Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev’in yaş gününü kutladı: Dostluk ve kardeşlik her alanda sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i telefonla arayarak doğum gününü tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in doğum günü dolayısıyla Azerbaycan Televizyonunda (AZTV) yayınlanan programa bir video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, Azerbaycan'a olan desteğini her zaman sürdüreceklerini, iki ülkenin omuz omuza yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Haber Merkezi İHA
İlham Aliyev - Cumhurbaşkanı Erdoğan

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i telefonla arayarak 60. yaş günü nedeniyle tebrik ettiği, sağlık ve gelecekteki çalışmalarında başarılar dilediği belirtildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in de kendisine iyi dileklerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ettiği belirtildi.

DÜNYA
Bakü'de Azerbaycan ve Türkiye Birinci Enerji Forumu düzenlendi

Dostluk ve kardeşlik her alanda artacak

İki liderin, görüşme vesilesiyle, Türkiye-Azerbaycan arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda artarak ve güçlenerek devam edeceğine olan inancını dile getirdiği kaydedildi. Telefon görüşmesi sırasında, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin gelişme perspektifleri ile ilgili konuların ele alındığı aktarıldı.

FOTOĞRAF 26
Azerbaycan ile Türkiye karadan birleşiyor: Ucuz mal ve doğal gazın önü açılacak
Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını 44 günlük savaşla kurtarmasının ardından bölge, yeni ulaşım hatları sayesinde artık savaş ortamından çıkarak ekonomik canlanmanın yaşanacağı bir sürece girdi. Bu ulaşım hatlarından en önemlisi ise Nahçıvan koridoru. Türkiye ile Azerbaycan'ı karadan birleştirecek koridor iş dünyasında heyecana yol açtı. Çok sayıda ürünün daha ucuz maliyetlerle ihracat ve ithalatının önünü açacak koridor üzerinden kurulacak yeni enerji hatları ile düşük fiyatlı doğal gaz alımının da kapısı aralanmış olacak.