Kadir Gecesi’nde Müslüman oldu: Alman Andreas artık Kadir

Alman vatandaşı Andreas Bernd, Kadir Gecesi’nde bir camide düzenlenen ihtida töreniyle kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Haber Merkezi İHA
Andreas Bernd (en sağda)

Almanya’nın Köln kenti yakınlarındaki İslam Toplumu Milli Görüş’e (İGMG) bağlı Brühl Camisi’nde Kadir Gecesi İslamiyet’e geçmeye karar veren Alman Andreas Bernd, düzenlenen ihtida töreniyle kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Şahitlerin huzurunda İslamiyet’i kabul eden Bernd, 'Kadir’ ismini aldı. Kendisine Cami imamı Murat Oruç tarafından imanın ve İslam’ın şartları anlatıldı.

'DEĞERLER İSLAM İÇERİSİNDE YAŞATILIYOR'

Müslüman olan Kadir yaptığı açıklamada, "İnsanlık, dürüstlük ve saygı gibi değerlerin İslam dini içerisinde yaşatıldığını düşünüyorum, onun için İslamiyet’i seçtim" dedi.

'EN KÜÇÜK HÜCREME KADAR HİSSETTİM'

Cami imamı Murat Oruç ise, "Bugün Kadir gecesini idrak etmenin mutluluğunu yaşarken bir mutluluğu da Andreas kardeşimizin Müslüman olma kararını bizlere iletmesiyle yaşadık. Biz de ’Kadir’ ismini koyarak Kadir gecesinde bir kardeşimizin Müslümanlığına ilk defa şahit olduk. Gerçekten bugün Kadir gecesinin kıymetini hayatımda ilk defa en küçük hücrelerime kadar hissettim" diye konuştu.

FOTOĞRAF 9
Ezan sesinden etkilenen Ukraynalı kadın Müslüman oldu
Gezmek için gittiği tarihi kent İznik'te Ayasofya Camii'nde okunan ezan sesinden etkilenen Ukraynalı genç kadın aynı camide kelime-i şehadet getirip Müslüman oldu.


Ukraynalı Parkhomenko Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu
Eskişehir Şehir Hastanesinde tedavi gören Ukraynalı Viktor Parkhomenko, düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getirerek, Müslüman oldu.

Şehir Hastanesi Palyatif Servisi'nde kanser tedavisi gören 62 yaşındaki Parkhomenko, kızı Viktoriya Özkan'a Müslüman olmak istediğini söyledi. Bunun üzerine Parkhomenko'nun yakınları bu isteği İl Müftülüğüne iletti. İl Müftüsü Bekir Gerek öncülüğünde Eskişehir Şehir Hastanesinde gerçekleştirilen ihtida merasimde Parkhomenko, Kelime-i Şehadet getirerek, şahitlerin huzurunda İslamiyet'i kabul edip Müslüman oldu.