geçenlere ait binlerce belge bulundu. Tutuklanan Yılmaz S., “casusluk”tan yargılanıyor.

TÜRKSAT baskını davasında karar: Yargıtay cezaları onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT yerleşkesinde yayınların kesilmesine çalışılan olaya yönelik davada 12 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı. Aynı suçtan bir sivil sanığa verilen ağırlaştırılmış hapis cezası ise eylemin "anayasayı ihlale yardım" suçunu oluşturduğu gerekçesiyle bozuldu. Daire, TÜRKSAT personelinin şehit edilmesi nedeniyle 8 asker sanığa verilen ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının da onanmasına...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ziraat Bankası alışılmışın dışında kredi ile dayanışmayı sürdürecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün akşam Ziraat Bankası genel müdürümüzle görüştüm; çiftçilerimize çok daha geniş kapsamlı kredi ile bugüne kadar alışılmışın dışında bir dayanışmayı sürdürecek" dedi.

Sözde sözcünün "Ermeniler İslamiyet'e geçiriliyor" yalanı ifşa oldu

Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sözcülerinden Mustafa Bali'nin "Cerablus'taki son Ermenilerin İslamiyet'e geçmeye zorlandıklarına" yönelik iddiaları eski haberlerle çöktü. Bali'nin iddialarını yalanlayan güvenlik kaynakları Ermeni ailelerin Türkiye'ye teşekkür ettiği videoların söz konusu yalanlara karşı en güzel cevap olduğunu belirtiyor. Güvenlik kaynakları bölgede terör örgütünün zarar verdiği cami ve kiliselerin onarıldığını, herkesin dinini gizlemeden ve değiştirmeden yaşayabilmesi için güve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden Yaşar Büyükanıt'ın yakınlarını telefonla arayarak başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden 25. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yakınlarını telefonla arayarak başsağlığı diledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Beştepe'ye giden CHP'li iddiası'na yalanlama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bir gazetedeki köşe yazısında mesnetsiz şekilde ortaya atılan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği" şeklindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Türkiye'den Miçotakis'e sert tepki: Yunanistan'ın 'gerçekleri saptırarak' yürütmeye çabaladığı algı operasyonlarının son örneği

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Göç yolları üzerinde bulunan ülkelerin ve Yunanistan'ın, 'sıfır göçmen politikası' uygulaması ve bu kişilerin haklarını hiçe sayması insani değildir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar: 145 km uzunluğunda 30 km derinlikte güvenli bölge sağlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "145 kilometre uzunluğunda 30 kilometre derinlikte güvenli bölge sağlandı. Kırıntılar içeride, harekat bölgesinin doğusu ve batısından tacizler geliyor. Harekât çerçevesinde; 4 bin 219 kilometrekarelik alan ile 600 yerleşim yeri kontrol altına alınmış ve M-4 otoyolunda kontrol noktaları tesis edilmiş" dedi.

Uluslararası Asamblede Metin Gündoğdu’ya Onur Madalyası

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da gerçekleştirilen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi 54. Genel Kurul Güz Oturumu’nda AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’ya meclis başkanları, delegasyon başkanları, ve komisyon başkanlarından önemli hizmet yapanlara verilen, KEİPA Onur Madalyası takdim edildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Türkiye terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele yürütüyor

Altun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Türkiye'nin, Suriye sınırından terör örgütlerini kökten temizlemek için başlattığı operasyonun, DEAŞ'ın yeniden canlanma ihtimaline neden olabileceği iddiası kesinlikle gerçek dışıdır"ifadelerini kullandı.

368 bin Suriyeli eve döndü

Suriye’de PKK ve DEAŞ’tan temizlenen bölgelere 368 bin 217 sığınmacının dönüş yaptığını açıklayan İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini bütün boyutlarıyla anlattı.

Komşuyu korku sardı

Türkiye’nin bölgesel dengelerde attığı hamleler Yunanistan’ı korkuttu. Mavi Vatan stratejisi, Doğu Akdeniz’de MEB ilanı, Libya ile deniz yetki alanlarının sınırlandırılması, Akdeniz Kalkanı Harekatı’nın uluslararası harekata dönüştürülmesi ve Türkiye’nin milli savunma sanayii hamlesi Yunan basınında endişeli analizlere konu oldu.

20 yıl sonra aynı hadsizlik

Bülent Ecevit’in 1999 yılında başörtüsü ile Meclis’e giren Merve Kavakçı’yı hedef alan “Bu hanımefendiye haddini bildirin” sözleri hafızalardaki tazeliğini korurken CHP’den 28 Şubat sürecini andıran benzer bir çıkış geldi.

Naaş hırsızı Afrin’de kıskıvrak

Afrin'in PKK'lılardan temizlendiği Zeytin Dalı Harekâtı sırasında, 23 Ocak 2018 tarihinde Raco beldesinin Ömeruşağı köyü kuzeyindeki Dizör Tepe'de şehit düşen iki Mehmetçiğin cenazelerini kaçıran teröristler yakalandı.

Zehirde de ortaklar

Avrupa’nın en büyük uyuşturucu tedariğini terör örgütleri DEAŞ ile PKK karşılıyor. Kıtanın yarısına hakim olan Afgan eroini DEAŞ eliyle Avrupa’ya ulaşırken, PKK ise bu trafiğin yüzde 50’sini kontrol ediyor.

Çocuğunla hapis yat

Algı operasyonlarıyla ayakta kalmaya çalışan FETÖ, hükümlü elemanlarına “Cezaevinde çocuklarınızla kalın” talimatı verdi. Ardından kara propagandaya başlayan örgüt, çocukların haklarından mahrum edildiği iddiasını firari elemanları vasıtasıyla özellikle Avrupa’da yaymaya çalışıyor.

Edepsiz adam hesap verecek

Ecevit’in 1999’da Merve Kavakçı için kullandığı “Bu kadına haddini bildirin!” ifadesini aynen tekrarlayarak AK Partili Özlem Zengin’e saldıran CHP’li Engin Özkoç’a büyük tepki var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘ahlâksızca, edepsizce’ olarak tanımladığı bu davranışın karşılıksız kalmayacağını vurgulayarak, “Özür dilemiş! Bu, öyle özürle geçiştirilemez. İçtüzüğe göre ceza verilmeli” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: ‘Hala başörtüsü’ diyenlere maalesef hala başörtüsü diyoruz biz geçtik ama siz geçemiyorsunuz

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Genel Kurul'daki bir tartışma sırasında kullandığı "Bu kadına haddini bildiriniz" ifadeleriyle ilgili TVNET'e özel açıklamalarda bulundu. CHP zihniyetinin hala aynı şekilde devam ettiğini vurgulayan Zengin, "Hala mı başörtüsü diyenlere maalesef hala başörtüsü diyoruz biz geçtik ama siz geçemiyorsunuz" dedi.

Fahrettin Altun'dan Filistin açıklaması: İşgal asla meşrulaştırılamayacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin yasa dışı Yahudi yerleşim kararına tepki göstererek, "Filistinlileri topraklarından çıkarmak, uluslararası normların korkunç ihlalidir ve Filistin topraklarının işgali asla meşrulaştırılamayacak" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiç kimse Meclis'teki bir kadın milletvekilini tehdit edemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un ifadelerine ilişkin, "Bunlar 'Susturun.' diye başlarlar, 'Haddini bildirin.' diye devam ederler daha sonra da işi darbe destekçiliğine vardırırlar. Bu saldırı zihniyetinin maalesef Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP Grup Başkanvekili'nin şahsında somutlaşması bizim için şaşırtıcı değil ama Türkiye için tabii ki üzüntü verici bir durumdur" dedi. Öte yandan Çelik hiç kimseni Meclis...

AK Parti'den CHP'li Engin Özkoç'un başörtüsünü hedef alan açıklamalarına kınama

AK Parti milletvekilleri, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Genel Kurul'daki bir tartışma sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik kullandığı ifadeleri ortak açıklamayla kınadı.

Soylu, 'Menzilcilerin' bakanlıkta kadrolaştığı iddialarına yanıt verdi: Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Menzilcilerin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığı" iddiasına ilişkin "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım" dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.