Genç tohumlar Albayrak’ta atıldı

Albayrak Grubu’nun “Genç Albayrak Tohum” projesi kapsamında başarılı üniversite öğrencileri kurumun farklı departmanlarında staj imkanı yakaladı. Gençlere büyük önem verdiklerini belirten Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, “Gençlerin istihdamını ön planda tutarak programlar düzenliyoruz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bir ay süren “Genç Albayrak Tohum” projesinin amacı, gençlere iş deneyimi kazandırmak ve üniversiteden sonra iş imkanı yakalamalarına katkıda bulunmak. Proje ayrıca, şirket kültürünü tanıtmayı, güven duygusunu pekiştirmeyi, ilerleyen süreçte de çeşitli eğitim ve etkinliklerle temasta kalabilmeyi hedefliyor.

Albayrak Grubu’nun üniversite hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği “Genç Albayrak Tohum” projesi başladı. Onlarca üniversitede yüzlerce saat öğrencilerle görüşmeler yapılarak seçilen başarılı öğrenciler, grubun departmanlarda staj imkanı yakaladı. Kendi becerileri ve ilgi alanlarına uygun departmanlarda staja başlayan 50 öğrenci, Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk ve Albayrak Grubu yöneticilerinin bir araya geldiği etkinlikte sertifikalarını teslim aldı.

Gençlere büyük önem verdiklerini söyleyen Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, “Geleceğimiz olan gençlerin istihdamını ön planda tutarak çalışmalar yürütüyor, programlar düzenliyoruz. Bu projeyle de diğer programların aksine, karar verme aşamasında oldukları hazırlık ve 1. sınıf sürecinde staj imkânı sunarak bizleri tanımalarını istiyoruz. Albayrak Grubu gençlerin iş hayatında önünü açmak için elinden gelen desteği vermeye devam edecek” açıklamalarında bulundu.

KAPIMIZ GENÇ YETENEKLERE AÇIK

“Genç Albayrak Tohum” projesinin amaçlarından bahseden İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk ise, “Albayrak Grubu olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu sahalarda meslek sahibi, milli ve manevi değerlere sahip insanlar yetiştirmek üzere, ülke genelinde desteklerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Yavuztürk, İnsan Kaynakları İşe Alım Ekibi'nin her daim sahada olduğunu belirterek, "Bu amaçla gençlerle birebir temas kurarak yetenekleri keşfetmeye devam ediyoruz. Söz konusu proje kapsamında mart ayından bu yana, onlarca üniversitede yüzlerce saat görüşme gerçekleştirildi. Adayların kariyerleriyle ilgili fikirlerinin şekillendiği dönemde, Albayrak Grubu olarak kapılarımızı genç yeteneklere açıyoruz. Hem bizi hem sektörü tanımalarına imkan sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

MESLEKİ GELİŞİME TAM DESTEK

Albayrak Grubu İnsan Kaynakları İşe Alım Yöneticisi Bilal Aydoğdu ise şunları söyledi: “Ülkemizin gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen gençlerin, sektöre kazandırılması noktasında sorumluluk almaya devam ediyoruz. 2022 yılı içerisinde dahil olduğumuz Kariyer Günleri, Üniversite Ziyaretleri ve İstihdam Zirvelerinden oluşturulan aday havuzundan seçilen ve ülkemizin önde gelen üniversitelerinde eğitimlerini devam ettiren 50 öğrencinin, kariyer yolculuklarında yanında olduğumuzu hissettirerek, kişisel ve mesleki gelişimlerine profesyonel bir destek sağlıyoruz.”