Aktüel Haberleri

Dedektörle altın arıyor: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde dalgıçlık yapan Bahri Maviçiçek (52), boş zamanlarında dedektörle sahillerde altın ve para arıyor. Maviçiçek, denizin her zaman kendisine ekmeğini verdiğini söyledi.

Engelli genç sokağa çıkma yasağına uyamadı: Gidecek bir yerim yok

Edirne'de, kısıtlamada, Almanya'dan Türkiye'ye dönüş yapan ve engelli olduğunu belirterek sokakta kaldığını söyleyen Hakan Desteci'ye (32) polis yardımcı oldu. Ekipler, Desteci'yi bir otele yerleştirirken, kentin farklı noktalarında ise asayiş uygulamalarına devam etti.

İlber Ortaylı katıldığı Youtube kanalında mutluluğun sırrını açıkladı

Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Bi’ Sorum Var!” adlı YouTube programında mutluluğun sırrını açıkladı. 9 yaşındaki bir konuğun ''Mutlu olmak için ne yapmalıyım?'' sorusuna cevap veren Ortaylı, “Hayatta en önemli şey dostlarındır. Dostlarını kırmayacaksın. O da nasıl olur, fedakarlık yapacaksın dostların için” ifadelerini kullandı.

65 yaş üstü amca yasağı deldi bulgur almak için sokağa çıktı: Bir kere affet kurban olurum

Kırıkkale’de toplu taşıma araçlarında yolculuk etmesi yasak olan 65 yaş üstü bir vatandaşa "Bulgur aldım" dese de 900 lira ceza kesildi. Kimliğini ibraz edemeyen bir diğer vatandaş ise "Bir kere affet kurban olurum" diyerek araca binmek istedi.

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Uluslararası paydaşlarımızı Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum

Netflix'in İstanbul'da ofis açma düşüncesinin çok yerinde olduğunu belirten Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı Uslu, "Lisansını alan veya almak üzere olan Amazon PrimeVideo, Mubi, Spotify, Deezer gibi uluslararası diğer paydaşlarımızı da daha güçlü işbirliği için Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum" dedi.

Gelin kaynana bir olup 68 köpeğin ses tellerini kesti

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 68 köpeği uygun olmayan şartlarla bulunduran kadına ve kayınvalidesinin aynı şekilde 14 köpeği uygunsuz şartlarda bulundurmasından dolayı iki kadına toplamda 42 bin 891 TL ceza verildiğini açıkladı.

İşleri sıkıntıya giren pide ustası sektör değiştirdi: Tarlasına 10 bin adet fide dikerek lavanta işine girdi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde pide ustalığı yapan Hasan Fehmi Aydın, işleri koronavirüs salgını dolayı sıkıntıya girmesinden dolayı alternatif arayışlar içine girerek arazisinde tıp ve kozmetik sanayinde önemli bir yer tutan 10 bin adet lavanta fidesini toprakla buluşturdu.

6. Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Gala ve Ödül Töreni 9 Aralık'ta gerçekleşecek

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Fatih belediyesinin katkıları, Siyer Vakfı’nın organizasyonu ile bu yıl 6. sı gerçekleştirilen Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışmasının Gala Haftası Etkinlikleri ve Ödül Töreni ve Finalistler ile ilgili bilgilendirme yapıldı. 6. yılında “AİLE” teması ile 2 ayrı bölümde Kurmaca, Belgesel, Senaryo ve Animasyon kategorilerinde toplam 100.000 Türk Lira ödül dağıtılacak yarışmanın Gala ve Ödül Gecesi 9 Aralık’ta gerçekleşecek.

Nesli tükenmekte olan gelinciği vatandaşlar Tunceli'de görüntüledi

Sansargiller familyasının en küçüğü olan gelincik Tunceli'nin Pülümür kırsalında vatandaşlar ta rafından görüntülendi. Nesli tükenmekte olan gelincik doğa fotoğrafçısı Muzaffer Akyüz'ün kadrajına takıldı.

Cuma hutbesi: Engellilik: Cennete kavuşturan imtihan

Cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı 4 Aralık Cuma Hutbesinin konusunu "Engellilik: Cennete kavuşturan imtihan" olarak belirledi.

Esed'in saldırısı sonrası engelli olan ve 35 kiloya düşen Suriyeli Abdullah'a Türk Kızılayı sahip çıktı

Esed rejiminin 2015'teki saldırısında engelli durumuna düşen Humuslu Abdullah'ın dramına Türkiye sessiz kalmadı. Türk Kızılay ekipleri, ulaştıkları 18 yaşındaki felçli genci Fırat Kalkanı bölgesindeki Bab Devlet Hastanesine sevk ederek, tedavisi için gerekli işlemleri başlattı.

ABD'li çift 3 çocuğuyla Kaz Dağları'nın eteklerine yerleşti: Köylülerden çok şey öğrendik

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinin Kaz Dağları eteklerindeki Muratlar köyünde 3 çocuğuyla birlikte yaşayan Meksikalı Hector Cadena (32) ve Amerikalı Christina Haglund (30) çifti, kiraladıkları tarlayı kendileri ekip kendileri biçiyor. Her ihtiyaçlarını doğadan karşılayan aile, mutluluğun sırrının da doğada olduğunu söylüyor.

Balon balığında 30 insanı öldürecek toksin var: Siyanürden 1200 kat daha zehirli

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval, balon balıklarının ‘altın zehirli kurbağa'dan sonra dünyadaki en zehirli ikinci omurgalı hayvan olarak kabul edildiğini söyledi. Prof. Dr. Deval, "Balon balıklarının gonad, karaciğer, bağırsak, kas dokuları ve bazen de derileri Tetrodotoksin (TTX) olarak tanımlanan nörotoksin içerir. Siyanürden 1200 kat daha zehirli olan tetrodotoksin insanlar için de ölümcüldür. Bir balon balığında 30 yetişkin insanı öldürmeye yete...

Genç Dergisi Aralık Sayısı raflarda

Genç Dergisi Aralık sayısında yine dolu dolu içeriklerle okuru selamlıyor. “Can Verir Cananı Vermez” diyen dergi, bu ay Hz. Peygamber’e, kutsala yönelik saldırıları gündemine alıyor.

Koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuşan Cemile hemşire: Adalet yerini buldu

Ordu’da, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek velayeti alınan 5 yaşındaki oğluna mahkemece verilen ara kararla kavuşan hemşire Cemile Deniz (31) çok mutlu olduğunu belirterek, “Bir çocuk, anneden Covid-19 salgını bahanesiyle mesleğinden ötürü birebir temaslı ya da birebir risklisiniz denilerek alınmamalıydı. Adalet yerini buldu” dedi.

Askere gidemeyen engelli boyacı askerlerin ayakkabılarını ücretsiz boyuyor

Zonguldak’ta yaşayan 53 yaşındaki fiziksel engelli Erol Arat, 13 yıldır boyacılık yaptığı kaldırımda er ve erbaşların ayakkabılarını ücretsiz boyuyor. Genelkurmay Başkanlığı’ndan da onur ödülü alan Arat, “Allah izin verdiği müddetçe bu işi yapacağım. Ben kendimi engelli olarak görmüyorum” dedi.

Elazığ'ın 'Mahmut Hoca'sı: Pandemide idari izinli ama engelli öğrencilere ders veriyor

Elazığ’da 13 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonrası tekerlekli sandalyeye ile hayatını sürdüren ve azmiyle en büyük hayalini gerçekleştirerek sınıf öğretmeni olan Mahmut Ataş, idari izinli olmasın rağmen her fırsatta okula giderek engeli bulunan öğrencilerine hem canlı ders veriyor hem de materyaller hazırlayarak evlerine ulaştırıyor.

En büyük düşmanı insan: Kafese konulunca yemeyi reddeden çulluk 3 günde öldü

Türkiye'de bazı türlerinin nesli tehlikede olan çulluk, Antalya Konyaaltı'nda bahçede bulundu. Bulan kişi tarafından evde kafeste tutulan, bu nedenle yemeyi reddeden çulluğun, 3 gün sonra aşırı stres, açlık ve susuzluktan öldüğü belirlendi.

28 Şubat’ın cesur avukatı vefat etti

28 Şubat dönemindeki mücadelesiyle hatırlanan Avukat Necip Kibar, İstanbul’da Kovid-19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Başörtüsü mağdurlarına hem sokakta hem de adliye koridorlarında gönüllü destek veren Kibar, 15 Temmuz sonrası FETÖ’nün darbecilerine hesap sormak için de görev yapmıştı.

Mustafa Öztürk’e büyük tepki: Bu kimin hocası?

Tefsir hocası olarak bilinen Prof. Dr. Mustafa Öztürk, büyük bir tahrifat yaparak Kur’ân’ın Allah kelâmı değil, “insan dili” olabileceğini söyledi. Bu sözler ilahiyat çevreleri ve tüm Türkiye’de infiale yol açtı. Twitter’da #MustafaÖztürkİhraçEdilsin etiketiyle tepkisini dile getiren binlerce kişi, Öztürk’ün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine son verilmesini istedi.

Balon balığının kuyruğunu getirene para verilecek: Ek gelir olacak

Akdeniz ve Ege Denizi'nde avcılık yapan balıkçılara her balon balığı kuyruğu için yapılacak 5 lira ödeme kararı, balıkçıları sevindirdi. Antalya Su Ürünleri Birliği Başkanı Cengiz Balta, "Kuyruğu getir, 5 lira götür kampanyası tebliği yayımlandı. 5 gün sonra başlayacak. Bunun, arkadaşlarımız için ek gelir olacağını düşünüyorum. Ancak süresi kısa tutulmuş" dedi.

Serdar Tuncer Youtube kanalıyla gümbür gümbür geliyor

Ünlü Televizyon Programcısı ve Şair Serdar Tuncer, YouTube kanalı Mymecra ile sevenleriyle buluştu. 15 ünlü ismin program yapacağı Mymecra ilk videosuyla büyük ses getirdi. Tanıtım videosuyla 37 bin aboneye ulaşan Tuncer, YouTube’a yeni bir soluk getireceğini belirtti.

Patileri kesilen Pamuk'un sahibi ve komşusuna para cezası verildi

Samsun'un Havza ilçesinde ateşli silahla vurulduktan sonra tedavi için patileri kesildiği belirlenen Pamuk isimli köpeğin sahibi H.S.'ye 181 TL, kesim işlemini yapan komşusu S.Ç.'ye ise 628 TL ceza verildi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkilileri sosyal medyada ‘kesilen patilerinin bedelinin 181 TL olduğunu kim söyleyecek?’ paylaşımları yaptı.

Kıraç: İyi kazandım evet, hepsini de sanata yatırdım

Kariyeri boyunca müzikten kazandığını sanata aktardığını belirten Kıraç, "İstanbul'u Yahya Kemal'den, Ümit Yaşar Oğuzcan'dan dinlemek lazım. Belki daha sıcak gelebilir, ağır gelmez. Daha tatlıdır, başlangıç olarak iyidir. Çok eksikliğini görüyorum çünkü Türkiyemizde. Ülkemiz bir şiir cennetidir, Türkçemiz bir şiir dilidir" dedi. Kıraç, "Seksenler neydi mesela? Giyimde rezalet bir durum vardı. O vatkalı kıyafetler, kabarık saçlar, çok çirkindi, estetik olarak hiç güzel değildi. Türkiye'de darbe o...

Sivaslı çocuklar internete bağlanmak için her gün bir tepeye

Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Kiremitli köyünde öğrenciler uzaktan eğitim alabilmek için her gün köylerinde bulunan bir tepeye çıkıyor.

Yüzde 60 zihinsel engelli çalıştığı okula memur olarak atandı

Şırnak merkez Araköy’de yaşayan yüzde 60 zihinsel engelli Mehmet Sanır, hasta 4 çocuğuna bakabilmek için ev ve okulda ders çalışarak engellilere yönelik yapılan EKPSS’ye girdi. Sınavda başarı gösteren Sanır, yıllarca ders çalıştığı köy okuluna memur olarak atandı.

Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti

Yaşar Alptekin, eşi Nilgün Altınyay'ı kaybetti. Acı haberi sosyal medyadan duyuran Alp Tekin "Hayat arkadaşımı en sevdiğime, gerçek sahibine yolladık" ifadelerini kullandı.

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet ile seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Koronavirüs salgınında yaşanan artış, tedbirleri de beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardında İçişleri Bakanlığı yeni koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelge yayınladı. Yayınlanan genelgede sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler ve saatler paylaşırken 65 yaş ve üzeri le 20 yaş ve altındaki vatandaşlar için de özel tedbirler aldı. Toplu taşıma araçlarına binemeyecek olan bu vatandaşlar aynı zamanda seyahat izin belgesi almaları koşu...

HES kodu olmadan pazara girmeye çalışan yaşlılar güldürdü: Ben nereden bulayım şimdi! Hastayım tansiyonum var

Burdur’da Uzay Çatı altında kurulan semt pazarında HES kodu uygulaması devam ediyor. HES kodu olmayan ve nasıl alınacağını bilmeyen yaşlı vatandaşlar pazar yerlerine girişlerde büyük zorluk çekti. “Ben nereden bulayım şimdi HES Kodunu. Yaşıma hürmeten ne olur gireyim”, “Hastayım ben. Tansiyonum var”, “Ben okuttum şimdi bir daha mı okutacağım?” gibi itirazlarla HES koduna direnen yaşlıların imdadına zabıta yetişti.

Maske takmayan 67 yaşındaki adamdan ilginç cevap: Takmıyorum ne bileyim?

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 67 yaşındaki bir vatandaşın maskesiz dolaşmasına polis izin vermedi. Ekipler tarafından uyarılan ve hakkında işlem yapılan Osman E., 'Takmıyorum ne bileyim? Ben bu yaşıma kadar bir şey yaşamadım haklısınız ama takmıyorum' ifadelerini kullandı.

Elmacı dede 1700 kilometre yol kat etti: Üs bölgelerindeki Mehmetçiğe elma götürdü

Denizli'de çiftçilik yapan Muhammet Yılmaz, bahçesinden topladığı elmaları, Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde terörle mücadeleyi başarıyla yürüten güvenlik güçlerine ulaştırdı. Yılmaz'ın Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı harekatları, Kapan-3 Kavaklı, Kıran ve Pençe Kaplan operasyonlarına da elma ulaştırdığı ortaya çıktı.

Şaşkına çeviren olay: Devlet memuru olduğunu 17 yıl sonra öğrendi

Devlet Memurluğu Sınavı'na 1999'da giren ve atandığını 2016'da tesadüfen öğrendiğini belirten Ela Gülsen, tekrar atanmak için başvuru yaptı. Talebinin reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunan Gülsen'in başvurusunun kabul edilemez olduğuna hükmedildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+