Samsun Haberleri

Otoyolda ilginç görüntü: Arabanın arka koltuğunda inek taşıdı

Samsun’da bir vatandaş, arabasının arka koltuğuna yerleştirdiği büyükbaş hayvan ile yolculuk etti.

Samsun Emniyeti uyuşturucuya savaş açtı

Samsun’da yapılan şok uygulamalarda 2 bin 267 kişiye GBT sorgusu yapıldı. 950 araç ve 94 iş yerinde yapılan kontrollerle uyuşturucuya geçit verilmedi.

600 yıllık geleneğe korana engel olamadı: Balkondan kutladılar

Samsun’un Bafra ilçesinde 6 asırlık gelenek olan 'Sele Sepet Top Kandil' etkinliği, korona virüs tedbirleri kapsamında farklı bir şekilde yapıldı.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ‘kesin korunacak hassas alan’ ilan edildi

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki doğa harikası Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ’kesin korunacak hassas alan’ ilan edildi.

Ambulans helikopterin tarlasına inmesine izin vermeyen kadın: Hastadan haberim yoktu, mağdur edildik

Samsun Vezirköprü ilçesinde, kalp krizi geçiren hasta için havalanan ambulans helikopterin, buğday ekili arazisine inmesine izin vermeyen Necla Şahinoğlu (50), yanlış anlaşıldıklarını söyledi. Şahinoğlu, "Pilot, ‘Burası ekili alan mesuliyet alıyor musunuz?’ diye sordu. Ben de o anki heyecanla ‘Hayır ne olur gelme, burası bizim ekmeğimiz, buğdayları kökünden koparırsın’ dedim. Hastadan haberim yoktu, eğer Cemil amcanın hasta olduğunu bilseydim, ben kolundan tutar ambulansa götürürdüm" dedi.

Samsun’da akşam ezanı bir saat erken okundu: Lütfen oruçlarınızı açmayın

Samsun’da akşam ezanı normal zamanından 1 saat önce okundu. Yanlışlıkla okunan ezanın ardından "Ezan-ı şerif merkezi sistemden yanlış okundu. Lütfen oruçlarınızı açmayın" anonsu yapıldı.

Ambulans helikopterin inmesine izin vermeyen şahıs gözaltında

Samsun'da dün ambulans helikopter, bir tarla sahibinin buğday ekili arazisine inmesine izin vermeyince kalp krizi geçiren hastayı alamadan geri dönmek zorunda kalmıştı. Sağlık ekipleri barajdan kayıkla karşıya geçerek hastaya son anda müdahale edebildi. Helikopterin tarlasına inmesine izin vermeyen duyarsız kadın gözaltına alındı.

Ambulans helikopterin tarlaya inmesine izin vermediler: Sağlık ekipleri kayıkla hastaya ulaştı

Samsun'da ambulans helikopter, bir tarla sahibinin buğday ekili arazisine inmesine izin vermeyince kalp krizi geçiren hastayı alamadan geri dönmek zorunda kaldı. Sağlık ekipleri barajdan kayıkla karşıya geçerek hastaya son anda müdahale edebildi.

Samsun Şehir Hastanesi’nin zemin etüt çalışmaları başladı

Samsun’un Canik ilçesinde 234 bin 371 metre kare alan üzerine kurulacak olan şehir hastanesinin zemin etüt çalışmalarına başlandı. Hastane, ’Sağlık kenti Samsun’un güçlü sağlık yapısına daha da güç katacak. Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "Koronavirüs ile mücadelede üst düzey çalışma göstermekteyiz. Bu salgın ile mücadelemiz devam ederken ilimizde sağlık yatırımları da devam ediyor. Bu bağlamda baktığımızda Cumhurbaşkanımızın gözdem dediği, Sağlık Bakanımız Fahrettin Ko...

Samsun'da bin liralık yardım parasına başvuran Ferrari sahibine tepki var

Samsun’da, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan bin liralık yardıma başvuran 1,5 milyon lira değerinde Ferrari marka lüks spor otomobil sahibinin kim olduğu merak konusu oldu. Duruma tepki gösteren kent sakinleri, bu başvurunun vicdani açıdan hoş olmadığını söyledi.

Sokağa çıkma yasağı sona erdi, vatandaş yine bildiğini okudu

Samsun’un Bafra ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından semt pazarları ve banka önleri insanlarla doldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı: Türkiye'de kenevir ekim alanı 6 kat arttı

Türkiye'de kenevir ekim alanı, bu yıl çok önemli bir artış gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ocak 2019'da Samsun'da, Vezirköprü ilçesinde kenevir tohumu üretimini yoğun olarak devam ettireceklerini, ilçenin, bu işin merkezi olacağını açıklamasının ardından bölgede kenevirle ilgili yaşanan hareketlilik sürüyor. Türkiye'de geçen yıl bin dekar olan kenevir ekim alanı, bu yıl 6 bin dekara yükselecek. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Selim...

Hurma fiyatları aynı kaldı, vatandaşın ilgisi azaldı

Samsun’da hurma fiyatları geçen seneyle aynı kalırken, vatandaşların ilgisi ise geçen seneye oranla biraz azaldı. Kuruyemiş satıcısı Recai Doğanay, "Kilosu 60 lira olan hurma Medine mebrum hurması ise insanların en çok tercih etiği hurma. Bunun biraz daha büyükleri kilosu 80 liradan satılıyor. Acve hurmasının kilosu ise 150 liradan satılıyor” dedi.

Dışı gazoz kapaklı ev ilgi çekiyor: Ziyaretçilerin en çok merak ettikleri şeyde gazoz kapaklarının amacı oluyor

Samsun’da dışı eski gazoz kapaklarından oluşan asırlık ev görenlerin dikkatini çekiyor. Evin içinde ayrıca antika eşyalar sergileyerek tarihe ayna tutuluyor. Evin sahibi olan Mustafa Cömert, "Bu evin dışından bir çok ismini bilmediğim gazoz kapakları çakılıdır. Dedemin bu kapakları çakma amacı sıvaların tutması için bu kapakları çakmıştır. Sonradan hoşuna gittiğini görünce bu şekilde bıraktı. Bu evi sık sık görmeye geliyor. Dışını bu şekilde görenler fotoğraf çekiyorlar. Ziyaretçilerin en çok me...

İşitme engellilere özel maske

Koronavirüs önlemleri kapsamında herkese maske kullanım zorunluluğu getirilmesi üzerine Samsun'da, işaret dili ve ağız hareketleriyle iletişim kuran işitme engelliler için şeffaf maske üretimine başlandı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Standart maskeler yüzün ağız kısmını tamamen kapattığı için işitme engellilerimiz rahat iletişim kuramıyordu. Bunun üzerine personelimiz kısa sürede proje geliştirdi" dedi.

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığından "cezaevinde koronavirüs görüldüğü" iddialarına yalanlama

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı, "Bafra Cezaevinde koronavirüs görüldüğü" iddiasını yalanladı. Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü bulunan M.Y'nin daha önce yakalandığı şeker hastalığından dolayı ayağında gelişen kangren nedeniyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesine sevk edildiği aktarılarak tedavi sürecinde koronavirüs belirtileri gözlemlenen hükümlüye iki defa uygulanan testin de negatif çıktığı kaydedildi.

Polise '60'ı biraz geçtim' dedi 80 yaşında çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında polisin yaşını sorduğu vatandaş, "Altmışı biraz geçtim" cevabı verdi. Ancak yapılan kimlik kontrolünde 80 yaşında olduğu ortaya çıktı.

Evinden çıkamayan yaşlı vatandaşın yaralı köpeğini belediye tedavi ettirdi

Samsun’un Ayvacık ilçesinde 65 yaş yasağı nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı bir vatandaşın yaralı köpeğinin tedavi edilmesi talebi, belediye tarafından yerine getirildi.

Yurtta karantinaya alınan öğrencilere bırakılan notlar duygulandırdı

İtalya'da ERASMUS programı kapsamında bulunan ve koronavirüs nedeniyle Samsun’a getirilen 401 öğrenci, yerleştirildikleri yurtta karantina altında tutuluyor. Daha önce yurtta kalan bir öğrencinin, karantina nedeniyle odasında kalacak olan öğrencilere, üzerinde ‘Kendinize çok iyi bakın’ yazılı not bırakması dikkat çekerken, diğer başka öğrenci ise dolabındaki yiyeceklerin 'afiyetle tüketilmesi' için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu'na mesaj attı.

İş yerine gelen araçları bedava dezenfekte ediyor: Komşum açken ben tok duramıyorum

Samsun’un Bafra ilçesinde bir oto yıkamacı, iş yerine gelen araçları ücretsiz dezenfekte ediyor. 27 yıllık esnaf Erkan Keskin, "Araçlarını yıkatmak isteyenlerin araçlarını yıkıyorum ama dezenfekte işlemini ücretsiz kim olursa olsun ayrım yapmadan yapıyorum. Durum çok ciddi, basit bir şey değil diğer yıkamacı arkadaşlarımda duyarlı olur. Birlik ve beraberlik içinde bu işi de başaracağız. Ben arkadaş çevresinde sevilen bir insanım. Ne olursa olsun yanımdaki komşum açken ben tok duramıyorum. Paylaş...

Ölümüne tamir: Hiçbir önlem almadan çatıya çıktı

Samsun’un Bafra ilçesinde hiçbir güvenlik önlemi olmadan 5 katlı binanın çatı katında yağmur suyu giderini tamir eden vatandaş yürekleri ağza getirdi.

Kozalak akarlarıyla mekanik mücadele

Fındıkta verimi etkileyen en önemli faktörlerin başında fındık zararlıları olarak bilinen kozalak akarlarının geldiği belirtildi. OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sullivan, “Kozalakların toplanıp atılması olan mekanik mücadele, kozalak akarlarına karşı oldukça etkili bir yöntem ve mutlaka yapılmalı” dedi.

5 katlı binanın altından yol geçiyor, görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor

Samsun'un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi'ndeki 5 katlı binanın altından yol geçiyor. 'Çıkmaz sokak' olarak adlandırılan geçit, yayalar tarafından kullanılıyor. Yolun evlerine giderken kendilerine çok kolaylık sağladığını belirten mahalleli Emre Öztürk, "Evimize gidebilmemiz için çok kestirme bir yol" dedi.

Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un hamile eşinden duygulandıran mesaj: Rabbim bizi o kadar çok sevmiş ki

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un, 8 aylık hamile eşi Özlem Elibol, sosyal medya üzerinden, "Emanetine hem anne, hem baba olacağım, güçlü olacağım. Sen hep bizimlesin biriciğim" paylaşımda bulundu. Acılı eşin paylaşımı herkes duygulandırdı.

Şehidin 4 yaşındaki yeğeni: Dayım şehit oldu, vatan sağ olsun

Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehidin 4 yaşındaki yeğeninin asker selamı verip "Dayım şehit oldu, vatan sağ olsun" sözleri herkesi duygulandırdı.

Samsun’a Şehir Hastanesi müjdesi

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, “İlimize yapılması kesinleşen 900 yataklı Şehir Hastanesi sadece ilimiz ve bölge insanının daha nitelikli sağlık hizmeti almasını sağlamayacak, aynı zamanda ilimizi sağlık turizmi anlamında önemli bir noktaya taşıyacak” dedi.

Şehit eşinden yürek burkan paylaşım: “Babasının kızımıza hediyeleri”

Suriye’nin İdlib bölgesinde dün rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit olan Samsunlu Uzman Onbaşı Şükrü Elibol’un hamile olan eşinin paylaşımı görenlerin yüreğini dağladı.

Samsun'da terör örgütü DEAŞ şüphelisi 4 kişi yakalandı

Samsun'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda Irak uyruklu 4 şüpheli gözaltına alındı. Dijital materyallerine el konulan şüpheliler, emniyete götürüldü.

Küp şekerin içinden demir bilye çıktı

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Ziya Ertekin'in, çayına atmak için kırdığı küp şekerden demir bilye çıktı. Ertekin, "İyi ki şekeri kırmadan çayıma atmamışım. Demir parçayı yanlışlıkla yutabilirdim" dedi.

Sopalı dehşet: Evine zorla girip hastanelik ettiler

Samsun’da 3 kişi, kapısını kırarak içeri girdikleri evde bulunan 1’i yabancı uyruklu 2 kişiyi sopayla darp edip, hastanelik etti.

Samsun'da plastik fabrikasında yangın: Facianın eşiğinden dönüldü

Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki plastik fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın kontrol altına alınırken, fabrika kullanılamaz hale geldi. Yangında fabrika içerisindeki plastik, köpük ve makineler tamamen küle dönerken, işçiler yangından yara almadan kurtuldu.

Çöp konteynerini boşaltan işçiler preslemeden önce kontrol edince parçalara ayrılmış ceset ile karşılaştılar

Samsun'da sokak üzerindeki çöp konteynerindeki çöpü kamyona boşaltıp 150 metre gittikten sonra işçiler, çöp kamyonunu preslemeden önce kontrol etti. Poşetin içinde 40-45 yaşlarında erkek cesedi olduğunu fark eden temizlik işçileri polise haber verdi. Çöp konteynerinde battaniyeye sarılı halde bulunan cesedin, kesilen kol ve bacakları da başka bir çöp konteynırında bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+