'Erdoğan ve Gül görüşecek mi' sorusuna Başbakan'dan yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olur mu sorusuna, "Bu görüşmeye gerek kalmadığı kanaatindeyim. İtibar zor elde edilir, kolay kaybedilir." dedi.

Başbakan: Mühendislik projesi patladı

Başbakan Yıldırım, İspanya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı ve son dönemlerde tartışlan hemen her konuyla ilgili düşüncelerini aktardı. Abdullah Gül'ün 'çatı adaylığını' değerlendiren Başbakan, "Arkadaşlar, bu kadar gayretin arkasında belli ki bir mühendislik projesi var idi. Ama proje gözüktüğü kadarıyla akamete uğradı, patladı, elde kaldı. Proje başarısız" cevabını verdi.

“Yönünü Şaşıran Ok"

8 yılın kritik dönemeçleri kaleme alındı. FETÖ’nün AK Parti’ye karşı yürüttüğü operasyon ve söylemlerinin CHP üzerinden kamusal zeminde nasıl meşrulaştırılmaya çalışıldığının perde arkası “Yönünü Şaşıran OK” kitabında yer aldı.

CHP'li vekilden skandal sözler: Allah'ın oğlu gelse...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, bir televizyon kanalının programına canlı yayınına konuk oldu. Seçimlerin değerlendirildiği programda skandal ifadeler kullanan Aydoğdu, sandıkların korunması konusunda 'Allah'ın oğlu gelse elimizden sandıkları alamaz' ifadesini kullandı.

Bedelliye 'oy çokluğu' ile ret

Geçtiğimiz gün yapılan AK Parti MKYK'da yapılan görüşmelerin 24 Haziran'daki seçimlerle sınırlı kalmadığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda bedelli askerlik konusundaki görüşleri de sorduğu ve bu konuda üyelere oylama yaptığı öğrenildi.

Subjektif tarih yorumunu reddediyoruz

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump’ın 1915 olayları hakkında yaptığı 24 Nisan tarihli yazılı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Üretimi başladı

Türkiye’nin alacağı S-400 hava savunma sistemi Rusya’da üretim bandına girdi. Sistem Temmuz 2019’a yetiştirilecek. Moskova, vurulma tehdidine karşı bataryalara alçak irtifada koruma sağlayan Pantsir için de teklife hazırlanıyor.

Dünyaya TANAP müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki en büyük proje TANAP’ın açılışını yapacağız. Bu açılış, inşallah haziran ayının başında gerçekleştirilecek ve bu seçim öncesi de gerek milletimize gerekse tüm dünyaya bizim bir müjdemiz olacaktır” dedi. Erdoğan, Azerbaycan ile yeni projeleri de hayata geçireceklerini söyledi.

Ne eski yere ne yeni yere yaranabilir

Başbakan Binali Yıldırım, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen Abdullah Gül’e mesaj verdi. İspanya dönüşü gazetecilerin sorularını cevaplayan Yıldırım şöyle konuştu: Uzun yıllar içerisinde bulunduğunuz, önemli görevler üstlendiğiniz bir siyasi hareketten ayrıldığınızda ne eski ne yeni yerinize yaranamazsınız. Tecrübeler bunu göstermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz her şeye rağmen umutluyuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin 56. kuruluş yıl dönümü yemeğinde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada "Küresel güç oyunlarının karmaşasında rotasını şaşıranlar için sizler kutup yıldızı gibi doğruya giden yolun kılavuzu olmalısınız. Biz her şeye rağmen umutluyuz. Çünkü bizim inancımızda umutsuzluğa asla yer yoktur." dedi. Erdoğan, seçimlere ilişkin "24 Haziran'da yapılacak seçimlerin ardından hayata geçecek olan yeni yönetim sistemimizle yürütmeyi daha güçlü, yasamayı daha itib...

Bakan Çavuşoğlu ile Mogherini 'Kudüs'ü görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İİT Dönem başkanı sıfatıyla AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile 'Kudüs'ü görüşecek.

CHP'den Kılıçdaroğlu'na yeni yetki

CHP grubu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na ittifak ve cumhurbaşkanı adayı belirleme yetkisi verdi.

Erbakan Vakfı'ndan Saadet Partisi'ne tepki: Saygısızlık yapıldı

Saadet Partisi'nin Necmettin Erbakan adına düzenlediği ödül törenine Fatih Erbakan'ın başkanlığını yaptığı Erbakan Vakfı sert tepki gösterdi. Törenin seçim kararı üzerine alelacele ve siyasi düzlemde ilgi çekmeye yönelik olarak yapıldığını açıklayan Vakıf, Erbakan'ın mirasına saygısızlık yapıldığını belirtti.

Başbakan Yıldırım'dan Abdullah Gül açıklaması

Başbakan Yıldırım, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı iddialarına ilişkin "Ne ayrıldığın siyasi harekete ne de yeni yerine yaranabilirsin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan seçimden sonraki ilk durağı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i Ankara'da ağırladı. İkili görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen iki lider özellikle gelecek dönemdeki adımlara dair de açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'in seçimden sonra ilk olarak Türkiye'ye gelmesinin önemine değinerek, "İnşallah ben de 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk yurtdışı ziyaretimi kardeş Azerbaycan'a yapacağım" dedi.

Erdoğan: Dünyaya müjdemiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin (TANAP) 2018 Haziran ayında seçimlerden önce açılacağını açıkladı. Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk yurt dışı ziyaretini Azerbaycan'a yapacağını ifade etti.

AYM'deki törende Erdoğan ve Kılıçdaroğlu tokalaştı

Anayasa Mahkemesi'nin 56. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Salondakilerle tokalaşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de tokalaştı. Kılıçdaroğlu'nun tokalaşma sırasında yere bakması dikkat çekti.

Aliyev Külliye'de resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i resmi törenle karşıladı. İki liderin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde milli marşlar çalındı.

Soylu: Göç dalgasıyla karşı karşıyayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son aylarda özellikle Afganistan kökenli yeni bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalındığını belirterek, 2018 yılında yaklaşık 30 bin Afgan göçmenin Türkiye'ye giriş yaptığını kaydetti.

BBP'den Abdullah Gül'e adaylık uyarısı: 2007'yi hatırla

AK Parti - BBP görüşmesinden sonra açıklama yapan BBP lideri Destici, 'Cumhur ittifakı'na destek verecekleri tekrarlayarak Abdullah Gül'ün adaylık ile ilgili gazetecilerin sorusuna "Sayın Gül bir değerimiz. Fakat onun da çok yıpratılmaması gerekir. Sayın Gül 2007'ye dönmeli. Şimdi o döneme baktığımızda 367 krizi vardı. Krizin öncesinde bir tarafta Cumhur İttifakı'nın başında kendisini 'Kardeşim' diye aday gösteren Erdoğan var. Bu tarafta 367 krizini çözen Devlet Bahçeli var. Yine hiç tereddüt e...

Hayati Yazıcı: 3 dönem kuralı devam ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, "3 dönem kuralı devam ediyor. 30 civarında 3 döneme takılan milletvekilimiz var. Bunlar tüzüğümüz gereği bu seçimde aday olamayacak." dedi.

Bedelli askerlik beklentisine Erdoğan'dan net cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin dünkü MKYK toplantısında gündeme gelen bedelli askerlik beklentilerine cevap verdi. Son olarak 2015'te çıkan bedelli askerlikten 112 bin 966 kişi yaralandı.

Türkiye'den ABD'ye tepki: Reddediyoruz

Türkiye, ABD Başkanı Donald Trump'ın 1915 olayları hakkında yaptığı yazılı açıklamada yer alan "yanlış ifadeleri ve subjektif tarih yorumunu" reddetti. Açıklamada Trump'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı hatırlatıldı.

Erdoğan’dan uyarı: İşaret gelmeden kimse ayrılmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekili, belediye ve il başkanları ile bürokratlara adaylık konusunda önemli uyarılarda bulundu. Erdoğan, belediye ve il başkanlarına yönelik, “işaret gelmeden kimse ayrılmasın, ihtiyaç olanlara gerekli davet yapılır” mesajını verdi

AK Parti veliderine zararverecekbir şey yapmam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı davet ederek görüştü. Çıkışta soruları cevaplayan Arınç, “Ben ne AK Parti, ne onun genel başkanına zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam. Ben iyi bir AK Parti’liyim” dedi.

Kurye rahatsızlığı

Kılıçdaroğlu’nun, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile teması FETÖ-ABD ilişkisini sağlayan Kasım Gülek’in kızı Tayyibe Gülek’in evinde kurması CHP’de krize yol açtı. Haberi Yeni Şafak’ta okuduktan sonra teyit eden partililer, ittifak görüşmesinin kimliği tartışmalı bir ev sahibinin gözetiminde yapılmasına ve partiyle ilgili kararların gizli kapaklı alınmasına tepki gösterdi.

AKPM kendiişine baksın

Terör örgütü PKK’ya kucak açan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin, “Türkiye 24 Haziran seçimlerini ertelesin” çağrısına Başbakan Binali Yıldırım sert tepki gösterdi. Yıldırım, “Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi kendi işine baksa iyi olur. Seçimi onlar yapmayacak Türkiye yapacak. AKPM önce terörist Salih Müslim’i konuşturmasın” dedi.

'İyi Parti hazine yardımı alamayacak'

Adalet Bakanı Gül, İyi Parti'nin Hazine yardımından faydalanmasıyla ilgili soruya "Şu anki mevzuatımızda, grup kuranların hazine yardımı alması için bir düzenleme yoktur" dedi.

Adalet Bakanı Gül'den AKPM'ye tepki: TBMM karar verir

Adalet Bakanı Gül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin (AKPM)'nin seçimlere yönelik yaptığı çağrıya tepki göstererek "Seçimlerin yapılmasına ya da ertelenmesine ancak TBMM karar verir. Egemenliğimizi içte ve dışta milletten başka hiçbir güce teslim etmeyiz. Bağımsız bir ülke olan Türkiye'ye hiçbir ülke veya merci ne yapması gerektiğini söyleme hakkına sahip değildir" dedi.

Bahçeli: Sinsi bir kamuoyu hazırlama stratejisi devrededir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere ilişkin " Şimdi 11’nci Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı üzerine çok sinsi bir kamuoyu hazırlama stratejisi devrededir. FETÖ işbaşındadır. PKK razıdır. Türkiye düşmanları heyecanlıdır. CHP, SP, HDP, İP Sayın Gül’ün adaylığına hevesle taliptir." dedi.

Kılıçdaroğlu ile Akşener bir araya gelecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Akşener, yarın saat 13.00'te bir araya gelecek.

CHP Parti Meclisi'nden Kılıçdaroğlu'na ittifak yetkisi

CHP Parti Meclisi olağanüstü toplandı. Parti Meclisi, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na ittifak için yetki verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, "Siyasi ittifak görüşmelerinin yürütülmesi ve bununla ilgili gerekli her türlü işlerin işlemlerin yapılması ve gerekli her türlü kararın alınması konusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oybirliğiyle tam yetki verdi" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.