Hassasiyetler giderilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Suriye, terörle mücadele ve bölgesel konuların ele alındığı görüşmeye ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İki lider ilişkileri olumsuz etkileyen hassasiyetlerin giderilmesi hususunda mutabık kalmışlardır” dedi.

Afrin’in kaderiniİHA’lar değiştirdi

Başbakan Yıldırım, yerli savunma sanayiinin ne kadar önemli olduğunu Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın kanıtladığını söyledi. Yıldırım, “Afrin Harekatı’nın kaderini silahlı ve silahsız İHA’lar değiştirdi. Türkiye’nin caydırıcı kabiliyeti mutlaka geliştirilmelidir” dedi.

Teröristin olduğu her yere gireriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Düşmancatavır

Yunanistan’ın yasadışı gaz arama faaliyetlerini görmezden gelen AB, Türkiye’nin faaliyetlerini yasadışı ilan ederek kınamaya hazırlanıyor. Basına sızan taslak bildiride, “Avrupa Konseyi, Kıbrıs ile Yunanistan’la olan tam dayanışmasının altını çizer” deniliyor.

Sınırlarını korumak Türkiye'nin hakkı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu’dan Sorumlu Bakanı Alistair Burt, Türkiye’nin PKK ve DEAŞ nedeniyle karşı karşıya olduğu büyük terör sıkıntısının tanınmasının çok önemli olduğunu belirterek, "İngiltere olarak, Türkiye’nin güvenlik tehditlerini ve sınırlarının güvenliğini sağlamak yönündeki meşru talebini anlıyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın Regaip Kandili mesajı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Mübarek Regaip gecenizi gönülden tebrik eder, bu mübarek gecede yapacağınız ibadetlerin ve duaların kabulünü yüce Allah'tan niyaz ederim" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Regaib Kandili mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Regaib kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan yayımladığı kandil mesajında, "Milletimizin ve İslam âleminin Regaib gecesini tebrik ediyor, Cenab-ı Hakk'tan üç ayların ve bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Regaip Kandili mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Regaib kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Bahçeli, yayımladığı mesajda "Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin Regaip Kandili'ni içtenlikle ve samimiyetle kutluyor, semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Gül'den Çiftlik Bank açıklaması

Adalet Bakanı Gül, Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın'la ilgili "Bu kişiyle ilgili kaçtıysa da başka bir şey olduysa da kırmızı bülten kararı çıkmıştır. Nerede olursa olsun, uluslar arası sözleşmeden kaynaklı olarak her türlü hukuki yollara müracaat edilmiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine mektup

Eskişehir Valisi Çakacak, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Piyade Binbaşı Dunca'nın ailesine gönderilen mektubu ve karaçam tohumlarını iletti. Şehit Binbaşı Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca, "Eşimin hatırasını yaşatmak ve daha yeşil bir Türkiye için mektubun içindeki tohumları ekeceğiz. Tohumları eşimin mezarının yanına gömeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine mektup

Eskişehir Valisi Çakacak, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Piyade Binbaşı Dunca'nın ailesine gönderilen mektubu ve karaçam tohumlarını iletti. Şehit Binbaşı Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca, "Eşimin hatırasını yaşatmak ve daha yeşil bir Türkiye için mektubun içindeki tohumları ekeceğiz. Tohumları eşimin mezarının yanına gömeceğiz" dedi.

Bakan Canikli: Kılıçdaroğlu yalan söylüyor

Milli Savunma Bakanı Canikli, "Kılıçdaroğlu, kafaları karıştırmak için konuşmalarda ya da dualarda Atatürk'ün isminin zikredilmediği gibi yalanlar söylüyor. Kuyruklu yalan." dedi.

HDP'li Botan'a 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' fezleke

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Van Milletvekili Botan hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan fezleke hazırladı. Botan'ın, telefonla katıldığı televizyon programında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği belirtildi.

Erdoğan: Son süreçte yaşadıklarımız tezgahın boyutlarını gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son süreçte yaşadığımız her tecrübe, indirdiğimiz maske, ülkemize kurulan tezgahın boyutlarını gözler önüne sermiştir. Afrin bölgesinde şahit olduklarımız, hedefin Türkiye olduğunu ortaya koymuştur" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun umudu yine Batı

Geçtiğimiz yıllarda siyaset sahnesinde yaşadığı her hezimetin ardından soluğu AB ülkelerine Türkiye'yi şikayet etmekte alan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bu kez de Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı küstah sözlerle eleştiren AB ülkeleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilerle toplantısı sırasında AB tarafından ''Türkiye'nin Ege ve Doğu Akdeniz'de devam eden yasadışı eylemlerini en güçlü dille kınıyoruz ve Yunanistan, Kıbrıs'la tam dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz" açıklaması dikk...

Deniz Bölükbaşı'na veda

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden eski MHP Milletvekili, emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı için ilk tören TBMM'de düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yanı sıra milletvekilleri ile Bölükbaşı'nın ailesi katıldı.

Çavuşoğlu: Erdoğan ile Trump bugün görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini açıkladı. "Trump'ın da Türkiye ile ilişkileri normalleştirme arzusunda olduğunu biliyoruz" diyen Çavuşoğlu, "Ama sisteme de biraz daha hakim olması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız ile Trump bugün de telefon görüşmesi gerçekleştirecek" ifadesini kullandı.

Plan uygulanmazsa teröristler yok edilir

Bakan Çavuşoğlu, Fırat'ın doğusunda terör koridorunu kesmeye yönelik Irak'a kadar uzanan bir harekatın öngörülüp görülmediğine ilişkin bir soruya, "Münbiç modeli buralarda başarılı bir şekilde uygulanırsa buna gerek kalmaz." yanıtını verdi.Menbiç ya da diğer bölgelerde bu model uygulanmazsa Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin göz önünde bulundurulacağına işaret eden Çavuşoğlu, "Eğer bu plan uygulanmazsa o zaman yapılması gereken tek şey var, teröristlerin burada yok edilmesi, etkisiz hale getiri...

Ders notlarıgönderilecek

AK Parti, siyasete yeni bir soluk getirmek için hayata geçirdiği Siyaset Akademisi’nin 18’incisini düzenliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da daha önce Siyaset Akademisi’ni eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Siyaset Akademisi'ne davet etti.

Bahçeli iletemashalindeyiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 14 ilden aralarında 3 bakanın da bulunduğu partisinden 45 milletvekiliyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Hodri meydan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika'nın Münbiç’te bulunmaya hakkı olmadığını belirterek, terör koridorunun tamamen temizleneceğini söyledi: Türkiye, Münbiç başta olmak üzere sınırları boyunca terörist tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar durmayacaktır. Biz bu yola baş koyduk. Varsa cesareti olan buyursun, hodri meydan diyoruz.

Deniz Bölükbaşıhayatını kaybetti

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Bölükbaşı, TBMM’de düzenlenecek törenin ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

YPG’nin çekilmesi yetmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin sınırlarının ötesinde terör örgütlerini görmek istemediğini, bölgenin istikrara kavuşabilmesi için YPG’nin bölgede olmamasının elzem olduğunu belirterek “Sadece Münbiç ya da sadece YPG’nin Münbiç’ten çekilmesi yetmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Steinmeier ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile telefonda görüştü. İki liderin görüşmesinde, teröre karşı ortak mücadelenin önemine değinildi.

Başbakan Yıldırım: Nevruz aynı zamanda bayramdır

Başbakan Yıldırım, Kastamonu'da, Türk Dünyası Kültür Başkenti Programı'nda konuştu. Yıldırım, "Bugün Nevruz, Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar uzanan kültür coğrafyamız için çok önemli bir gün. Bizim için Nevruz bir mevsim değişikliği değildir. Toprağın dirilişini simgeleyen Nevruz aynı zamanda bayramdır." dedi.

Deniz Baykal'ın sağlık durumu için yeni açıklama

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, genel sağlık durumunun iyi, bilincinin açık olduğu ve tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Afrin zaferi onların da sesini kesti

Türkiye'nin Ocak ayında başlattığı ve bugün 61. gününe giren Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ilçe merkezinde terör unsurlarının temizlenmesi ve sosyal hayatın yeniden normale dönmesi için çalışmalar devam ediyor. Harekatın başladığı günden itibaren Türkiye'yi operasyonu sonlandırması yönünde küstah çağrılara bulunan ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, BAE, AP, CHP, HDP gibi yerli ve yabancı mihraklar Mehmetçiğin kazandığı zaferin ardından sus pus.

Yerel seçimde ittifak olacak mı?

'Yerel seçimde ittifak olur mu?' sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Devlet Bahçeli ile konuşuyoruz' diyerek cevap verdi.

Münbiç'te anlaşma yok

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lesoto Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanı Lesego Makgothi ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "(ABD ile) Çalışma grubunun yol haritasını mutabakata bağlarsak 'anlaştık' diyebiliriz. Şimdi bir anlayış var" ifadelerini kullandı.

Erdoğan AK Parti'li 45 milletvekiliyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 14 ilden aralarında 3 bakanın da bulunduğu partisinden 45 milletvekiliyle bir araya geldi. Erdoğan'ın, milletvekillerinden bölgelerinin taleplerini dinlediği ve gündeme ilişkin gelişmelerin ele alındığı toplantıların ilk 4'ü Ankara'da, 5'incisi ise İstanbul'da gerçekleştirilmişti. Bugün 6'ncısı yapılan toplantı serisi, 7'nci görüşmeyle sona erecek.

Erdoğan'dan Deniz Bölükbaşı'nın eşine taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski MHP Milletvekili emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı'nın vefatı dolayısıyla eşi Sema Bölükbaşı'nı telefonla arayarak taziyede bulundu.

Çocuğa cinsel istismar yasası Meclis'e gidiyor

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, hadım kelimesi yerine 'kimyasal kastrasyon' kelimesinin kullanılmasının daha doğru olacağını ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalarda sona geldik. bu tür suçlara bulaşan kişilerin kesinlikle çocuklarla aynı ortamda çalışamayacakları bir süreç planlıyoruz. Bu ay içerisinde tasarıyı TBMM'ye göndermek istiyoruz. Eğer bu ay olmazsa en geç Nisan ayında bu işi tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.