Erzurum'da yasa dışı yollarla yurda girdikleri belirlenen 34 düzensiz göçmen yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Kent merkezindeki çevre yolunda şüphelendikleri bir aracı durduran ekiplerce, 3'ü çocuk 15 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.

Haber Merkezi AA
Arşiv.

Ekipler, bölgede yapılan tarama çalışmaları esnasında da dağlık arazide 3'ü çocuk 19 Afganistan uyruklu düzensiz göçmeni daha yakaladı.

Düzensiz göçmenler, işlemleri tamamlanarak Aşkale Geri Gönderme Merkezi'ne gönderildi.

Göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla araç sürücüsü Metehan E. polis ekiplerince gözaltına alındı.

İzmir'de 475 kaçak göçmen yakalandı
İzmir'de, jandarma tarafından 1-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda 475 kaçak göçmen yakalanırken, kaçak geçişleri organize ettiği belirlenen 14 kişi tutuklandı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1-11 Ekim tarihleri arasında, Çeşme, Foça, Torbalı, Ödemiş, Menemen, Menderes, Seferihisar, Güzelbahçe ve Urla ilçelerinde 12 göçmen kaçakçılığı operasyonu düzenledi. Operasyonlarda 475 kaçak göçmen yakalanırken, organizatör olduğu şüphesiyle 14 kişi gözaltına alındı. Kaçak geçişlerde kullanılan 4 minibüs, 3 otomobil ve 2 kamyona da el konuldu. Yakalanan kaçak göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken gözaltındaki 14 kişi tutuklandı.

GÜNDEM
Marmaris’te 16 düzensiz göçmen kurtarıldı