ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Rusya'ya nükleer silah uyarısı

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin, Rusya'nın Ukrayna savaşında nükleer silah kullanmasının bedelinin ağır olacağı konusunda Moskova'yı gizli olarak uyardığı iddia edilmişti. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken iddiaları doğruladı. Rusya'ya "nükleer silahlar hakkında boşboğazlık etmeyi bırak" mesajı gönderdiklerini bildirdi.

Haber Merkezi AA
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken

ABD'nin CBS televizyonunda yayımlanan "60 Minutes" programına röportaj veren Blinken, Washington yönetiminin Moskova'ya özel bir mesaj gönderdiğine dair iddiaları doğruladı.

"YIKICI SONUÇLARI OLUR"

Blinken, "Nükleer silahlar hakkında boşboğazlık etmeyi bırakması için hem alenen hem de özel olarak Ruslara karşı gayet net olduk." ifadelerini kullandı.

DÜNYA
ABD'den Moskova'ya üst düzey tehdit: Rusya'nın felaketi olur
  • Nükleer silah kullanımına atıfta bulunan Blinken, "Bunun yıkıcı sonuçları olabileceğini Moskova'nın bizden duyması ve bilmesi oldukça önemli. Biz de bunu gayet açık olarak ortaya koyduk." dedi.

Blinken, herhangi bir nükleer silahın kullanımının, bunları kullanan ülke de dahil birçok kişi için feci sonuçları olabileceğinin altını çizdi.

FOTOĞRAF 13
Putin'i kızdıracak teslimat: NASAMS füze sistemleri Ukrayna'ya ulaştı
Ukrayna lideri Zelenski, ABD'nin 820 milyon dolarlık yeni yardım paketinde yer alan hava savunma sistemi NASAMS'ı teslim aldıklarını açıkladı. ABD'den tank talebinde de bulunan Zelenski, "ABD, liderliğini gösterip bize tankları verirse, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri bu adımı takip edecektir" dedi.


DÜNYA
Biden ve Miço'ya suçüstü: Silahları suç ortağı ABD gönderdi