Politika Haberleri

Binali Yıldırım görevini Celal Adan'a devir etti

TBMM Başkanlığı'ndan istifa eden Binali Yıldırım, görevini en yaşlı üye olan MHP'li Celal Adan'a teslim etti. Binali Yıldırım, "TBMM Başkanlığından dün itibari ile çekildim. Görevi bugün Celal Adan'a devrediyorum. Gönlüm rahat" dedi.

İlkokulda siyaset!

CHP’li aday Zeydan Karalar siyaseti ilkokula taşıdı. Seçim afişlerini bastığı geri dönüşüm kutularını ilçedeki okullara gönderen Karalar, tepki üzerine geri adım attı. Geri dönüşüm kutularının bazıları toplatıldı.

DSP, CHP’yi çökertti

CHP ve İyi Parti’nin Gaziantep’tekigerilimi DSP adayı Celal Doğan’ın işine yaradı. Sol oylara talip olan Doğan’ın CHP- İyi Parti ittifakını geçebileceği belirtiliyor. DSP’ye kayış da sürüyor. Çankaya eski belediye başkanlarından Haydar Yılmaz DSP adayı oldu. Eski CHP’li Belediye Başkanı Mesut Ergin de Ayvalık’tan aday.

Kafasına silah dayadılar

Gaziantep’teki İyi Parti-CHP ittifakında belediye meclis üyeleri belirlenirken paylaşım savaşı çıktı. M.K ve D.K isimli 2 kişi bir eve çağrılan CHP İl Başkanı Melih Meriç’in başına silah dayadı. Geçen ay il başkanlığına getirilen Meriç, bu tehdidin ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa etti.

İstifasını sundu gözler seçimde

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Yıldırım, spekülasyonlara son noktayı koymak için Meclis Başkanlığı’ndan istifa etti. Yıldırım’dan boşalan koltuk için süreç bugün aday bildirimi ile başlayıp, pazar günü yapılacak seçim ile sonuçlanacak. MHP, AK Parti adayını destekleyecek.

Kararsıza yakın markaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin 31 Mart seçimleri için açıkladığı 11 maddelik manifestonun ardından seçim kampanyasına ağırlık veren AK Parti, kararsız ve sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmene yoğunlaştı.

CHP 200 metre yol yapmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eskişehir’de CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yol eleştirisi yaptı: “2 milyarlık yatırımın yapıldığı Şehir Hastanesi’nin maalesef belediye tarafından 200 metrelik bağlantı yolu bugüne kadar yapılamadı”

Beykoz’a 5 milyon m2’lik bahçe

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, ilçeye 5 milyon metrekarelik bahçe kazandıracaklarını söyledi. Aydın, “Türkiye ve Avrupa’nın flora zenginliklerini bu bahçede vatandaşlarımıza sunacağız. İlçede İstiklal Caddesi benzeri caddeler oluşturulacak. Bu caddeler 24 saat boyunca açık olacak” dedi.

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı görevini bıraktı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti'nin İstanbul Belediye Başkanı Adayı gösterilmesi nedeniyle görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevinden istifa dilekçesini imzalayarak, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'na teslim etti. Kumbuzoğlu istifa dilekçesinin işleme konulması için talimat verdi.

CHP'li Öztrak'tan DSP'ye geçen partililere tepki: Etik sorunları var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, görevlerinden istifa ederek DSP'ye geçen CHP'lilere tepki gösterdi. Öztrak, "Bizden aday olamadıkları için DSP'ye geçip, aday olan arkadaşlarımızla ilgili etik sorun olduğu ayan beyan ortadadır. 'Partisini bu kadar kolay terk eden vatandaşı da ortada bırakır' diye bir görüşü var milletimizin" dedi.

İyi Parti 56 adayını daha açıkladı

İyi Parti 32'si ilçe, 24'ü belde olmak üzere 56 belediye başkan adayını açıkladı. Parti'nin Kadıköy ilçesi adayı Emre Kınay oldu.

CHP Gaziantep il yönetimi istifa etti

Gaziantep'te geçen ay CHP İl Başkanlığı'na getirilen Melih Meriç ve yönetim kurulu üyeleri görevinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırsatçılar kaybediyor millet kazanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hazine Maliye Bakanımı, Gıda Tarım Bakanımı, Ulaştırma Bakanı'mı arayacağım; 'Buradaki elmaları süratle İstanbul'a Ankara'ya gönderin' diye... Tanzim satışlarla fırsatçılar ve simsarlar kaybediyor, millet kazanıyor" dedi. Erdoğan, "Ispartalı çiftçinin kilosunu 1 TL'ye sattığı elmayı Ankara'daki kardeşim 10-15 TL'ye alıyorsa bunun adı ticaret değil bunu adı vurgundur soygundur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Terör koridorunu yıkacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burdur'da halka hitap etti. Erdoğan, "Türkiye sınırlarının dibinde terör oluşumuna göz yummayacak, rıza göstermeyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız. Terör oluşumuna mutlaka ağır darbe vuracağız" dedi. Öte yandan Erdoğan, "Salda Gölü'nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor, kıyısında da 300 bin metrekarelik Millet Bahçesi oluşturuyoruz" diyerek, Burdurlulara müjdeyi verdi.

Cumhur İttifakı genişliyor: Bazı illerde adaylar geri çekilecek

Yerel seçimler için geri sayım tüm hızıyla devam ederken AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı'nın genişlemesi yönünde adımlar atılmaya devam ediyor. Parti kulislerinden sızan bilgilere göre MHP, 15 ildeki adayını geri çekecek ve AK Parti'yi destekleyecek. AK Parti ise Kırklareli ve Iğdır'da aday çıkarmayarak MHP'nin belirlediği isme destek olacak.

Bakan Soylu ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de uluslararası koruma statüsüyle 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli bulunduğunu açıkladı. Soylu, "Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarının sağladığı huzur ve barış ortamının etkisiyle geri dönen Suriyeli sayısı 311 bin 968 kişi" dedi.

Askerlikte devrim

Askerlikte yeni dönem başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni sistemde ‘bedelli askerlik’ kalıcı hale geliyor. 12 aylık vatani görev 6 aya iniyor. 6 ay sonunda tezkeresini almayanlar askere maaşlı olarak devam edecek. Üniversite mezunlarıyla sınırlı olan yedek subaylık, yüksekokul mezunlarını da kapsayacak.

Atatürk’e şikayet ettiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, akrabaları son 4 yılda jet hızıyla zenginleşen Ali Kılıç’ı yeniden Maltepe Belediye Başkan adayı göstermesine isyan edip İstanbul’dan yürüyüşe geçen CHP’liler, 10 gün sonra Ankara’ya vardı.

Tam kadro sahaya

31 Mart’ta Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmeye hazırlanan AK Parti ve MHP’de çalışmalar tamamlandı. Heyetler hafta sonu ittifak için yoğun mesai harcadı.

Yeni TBMM başkanı pazara

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı olan Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevinden bugün istifa edecek. Yeni Meclis Başkanı pazar günü seçilecek.

Zeybekci'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bunu tartışmak ilkesizliktir

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ithal aday" açıklamasına ilişkin, "Böyle bir şeyi tartışmak siyasete saygısızlık, siyasette ilkesizliktir. Söyleyecek bir şey bulamadığı için bunları söylemek de siyasi acizliktir." değerlendirmesinde bulundu.

DSP'nin Ankara Büyükşehir adayı Haydar Yılmaz oldu

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak eski Çankaya Belediye Başkanlarından Haydar Yılmaz'ı gösterdiklerini bildirdi.

Yeni askerlik sisteminin detayları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerliğin kalıcı hale getirileceğini belirterek "Yeni sistemde 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. 2 yıllık meslek yüksekokul mezunları için ihtiyaç doğrultusunda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Lise mezunları 6+6 askerlik yapacak. Yurt dışındaki vatandaşlarımız için dövizli askerlik uygulaması devam edecek. Bedelli askerlik uygulamasını belirlenen rakamla bir sınır getirerek kalıcı hale getiriyoruz" dedi.

CHP Genel Merkezi önünde protesto: 10 gün yürüdüler

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın yeniden aday gösterilmesini protesto eden ve kendilerine "kırmızı yelekliler" adını veren grup, CHP Genel Merkezi önünde parti yönetimine tepki gösterdi.

Zeybekci'den öğrencilere menemen sürprizi

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci, davet üzerine misafir olduğu öğrenci evinde menemen hazırlayıp, gençlerle birlikte yedi.

Soylu'dan HDP Eşbaşkanı'na: Suratında meymenet yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün 30 yılın teröre katılımdaki en düşük rakamındayız. Teröre katılım yok. Terör örgütü içerisinde aileleri ikna ederek son iki yılda 350 kişiyi adalete teslim ettik. Alttan çalışıyoruz, üstten de çalışıyoruz. Son iki yılda 3 bin mağara ve sığınaklarını tarumar ettik. Bu ülkede PKK terör örgütü diye bir şey kalmayacak" dedi. Soylu, "Kürdistan’ı biz kazanacağız" diyen Sezai Temelli için, 'suratında meymenet yok' ifadesini kullandı.

Binali Yıldırım: Fatih'i 'Eski İstanbul' ilan edeceğiz

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Haydarpaşa Garı'yla ilgili projesini açıkladı. Yıldırım, "Öyle alışveriş merkezi, binalar falan yok. Müze, kütüphane şeklinde düzenlenecek" dedi. Yıldırım, Fatih ilçesinin de "Eski İstanbul" ilan edileceğini belirtti.

Topçu: Cumhurbaşkanımızla ilgili negatif bir propoganda başlatıyorlar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Biz de seçimler olunca birbirine benzemezler bir araya getiriliyor, terör örgütleri yanlarına veriliyor, yetmiyor bir bakıyorsunuz ki anlı şanlı Avrupa başkentlerinin anlı şanlı gazeteleri olan BBC, CNN, Reuters, Der Spiegel Cumhurbaşkanımızla ilgili negatif bir propoganda başlatıyorlar" dedi.

Binali Yıldırım'dan veda yemeği: İstifa kararını açıklayabilir

İstanbul'da AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olduğu günden itibaren 'istifa edecek mi etmeyecek mi?' tartışmalarına maruz kalan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Mecliste eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna yemek verecek. Yıldırım'ın bugün istifa etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İstifa gerçekleşirse, TBMM Başkanvekilleri arasında en yaşlı olan Celal Adan, "Başkan Vekili" sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı olacak.

BBP 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı'nı destekleyecek

Büyük Birlik Partisi, 30 büyükşehirde, büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmayacak ve Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek verilecek.

En yeşili Başakşehir

AK Parti’nin Başakşehir adayı mevcut belediye başkanı Yasin Kartoğlu, “İstanbul’un en yeşil ilçesiyiz. Ortalamanın neredeyse iki katı. Avrupa ortalaması 13 metrekare, bizde ise 21 metrekare seviyesindedir” diye konuştu. Kartoğlu, Olimpiyat Stadı’nın yanına Türkiye’nin en büyük spor adasını yapacaklarını söyledi.

CHP esareti 31 Mart’ta bitecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan “31 Mart, Ataşehir’in CHP esaretinden kurtuluş günü olacaktır” dedi. Bu ilçede 30 yıllık beklentinin sona ereceğini müjdeleyen Erdoğan, Yenisahra-Barbaros için 5 binlik ve binlik imar planlarını çıkardıklarını söyledi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.