Ukrayna'nın 5 bölgesinde patlama sesleri duyuldu

Ukrayna'nın Kiev, Zaporijya, Kirovograd, Harkiv, Odessa bölgelerinde patlama sesleri duyuldu. Ukrayna İçişleri Bakanlığı, Rusya'nın 40 seyir füzesi attığını bildirdi.

Haber Merkezi AA
Arşiv

Ukrayna İçişleri Bakan Danışmanı Anton Geraşçenko, Twitter'den yaptığı paylaşımda Rus güçlerince Ukrayna'ya yönelik seyir füzeleri ile saldırı gerçekleştirildiğini belirterek, "Bu sabah Ukrayna'ya 40 Rus seyir füzesi fırlatıldı" ifadesini kullandı.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'in Belediye Başkanı Vitaly Kliçko de Telegram hesabından yaptığı paylaşımda "Kritik altyapı tesislerine yapılan saldırı sonucu başkentin bir kısmında elektrik kesildi. Bazı bölgelerde su yok. Tüm birimler çalışıyor." ifadelerine yer verdi.

Ülkenin diğer bölgelerine yapılan saldırılar sonucu da özelikle enerji ve diğer kritik altyapıların hasar gördüğü belirtiliyor.

Yerel basında yer alan haberlere göre Zaporijya, Kirovograd, Harkiv ve Odessa kentlerinde de patlama sesleri duyuldu. Ukraynalı yetkililer, hava savunma sistemlerinin çalıştığını bildirdi.

DÜNYA
Zelenskiy: Rusya gıda krizini kasıtlı olarak ağırlaştırmaya başladı

DÜNYA
Rusya tahıl anlaşmasını askıya aldı

DÜNYA
Ukrayna 50'den fazla savaş esirini teslim etti

FOTOĞRAF 15
Rusya yeni nükleer denizaltısını hareketlendirdi: 16 balistik füze taşıyor
Rusya yeni nükleer denizaltısını test ettiğini açıkladı. Dev denizaltının nükleer savaş başlığı kullanılabilen Bulava sınıfı füzelerden 16 tane taşıyabildiği öğrenildi.