ABD'de yine polis şiddeti: Kadına yumruklu saldırı

Amerikan polisinin uyguladığı şiddete bir yenisi daha eklendi. Gözaltı girişimine karşı çıktığı iddia edilen genç kadın, polis memurunun yumruklu saldırına maruz kaldı. Polisin sert müdahalesi saniye saniye kameraya yansıdı.

Haber Merkezi Diğer
Polisin sert müdahalesi saniye saniye kameraya yansıdı.

Daha önce ölümlü ve yaralanmalı biten gözaltı işlemleriyle sıkça gündeme gelen ABD polisi bir skandala daha imza attı. ABD'li güvenlik güçleri, bu kez bir kadına yaptığı müdahaleyle konuşuluyor.

New York Şehir Polis Departmanı polisleri, cinayete teşebbüs zanlısının tutuklanmasına müdahale etmeye çalışıyordu. İddiaya göre, o sırada bir kadın, polisin gözaltına alma çabalarına tepki gösteriyordu.

Polislerden biri, kadını şüphelinin bulunduğu noktadan uzaklaştırmak için şiddete başvurdu. Söz konusu polis, kendine karşı koyan kadını önce tartakladı, ardından da attığı yumrukla yere düşürdü.


"Sokakta insanları nakavt edenlerden bir farkı yok"

Polisin kadına yumruklu saldırısına, etrafta toplananlar büyük tepki gösterdi. CBS'in haberine göre, saldırıya uğrayan kadın, 19 yaşındaki Tamani Crum.

Söz konusu polise tepki gösteren Crum'un büyükannesi, yaptığı açıklamada, "Tamani'yi bayılttı. Sokakta insanları nakavt edenlerden bir farkı yok" dedi.

DÜNYA
ABD polisi 'boğuluyorum' diyen siyahi adamı kurtarmadı: Senin peşinden suya atlamayacağım

DÜNYA
ABD'de bir George Floyd vakası daha: Polisin 5 dakika boynuna baskı uyguladığı adam hayatını kaybetti

DÜNYA
ABD'de yine polis şiddeti: Gözaltı sırasında şüpheliyi darp ve silahla tehdit eden polisler tutuklandı

ABD polisi yere yatırdıkları kişinin kafasını defalarca tekmeledi
ABD'nin Arkansas eyaletinde üç polis, bir kişiyi yere yatırarak etkisiz hale getirip kafasını tekmeledi. Bir benzin istasyonu görevlisini tehdit ettiği iddiasıyla şahsı öldüresiye döven polisler, görevlerinden alındı.