Mustafa Şentop, BBP lideri Destici'yi ziyaret etti

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi hakkında bilgi vermek için BBP Genel Başkanı Destici'yi ziyaret etti.

Ünal: Hem AK Parti hem de MHP'nin söylemi yerli bir duruşun sonucudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, Cumhur ittifakına ilişkin "Bugün hem AK Parti'nin hem de MHP'nin dili ve söylemi, bu milli ve yerli duruşun bir sonucudur. Siz şimdi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getireceksiniz ama ittifakların önünü kapatacaksınız... Böyle bir şey olmaz. İttifakların önünü açtığınız andan itibaren ittifak artık bir siyasal seçenektir" dedi.

Şentop: Hedefimiz büyük reform için düzenlemeleri yapmak

Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Temel hedefimiz anayasa değişikliğinin gerekli kılmış olduğu uyum kanunları, Türkiye’de büyük reformu gerçekleştirecek düzenlemeleri yapmak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nyabenda'yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burundi Meclis Başkanı Nyabenda'yı kabul etti.

İttifak pusulasında geçerli sayılacak oylar

Seçim ittifakı çalışması tamamlandı ve Meclis'e sunuldu. Sunulan teklifte ittifak yapan partilerin oy pusulasında bir kutucukta yer alacağı belirtildi. Buna göre ittifak kutucuğunda yer alacak olan partilere verilecek oyların da nasıl geçerli sayılacağı tek tek belirtildi. İttifakta yer alan partilere verilen oylar tek tek sayılacak ancak ittifak kutusu içinde yer alacak her hangi bir 'EVET'mührü de ittifaka ortak oy olarak yazılacak ve çoğunluğa göre dağıtılacak. İşte geçerli sayılacak oy pusul...

İşte 26 maddelik seçim ittifakı teklifi

AK Parti ile MHP arasında yürütülen seçim ittifakı görüşmeleri sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifakın isminin 'Cumhur ittifakı' olduğunu açıkladı. Seçim ittifakı için teklif, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti ve MHP temsilcileri, 26 maddelik seçim ittifakı teklifini açıkladı.

İttifakta ‘ortak oy’ detayı

AK Parti ve MHP'nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklifte dikkat çeken yenilik ise ‘ortak oy’ uygulaması oldu.

Seçim ittifakı teklifi Meclis'e sunuldu

AK Parti ve MHP kurmaylarının yaptığı görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin nihai kararı verdiği görüşmenin ardından yapılan seçim ittifakı düzenlemesini içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.AK Parti ve MHP arasındaki ittifak görüşmelerinin ardından ittifak paketi bugün Meclis'e sunuldu. Paket, TBMM'ye AK Parti ve MHP'nin ortak imzası ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sunuldu. Kurmaylar düzenlemenin maddelerini, neler getireceğini a...

Erdoğan yeni hedefi açıkladı: İnsansız tank yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin insansız tank üreteceğini açıkladı. Yerli sanayinin önemine vurgu yapan Erdoğan "Biz insansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız" dedi.

İbrahim Kalın'dan Afrin Harekatı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "PYD/YPG ve iltisaklı gruplara yönelik herhangi bir himaye hareketi, o aktörleri doğrudan bu terör örgütüyle aynı safa yerleştirir" diyen Kalın, Afrin harekatının meşruiyeti ve haklılığı konusunda her gün ortaya çıkan yeni verilerin, kararlarının doğruluğunu teyit ettiğine dikkati çekti.

Skandal sözlerin ardından CHP'li vekilden yeni kepazelik!

CHP’li vekil Şenal Sarıhan, Türkiye’yi ayağa kaldıran skandal sözlerini inkara kalkıştı. PYD’ye yine ‘terör örgütü’ demeyen Sarıhan, teröristlerin hamiliğine soyundu. Mehmetçik’e kurşun sıkan PYD’liler için “Bizim çocuklarımız” diyen Sarıhan, etkisiz hale getirilen katiller için de “Şehit” deme cüreti göstermişti.

Adalet Bakanı Gül'den 'kimyasal hadım' açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çocuk istismarına karşı tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, 'Kimyasal hadım uygulaması da dahil olmak üzere tüm bu tedbirleri, yasa ile yapacaklarımızı, tüm enstrümanları masaya yatıracağız. Esasen suça giden yolları ortadan kaldırma, önleme, ıslah etme' dedi.

HDP'li vekil bomba eğitim kampında ortaya çıktı

Güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lılar, HDP’nin Şırnak eski milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın ağustos ve eylül aylarında Gare’de bomba eğitimi aldığını itiraf etti.

BBP'den 'ittifak' mesajı: Her şey olumlu gidiyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, başından beri AK Parti ve MHP arasındaki ittifakı desteklediklerini açık ve net bir şekilde ifade ettiklerini belirterek, "Şu anda bizim ittifakın içinde yer almamız hususunda her şey olumlu gidiyor. Olumsuz hiçbir şey yok." dedi.

Sonucunakatlanır

MHP lideri Bahçeli, “ABD’nin tavrı ne olursa olsun terörün Afrin’deki başı ezilecektir. Esed ise yanılıp yenilip Afrin’e girerse, PKK/PYD/YPG ile aynı cepheye düşerse elbette ki sonuçlarına katlanmak durumunda kalacaktır” dedi.

Erdoğan’dan Afrin mesajı: Kuşatılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nın önümüzdeki günlerde çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini belirterek, Afrin şehir merkezinin kuşatılacağını söyledi. Erdoğan, "Böylece hem dışarıdan gelen yardımların önü kesilecek hem de terör örgütünün pazarlık imkanı kalmayacak" dedi.

İstismar değil alçaklık

AK Parti ve MHP grup toplantılarında liderler, çocuk istismarına yönelik sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu alçaklıklar istismar değil, izmihlaldir” derken, Bahçeli “Sübyancı şerefsizler iki cihanda da hasmımız” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Destici ile görüştü

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la olası seçim ittifakı konusunda çok olumlu bir görüşme yaptığını, kendileri açısından şimdilik bir sorun olmadığını dile getirdi.

'İki gündür Türk medyasını yalan haberle rehin aldılar'

TVNET'teki 'Büyük Oyun' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karagül, Suriye rejiminin Afrin'e gireceği iddialarına ilişkin "İki gündür Türk medyasını rehin aldılar. İngiliz haber ajansı Reuters bir operasyon kanalı olarak Türk medyasını sabote etmek için kullanıldı. Ana akım medya, bu propagandaya alet oldu. Bu talihsiz bir durum. Sadece servis edilen haberlere güvenmemeliyiz. Bizim bir bakışımız ve duruşumuz olmalı" dedi.

Bahçeli'ye dikkat çeken hediye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "zeytin dalı" şeklinde yaka iğnesi hediye edildi.

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…

Erdoğan'dan cinsel istismar yasası açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuk istismarında caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyide için kanunlarda ve uygulamalardaki boşlukların giderilmesi ve yasal düzenlemelerin yapılması konusunda gerekli adımların atılacağını söyledi.

Erdoğan: 'Cumhur ittifakı' diyebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Genel Başkanlar olarak bu konuda mutabık kaldık. İttifakın ismine 'Cumhur ittifakı' diyebiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin önümüzdeki günlerde kuşatılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada Afrin harekatı ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin olarak "Önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecek" dedi

Meclis'te ilginç kuyruğun nedeni?

AK Parti Grubu toplantısı öncesi Meclis'te oluşan kuyruk kameralara böyle yansıdı. Milletvekillerinin danışmanları ön sırada yer tutabilmek için sabah saatlerinden itibaren kapıda kuyruğa girdi.

Adalet Bakanı: Kimyasal hadım gündeme gelecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çocuklara yönelik cinsel istismar konusunda kimyasal hadımın birkaç gün içinde gündeme gelebileceğini söyledi.

Ömer Çelik: Meydan okuyorum ya tarih verin ya da kapatalım

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecini değerlendirdi. Çelik, "Buradan meydan okuyorum, desinler ki bize '2019'da üyelik perspektifi veriyoruz ya da 2020'de üyelik perspektifi veriyoruz.' Bütün fasılları açmaya ve kapatmaya, bütün hazırlıkları yapmaya hazırız." dedi.

Bahçeli'den Sera Kadıgil'e çok sert sözler

MHP grubunda partililere seslenen Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun A Takımında yer alan ve şehitlere hakaret eden Sera Kadıgil'e çok sert sözlerle tepki gösterdi. Bahçeli, "CHP PM'ye seçilen bir şahıs, "Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim, şehitler ölmez, vatan bölünmez lafından tiksindiğim kadar" diyor. CHP PM'ye seçilmiş şahsın hakaretlerini ayaklar altına alıyor, çiğniyorum. Beğenseler de beğenmeseler de şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bunlar YPG'ye meftun, PKK'ya vurgun, şehitlere suskundur. B...

Bahçeli: Boğazına yağlı urgan geçirilmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "Kim ki çocukların hakkını, hukukunu inkar ve imha etmeye kalkıyorsa kurulacak bir dar ağacında boğazına yağlı urgan geçirilmelidir" dedi.

İbrahim Kalın: Bir takım kirli pazarlıklar var

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Esed rejiminin YPG ile anlaştığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, 'Bu haberlerin propaganda amaçlı olduğu açık. Bir takım gizli ve kirli pazarlıklar var. Kim ne yaparsa yapsın harekat hedefine ulaşacak ' dedi.

20 Şubat Salı Sabah Raporu

Raco'da terör örgütü PKK'nın TSK’ya çok daha ağır kayıp verdirmek üzere yaptığı sinsi planın, milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bertaraf edildiği ortaya çıktı.Türk jetleri, Afrin-Nubbul güzergahında kritik öneme sahip köylere operasyon düzenledi. Esed rejiminin Doğu Guta'daki katliamları sürüyor, dün 41 sivil hayatını kaybetti...

İttifakta görünmez ortak formülü

TBMM’ye yarın sunulacak 26 maddelik pakete göre oy pusulasında AK Parti ve MHP’nin amblemleri yer alacak, ittifaka giren diğer partiler “görünmez ortak” olacak. Bu partiler, alacakları kontenjana göre belirlenecek isimleri AK Parti listelerinden aday gösterecek.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.