Bilecik'te sağanak; toprak kaydı dört araç hasar gördü

Bilecik'te etkili olan sağanak nedeniyle altyapı çalışmaları için sokağa atılan toprak ve mıcır kayarken, dört araçta hasar meydana geldi. Kentte gece yarısından sonra etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. İsmetpaşa Mahallesi Futbol Sokak'ta belediye ekiplerince altyapı çalışmaları için atılan toprak ve mıcır kaydı. Toprak kayması nedeniyle park halindeki dört araç hasar gördü.

Haber Merkezi DHA
Bilecik'te gece yarısı sağanak yağış etkili oldu.

Sokağa gelerek inceleme yapan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, "Çok üzücü bir durum yaşadık. Aşırı bir yağış sonucu altyapı için serdiğimiz malzemede doğal olarak kaymalar oluştu ama bu durumdan mağdur olan tüm vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız.

Ekiplerimiz hemen seferber oldu ve çok hızlı müdahale etmeye başladılar. Şu anda da mağduriyetler gideriliyor. Bildiğiniz gibi bu bir doğal afet ama elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yanındayız. Malzemenin kaymasından dolayı dört araçta hasar oluştu. Çekicilerimiz burada halihazırda vinç getirdik. Şu an şehir merkezi ile alakalı tarafımıza ulaşan bir sorun yok. Mağduriyetleri gidermeye çalışıyoruz" dedi.

Öte yandan kentte kuvvetli yağış nedeniyle birçok iş yerini de su bastı.

FOTOĞRAF 13
'Zor durumdayız': Denizli'de dereler taştı; tarım arazileri ve evler su altında kaldı, hayvanlar öldü
Denizli'nin Honaz ilçesinde etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle dereler taştı. Karaçay Deresi'nin taşması sonucu Karaçay, Akbaş ve Aydınlar mahallelerinde tarım arazileri zarar gördü. 6 küçükbaş hayvan öldü, 3 ev su altında kaldı.
FOTOĞRAF 19
Brezilya'da sel felaketi: Ölü sayısı 126'ya çıktı
Brezilya'nın Pernambuco eyaletinin çeşitli bölgelerinde şiddetli yağışların neden olduğu sel ve toprak kaymaları sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 126'ya çıktığı açıklandı.