Tribünde saygısızlık

Ordu’da yeni stadın açılış maçında, sporda hiç tanık olmadığımız bir rezalet yaşandı. Kur’an sayfaları konfeti olarak sahaya fırlatıldı. Polis taraftar grubu lideri Ş.Ö. dahil 4 kişiyi gözaltına aldı. Orduspor 1967’den yapılan açıklamada, “Takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı bilinmektedir” denildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gözaltına alınan 4 şüpheliden 3'ü emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

TFF 3’üncü Lig 3’üncü grubun 9’uncu haftasında önceki gün Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor karşı karşıya geldi. Yeni Ordu Stadı’nın açılış mücadelesinin 52’nci dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur'an-ı Kerim’den ayetler ve Türk bayrağı parçalarının da yer aldığını gören polis ekipleri, 4 taraftarı gözaltına aldı.

KUR'AN SAYFALARI KONFETİ YAPILDI

Polisin yaptığı araştırmada Forza Fidangör taraftar grubu lideri Ş.Ö.’nün orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istediği, öğrencilerin bu kitapları C.D., Ü.T. ve B.M.’ye teslim ettikleri belirlendi. Matbaada kesilerek konfeti haline getirilen kitapların sahaya atıldığı tespit edildi. Ordu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, adli ve idari soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

KUTUPLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Şehrimizde, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

FOTOĞRAF 4
Ordu’da skandal: Kur'an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı
Ordu'da yeni stadın ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. Kur'an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı. Olayla ilgili biri taraftar grubu lideri 4 kişi gözaltına alındı.


Ordu'da TikToker fındıkların içinde yüzüyor
Ordu'da yaşayan bir TikToker sosyal medya hesabında fındık içinde tüm bedeniyle yüzdüğü anları paylaştı. Farklı günlerde farklı kıyafetlerle toplanan fındıkların içinde yüzen ve bu anları yayınlayan kullanıcının görüntüleri büyük tepki çekti.

FOTOĞRAF 7
'Burası benim' dedi sokağın ortasına duvar ördü: Mahalleli hapis hayatı yaşıyor
Adana'da bir kişi evinin önündeki yol için belediyeden hakkını alamadığını iddia ederek, sokağı bölerek duvar ördü. Sokak sakinleri olaya tepki gösterirken duvarın üst kısmına ise kimse atlayarak karşıya geçmesin diye çivi ve cam parçaları yerleştirilmesi dikkat çekti.