Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan İnce'ye TRT tepkisi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, TRT'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce mitinglerine ve diğer faaliyetlerine ekranlarında 4 saat 42 dakika yer verdiğini belirterek "Muharrem İnce meydanlarda konuşacak sözü olmadığı için TRT üzerinden manipülasyon yapmak istiyor" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Sınırın ötesinde de hainlerin tepesine indik

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da yaptığı açıklamada "Nasıl içeride inlerine girdiysek sınırın ötesinde de hainlerin tepesine indik. 16 yılda karşılaştığımız zorlukların hepsini irade, erdem, cesaret ve dik duruşla üstesinden geldik" dedi.

Türk siyasetinin en çalışkan isimlerinden biriydi: Hasan Polatkan

Demokrat Parti'den 4 dönem milletvekilliği ve 3 dönem Maliye Bakanlığı görevi yapan Hasan Polatkan, Türk siyasetinin tanıdığı en çalışkan isimlerden biri olarak biliniyor. İşçiler için yaptığı yeniliklerle hatırlanan Polatkan, 27 Mayıs darbesinde memleketi Başbakan Menderes ile birlikte Eskişehir'deydi. Polatkan, darbeden sonra idama giden 3 isimden biriydi.

Dışişleri'nden ABD'ye F-35 yanıtı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD Senatosu tarafından 'Türkiye'ye F-35 satışının önlenmesi' yönünde alınan karara ilişkin, "Bu gibi adımlar halinde biz de karşılık vermeye mecbur kalırız" açıklamasında bulundu. Aksoy ayrıca, Türkiye ile ABD arasında Suriye için kurulan çalışma grubu toplantısı kapsamında ABD'den bir heyetin Ankara'ya geldiğini belirterek, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İnce, FETÖ elebaşının iadesinde yine yanıldı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, ‘Gülen’in iadesini resmi olarak istemediler’ açıklamasının Adalet Bakanlığı tarafından belgelerle yalanmasının ardından yeni bir skandala imza attı. Dün katıldığı bir televizyon yayınında belgelerle ilgili “Tercümeleri bile doğru yapılmamış” ifadesini kullanan İnce’nin açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. Öyle ki, Türkiye ile ABD arasında suçluların iadesine ilişkin sözleşme ‘geri verme istemi, isteyen tarafın dilince yazılacaktır’ ifadesi mevcut.

Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'nin Çakıcı fotoğrafına ilk yorum

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MHP lider Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’yla fotoğraf çektirmesi ve af talebinde bulunmasına ilişkin "Sayın Bahçeli niye öyle bir fotoğraf verdi, tamamen kendisinin bileceği iş, partilerin farklılıkları kendilerini bağlar" dedi.

7 bakanlık kapatılacak

Hükümetin Meclis’ten yetki alarak kanun hükmünde kararnameyle (KHK) Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için yeniden yapılandırmayı planladığı Bakanlar Kurulu’na ilişkin taslak hazırlandı. Taslağa göre, mevcut 21 icracı bakanlık sayısı 14’e indiriliyor. AB Bakanlığı dahil 7 bakanlık kapatılarak yeni bakanlıklar oluşturulacak. Taslağa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulduktan sonra son şekli verilecek.

50 bin dava yeniden görülsün

MHP lideri Bahçeli, yargıdan 5 bin FETÖ'cü hakim ve savcının ayıklandığını belirterek "Bunlar kime bir ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin gözden geçirilmesi lazım. 5 bin insan 50 bin davaya bakmışsa, aileleriyle birlikte al sana 250 bin mağdur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 üniversiteye rektör atadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Yükseköğretim Kanunu'nun ek 1'inci maddesi uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve YÖK'ün kararı üzerine, Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş'ı rektörlük görevinden aldı.

İnce'nin yeni yalanı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, FETÖ elebaşı Gülen’in 15 Temmuz hain darbe girişiminden bir yıl sonra istendiğini iddia etti. Ancak Adalet Bakanlığının belgeleri CHP’li İnce’nin iddialarının yalan olduğunu ortaya çıkardı.

Akçay: Seçimler 'ekonomi darbe girişimi' nedeniyle erkene alındı

MHP Grup Başkanvekili Akçay, 24 Haziran seçim kararının alınmasına ilişkin "Seçimin erkene alınmasının sebeplerinden birisi bu ekonomik darbe girişimleridir. Bu ufukta görünüyordu. Son 2-3 gündür yaşananlarda zaten bunu daha net gösteriyor ve haklılığını ortaya koyuyor" dedi.

Bahçeli: Aynı senaryo

MHP lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada "Erdoğan'a bir husumeti geliştirme noktasında çaba var. Netice itibarıyla gele gele şimdi ekonomiye geldiler. Aynı senaryo, hedefler farklı" dedi.

İbrahim Kalın'dan 'bedelli' sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bedelli askerlikle ilgili soruya, "Önümüzdeki dönemde şartlara göre bakılır. Şu anda gündemimizde yok" yanıtını verdi.

Dışişleri'nden Yunanistan'a tepki

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın darbeci asker Süleyman Özkaynakçı'ya iltica hakkı vermesine tepki gösterdi. Kararın uluslararası hukuk kurallarını hiçe saydığı belirtilen açıklamada, "Yunanistan darbecileri kolladığını tescil etti" denildi.

CHP'de Tuncay Özkan'ın 'Tezcan'ın odasını bastı' iddiası

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Tuncay Özkan'ın ilk listede kendisini İzmir yerine İstanbul'dan aday listesine yazan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın genel merkezdeki odasını basarak yumrukla saldırdığı iddia edildi. Bu yaşananların ardından Kılıçdaroğlu'nun listeyi tekrar değiştirdiği öne sürüldü.

CHP'de Tuncay Özkan'ın 'Tezcan'ın odasını bastı' iddiası

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Tuncay Özkan'ın ilk listede kendisini İzmir yerine İstanbul'dan aday listesine yazan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın genel merkezdeki odasını basarak yumrukla saldırdığı iddia edildi. Bu yaşananların ardından Kılıçdaroğlu'nun listeyi tekrar değiştirdiği öne sürüldü.

Adaylık gitti itiraf başladı

CHP’de liste dışı kalarak milletvekili aday listesine giremeyen Eren Erdem, itiraflara başladı. FETÖ’den belge almakla yargılandığını hatırlatan Erdem, gizli MİT tırları tutanaklarını CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan aldığını belirtti. Erdem, FETÖ’nün yayın organı Zaman’a Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla gittiğini söyledi.

Millet fırsat vermez

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 24 Haziran öncesi döviz merkezli operasyon başlatan ‘kuklacıları’ milletin artık tanıdığını belirterek, “Dolarla oynayarak bu seçimin sonuçlarını değiştireceğini düşünenler varsa aldanıyorlar. Bu millet onlara fırsat vermeyecektir. Türkiye’nin ekonomisi güçlüdür, büyümeye devam edecektir” dedi.

Bahçeli’den Çakıcı’ya ziyaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Savcılık düğmeye bastı

MİT TIR’ları belgelerini CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan aldığını itiraf etmesi üzerine düğmeye basıldı.

MİT kumpası Kılıçdaroğlu’na uzanıyor

MİT TIR’ları kumpasına ait görüntüleri Cumhuriyet gazetesine servis eden Enis Berbereoğlu’ndan sonra kumpas tutanaklarının Karşı Gazetesi’ne yine CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından servis edildiği ortaya çıktı.

Ülkemizibitirmelerine izin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizdeki dalgalanmanın ekonomik gerçeklerle uyumlu olmadığını belirterek, “Dedikodulara kimse itibar etmesin. Küresel yönetişim ilkelerine bağlı kalmayı sürdüreceğiz ama küresel yönetişim biçimlerinin de ülkemizi bitirmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. Erdoğan vatandaşlara da ‘yerli paranızı dövize değişmeyin’ çağrısı yaptı.

Bu saldırıları püskürtürüz

Dolardaki hareketliliğin geçici olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin kazanımlarını ortadan kaldırmak isteyenlere meydan okudu: Bugüne kadar nasıl püskürttüysek bundan sonra da bu saldırıları püskürtürüz.

Yatırımın durmasını istedi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de kriz lobisine katıldı. “Kamyon duvara toslamak üzere” diyen İnce, “Merkez Bankası’nın para politikasını bağımsız uygulamasına müdahale etmeyiniz. Acil olmayan kamu yatırımlarının şimdilik erteleneceğini paylaşınız” dedi.

Yasağı sanat vesporla aşacaklar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Bosna Hersek’te gerçekleştirilen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda birliğin adı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) olarak değiştirilirken genel başkanlık görevine de Bülent Bilgi seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'millet bahçesi' müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, 3 şehre 'Millet Bahçesi' müjdesi vererek, Konya, Eskişehir ve İstanbul için hayata geçirilecek projeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere 'Millet Bahçesi' kuracağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Çelik'ten Yunanistan'a sert tepki: Utanç verici karar

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Yunanistan'dan darbecilere 'iltica hakkı' kararına ilişkin "Bir ülke için olabilecek en utanç verici karar. Kuşkusuz Türkiye'ye karşı da Türkiye düşmanlarının yanında yer almıştır bu zihniyet" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli para çağrısı

Eski milletvekilleriyle iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara seslenerek "Yerli paranızı, dövize değiştirmeyin" dedi. Kurda yaşanan dalgalanmalara ilişkin ise Erdoğan, "Dalgalanmalar Türkiye'nin ekonomik gerçekleriyle uyumlu değildir. Türkiye, geçen yıl yüzde 7.4 büyüyen ve büyüme eğilimini gösteren bir ülkedir" ifadelerini kullandı.

Akdağ: Filistin için bir milyon liraya yakın bir para toplandı

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin'e Umut Ol kampanyasına ilişkin "Daha yeni başladı kampanya. Bir milyon liraya yakın bir para toplandı. Her geçen gün artacağını düşünüyorum. Bir milyon 200 bin dolarlık ilaç ve malzeme ihtiyacını, Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte hızla temin edip, AFAD vasıtasıyla Filistin'e ulaştıracağız" dedi.

CHP'li Eren Erdem'in sözlerine soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Eren Erdem'in dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

AK Parti'den yeni 'Dombra' sürprizi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal seçim beyannamesini yarın açıklayacaklarını belirterek ilk mitingin Erzurum'da son miting ise İstanbul'da yapılacağını açıkladı. Ünal ayrıca 'Yarınki tanıtım toplantısında 'Dombra'nın bestecisi Aslanbek çok güzel bir parça hazırladı, yarın onu dinleyeceğiz' dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.