Daha önce de yumurta atmışlardı: Macron'a bu kez de domatesli saldırı

Yeniden Fransa Cumhurbaşkanı seçilen Macron, ilk seçim zaferi gezisinde domatesli saldırıya uğradı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
O anlar kameraya saniye saniye yansıdı.

Girdiği seçimlerde yeniden Fransa Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron ilk seçim zaferi gezisini Cergy’de bir pazara yaptı.

Ancak pazar gezisi sırasında beklenmedik bir şey oldu. Macron domatesli saldırıya uğradı. Duruma hemen korumaları müdahale etti ve şemsiye açılarak Macron kalabalık arasından hızla uzaklaştırıldı.

  • Emmanuel Macron geçtiğimiz yıl ve 2017 yıllarında da yine yaptığı ziyaretler sırasında yumurtalı saldırıya uğramıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a domates fırlatıldı
Yeniden Fransa Cumhurbaşkanı seçilen Macron, ilk seçim zaferi gezisinde, Cergy'de domatesli saldırıya uğradı. Domates Macron'un yanındaki bir kişiye isabet etti.


DÜNYA
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yumurtalı saldırı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yumurtalı saldırı
Geçtiğimiz aylarda tokatlı saldırıya uğrayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, bu sefer de Lyon kentine gerçekleştirdiği ziyarette bir protestocu, yumurta fırlattı. Yumurta, Macron'un omzuna gelirken, protestocuya Macron'un korumaları müdahalede bulundu ve alandan uzaklaştırdı.14:31DÜNYA
Macron’a yumurta fırlatan genç psikiyatrik tedaviye alındı

Fransa Cumhurbaşkanı adayına yumurtalı saldırı
Fransa'da Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin güçlü adaylarından eski Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron yumurtalı saldırıya uğradı. Twitter üzerinden paylaşılan videolarda, Paris Uluslararası Tarım Fuarı'nı ziyaret eden bağımsız aday Macron'un başına bir yumurta fırlatıldığı görüldü. Saldırı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Macron, "Bu da folklorumuzun bir parçası." ifadelerini kullandı. Macron daha önce de Ekonomi Bakanı olduğu Haziran 2016'da katıldığı bir etkinlikte çalışma yasası karşıtı bir grubun yumurtalı saldırısına uğramıştı.

DÜNYA
Macron'a dokunan yanıyor: Canlı yayında 'Macron istifa' diyen kişi psikiyatri servisine yatırıldı

DÜNYA
Yeniden seçilen Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Yeni dönem son 5 yılın devamı olmayacak