Erdoğan Vatikan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa'nın davetlisi olarak 5 Şubat'ta Vatikan'a gidecek. Cumhurbaşkanı düzeyinde 59 yıl sonra ilk ziyaret olacak olan görüşmede Kudüs meselesi ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki ziyaretinin ardından Latin Amerika turuna çıkacak.

Hulusi Akar'dan flaş açıklama: Müsaade etmeyeceğiz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bugün Brüksel’de başlayan NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı açılış oturumunda yaptığı konuşmada Türkiye'nin terör örgütleri ile mücadelesini net bir şekilde ortaya koydu. Akar yaptığı konuşmada "YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz" dedi.

Erdoğan'ın 'Geleceğin siyasetçisi' dediği çocuk

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşurken şiir okuyan çocuk büyük ilgi çekti. Erdoğan şiir okumasını bitiren çocuk için "Geleceğin siyasetçileri yetişiyor" dedi.

Erdoğan'dan sert tepki: 7 dakikada çeyrek domuzu nasıl yediğini anlatıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında 15 Temmuz gazilerine hakaretler eden, Ermenilere soykırım yapıldı, diyen ve hakkında terör soruşturması açılan CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sert eleştiriler yöneltti. Toplantıda Kaftancıoğlu ile ilgili bir videoyu AK Parti'lilere izleten Erdoğan, "Eşi, o da övünerek 7 dakikada çeyrek domuzu nasıl yediğini anlatıyor. Hıza bak hıza" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey NATO tavır almakla mükellefsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında ABD'nin YPG kararına ilişkin NATO'ya seslenerek "Ey NATO siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tecavüzünde bulunanlara karşı tavır almakla da mükellefsiniz. Şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız" dedi. Erdoğan, grup toplantısının ardından Afrin operasyonu ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Suriyeli muhaliflerle beraber yapılacak" dedi. Erdoğan, ayrıca 'ABD Başkanı Trump ile görüşecek misiniz?' sorusuna da ''Trump'ı aramayı düşünmüyo...

Bahçeli’nin yolculuğu rekor kırıyor

Seyahatlerde karayolunu tercih eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin makam aracıyla yaptığı yolculukların paylaşıldığı görüntüler sosyal medyada yoğun ilgi görüyor.

Bahçeli: Kim Kürt düşmanı gösteriyorsa alçaktır

MHP lideri Bahçeli, Meclis'te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada terör örgütlerine ateş püskürdü. Bahçeli, ayrıca yaptığı seçim ittifakı açıklamalarına 'Kürt kökenli seçmen' üzerinden eleştirenlere de "Milli ittifakı yıpratmak için kalemlerini silah gibi kullanmaya başlamışlardır. MHP'yi kim Kürt düşmanı gösteriyorsa alçaktır, haindir, sütünde haram vardır" dedi.

Baydemir'e 'Kürdistan' faturası: Meclis tarihinde ilk kez uygulandı

Meclis Genel Kurulu’nda ‘Kürdistan’ dediği için geçici çıkarma cezası alan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, ay başında maaşını alırken bu cezanın maddi boyutuyla karşılaştı.

Baraj sorusuna Sibel Can’lı cevap

MHP lideri Devlet Bahçeli, açılış için gittiği Osmaniye dönüşünde bir grup gazeteci ile sohbet etti. Bahçeli, partisinin baraj altı kalacağı iddialarına Sibel Can’lı cevap verdi.

Bahçeli'den Hadise ve Murat Boz'a sürpriz telefon

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sohbet sırasında Osmaniye’deki açılış töreni sonrasında Hadise’yle birlikte sahneye çıkan Murat Boz’u telefonla aradı.

O il başkanınıgözden geçir

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunarak, 15 Temmuz gazilerine hakaret eden ve hakkında terör soruşturması açılan CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu gözden geçirmesini istedi. Bahçeli, “Türkiye’nin tarihinde kapanmış yaraları kaşıyabilecek bir üslubu kullanan bir siyasetçi var ise partisinde, onu gözden geçirmesi lazım” dedi.

ABD yanlıştan vazgeçmeli

Başbakan Yıldırım, ABD’nin Suriye’de terör ordusu kurma planına sert tepki gösterdi. Yıldırım, “NATO içindeki bir ülke, Türkiye’nin sınırlarını koruyacağı yerde terör örgütüyle bir olup askeri bir örgüt kuruyor. Bu Türkiye’ye düşmanlık etmektir. ABD bu yanlıştan vazgeçmelidir” dedi.

Densiz, partiyi ikiye böldü

15 Temmuz gazilerine hakaretler eden, Ermenilere soykırım yapıldı, diyen ve hakkında terör soruşturması açılan CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu partiyi karıştırdı. CHP yönetimi Kaftancıoğlu’na sahip çıkarken, ulusalcılar tepki gösterdi. Ulusalcılar, Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu tercihiyle HDP çizgisine iyice yakınlaştığını belirtiyor.

Sürpriz konuk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ankara’da önemli bir konuğu ağırladı. Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

AK Parti'de2019 hedefi 'ikide bir'

AK Parti, yerel seçimlerde kendisine “iki seçmenden birinin” oyunu alma hedefini koydu. 2019 yılının Mart ayının sonunda gerçekleşmesi beklenen yerel seçimler için AK Parti’de kollar sıvandı.

Tepenize ineceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’e operasyon hazırlığına ilişkin, “TSK, en kısa sürede Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlandı harekat her an başlayabilir” dedi ve ekledi: Affedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Topunuz gelin tepenize ineceğiz.

AK Parti-MHP seçim ittifakı toplantısının ilki Çarşamba günü

AK Parti ile MHP arasındaki seçim ittifakı toplantısının ilki Çarşamba günü yapılacak.

Erdoğan'ın görüşmesinde dikkat çeken fotoğraf

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile görüştü. Külliye'deki görüşmede çekilen fotoğraf dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti'de MYK toplandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında Merkez Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı.

CHP’den Türkiye’nin stratejik hamlelerine hep aynı tepki

Başika’ya Fırat Kalkanı’na hatta Sevakin Adası’na karşı çıkan CHP şimdi de YPG’nin yuvalandığı Afrin’e operasyon sinyaline karşı çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Öztürk, Afrin operasyonu için tehdit gibi bir açıklama yaptı. Yılmaz, “Türkiye orada terör örgütleriyle boğuşturulursa, içeride de bazı olaylar patlatabilirler” dedi.

Erdoğan'dan çok sert sözler: Harekat her an başlayabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar, PYD’ymiş, YPG’miş, DEAŞ’mış. Topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Harekat her an başlayabilir" dedi.

Bekir Bozdağ: ABD'nin yaptığı ortaklığa sığmaz

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "ABD'nin DEAŞ terör örgütüyle mücadele gerekçesiyle PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG'ye bugüne kadar verdiği destekler ile bundan sonra atacağını ilan ettiği adımlar, dostluğa da, müttefikliğe de, model ortaklığa da, stratejik ortaklığa da sığmaz. ABD ateşle oynuyor" dedi.

15 Ocak Pazartesi Sabah Raporu

Katar Şeyh'i Abdullah, BAE'da Şeyh Muhammed bin Zayid tarafından misafir edildikten sonra alıkonulduğunu söyledi.Ümit Kocasakal'ın 17 Ocak Çarşamba günü CHP Genel Başkanlığına adaylığını duyuracağı iddia edildi. 2019 seçimleri için MHP’nin desteğini alan AK Parti’de, ittifak olarak alınacak en iyi sonucu belirlemek için simülasyon çalışması yapılıyor.

İttifak simülasyonu masada

Türkiye’nin geleceğinde tarihi öneme sahip 2019 seçimlerinde MHP’nin desteğini alan AK Parti’de, ittifak olarak alınacak en iyi sonucu belirlemek için simülasyon çalışması yapılıyor. Seçim barajı ve d’honta dayalı daraltılmış bölge sisteminde ittifakın ne kadar milletvekili çıkaracağına yönelik analizler çalışılıyor.

CHP’ye darbeci eylemci başkan

CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu, geçmişte yaptığı skandal sözleriyle gündemde. 250 şehide rağmen darbecilerle karşı direnen vatandaşlarla dalga geçen Kaftancıoğlu, “Tekbir getirerek, boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir. İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin” diye yazdı. Sözde soykırım tezlerine destek verdi. CHP-HDP ittifakını eleştiren partililere “gerzekler” diye hakaret etti.

2019'da 3. dönem başlayacak

2019'da Türkiye için 3. bir dönem başlayacağını ifade eden MHP lideri Devlet Bahçeli, "1923'te kurulan cumhuriyet, 1946'da çok partili hayata geçişle kuruluşunu tamamlamıştır. 2019'dan itibaren Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin oturması en mühim hedeftir" dedi

Sıra Afrin’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün “bir haftayı bulmaz” diyerek Suriye’ye yapılacak büyük harekatın tarihini vermişti. Dün de adresi verdi: Bizi izlesinler. Önümüzdeki günlerde Fırat Kalkanı ile ilk adımını attığımız güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin ile devam ettireceğiz.

ABD'yesert mesaj: Müdahaleederiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sınıra 30 bin PKK’lı terörist yığacaklarını duyuran ABD’ye sert cevap verdi. Türkiye’nin ulusal güvenliği için her tedbiri alacağını söyleyen Kalın, “Teröre karşı her türlü müdahale hakkımız mahfuzdur” dedi.

CHP'de kazan kaynıyor: Ümit Kocasakal adaylığını açıklayacak

İstanbul Barosu Başkanlığı eski yönetim kurulu üyesi avukat İsmail Altay, Prof. Dr. Ümit Kocasakal'ın 17 Ocak Çarşamba günü CHP Genel Başkanlığına adaylığını kamuoyuna duyuracağını açıkladı.

Erdoğan Kırıkkale'de vatandaşlarla sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uğradığı bir tesiste akşam yemeği yiyerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerini bertaraf edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülke olarak millî güvenliğimizi tehdit eden, vatandaşlarımızın canına kast eden tüm terör örgütlerini kaynağında bertaraf edeceğiz" dedi.

CHP İl Başkanı hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, PKK-DHKP-C terör örgütü propagandası yapmak, Türkiye Cumhuriyeti devletini/kurumlarını alanen aşağılamak, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla soruşturma başlattığı öğrenildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.