Sakarya'da kaybolan kişiyi AFAD ekipleri ormanın iç kesimlerinde buldu

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde ormanda kaybolan Adem Can Dülger, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerince bulundu. Yönünü kaybeden adam sağlık kontrolünden sonra ailesine teslim edildi.

Haber Merkezi DHA
Sakarya'da ormanda kaybolan kişiyi AFAD ekipleri buldu.

Olay Akyazı ilçesi Çatalköprü ormanlık alan mevkisinde meydana geldi. Öğlen saatlerinde evden ayrılan Adem Can Dülger'e ulaşamayan ailesi jandarma ve AFAD ekiplerinden yardım istedi.

İhbar üzerine bölgeye giden ekipler, kayıp Dülger için arama-kurtarma çalışması başlattı. Jandarma ekiplerinin yanı sıra AFAD'dan dokuz arama kurtarma personeli, üç araç ve bir arama köpeğiyle yapılan arama kurtarma çalışmalarında saat 20.05'te kayıp Dülger'e ormanın iç kesimlerinde ulaşıldı. Yönünü kaybettiği belirtilen Dülger, sağlık kontrolünden geçirildi. Durumunun iyi olduğu anlaşılan Dülger, işlemlerin ardından ailesine teslim edildi.

FOTOĞRAF 12
AFAD'dan 37 kente uyarı: Alınması gereken önlemler tek tek sıralandı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), başta İstanbul olmak üzere 37 kentte soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağını belirtti. İl merkezlerinde teyakkuzda olunduğunu belirten AFAD, alınması gereken önlemleri tek tek sıraladı.

GÜNDEM
Resmi Gazete'de yayımlandı: AFAD taşra personeli toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak