Hamas'tan katil İsrail'e ağır darbe

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nde İsrail askerlerine karşı başarılı operasyonlar gerçekleştirdiklerini ve çatışma bölgelerinde birçok İsrail askerini öldürdüklerini, birçok askeri de yaraladıklarını açıkladı.

Haber Merkezi Diğer
İsrail askerleri

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki işgaline direnen Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail askerleriyle girdikleri çatışmalarda çok sayıda işgalcinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Bureyc bölgesinde İsrail'e ait "merkava" tipi 2 tank ile bir buldozerin Yasin-105 roketleriyle hedef alındığı belirtildi.


İki tünel havaya uçuruldu


Açıklamada, saldırılar sonucu çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı, ayrıca 7 İsrail askerinin bulunduğu iki tünelin de havaya uçurulduğu ifade edildi.


Kassam Tugayları, ayrıca Han Yunus'un El-Mahatta bölgesindeki İsrail askerlerinin toplanma alanlarını havan toplarıyla vurduğunu bildirdi.İsrail'de Gazze hezimeti itirafı: 60 milyar dolar harcanmasına rağmen hedeflere ulaşamadık