Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi ne zaman yapılacak?

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final müsabakaları 28 Şubat, 1 ve 2 Mart'ta, yarı final ilk maçları 4, 5 veya 6 Nisan, rövanş maçları ise 25, 26 veya 27 Nisan tarihlerinde oynanacak. Çeyrek finale kalan takımlar netleşmiş oldu. Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekim tarihi de merak kazandı. Peki, 2023 Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi hangi tarihte yapılacak? İşte ayrıntılar...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi

Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final çekimi, kupanın yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Son 16 turunda Ankaragücü, penaltı atışları sonunda Beşiktaş'ı saf dışı bıraktı ve 22 yıllık çeyrek final hasretine son verdi. Peki, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi ne zaman?

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL MAÇI ZAMAN?

Çeyrek final kura çekimi, son 16 turu maçlarının tamamlanmasıyla birlikte Ocak 2023'te yapılacak. Karşılaşmalar ise 28 Şubat-2 Mart 2023 tarihlerinde oynanacak.

Çeyrek final müsabakaları, tek maç usulüne göre yapılacak.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN 2023?

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi 24 Ocak Salı günü saat 14:00'te başlayacak. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilecek olan kura çekimi A Spor ekranından yayımlanacak.

YARI FİNAL MAÇLARI NE ZAMAN?

Yarı final kura çekimi de Ocak 2023'te gerçekleştirilecek. İki maç eleme usulüne göre yapılacak yarı final maçında birinci maçlar 4-6 Nisan 2023'te, ikinci maçlar ise 25-27 Nisan 2023'te oynanacak.

FİNAL MAÇI NE ZAMAN?

2022-2023 Ziraat Türkiye Kupası'nın finali 1 Haziran 2023 tarihinde oynanacak.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNALE YÜKSELEN TAKIMLAR

Ziraat Türkiye Kupası'nda adını çeyrek finale yazdıran takımlar Sivasspor, Başakşehir, Trabzonspor, Fenerbahçe, Kayserispor, Galatasaray, Ankaragücü ve Gaziantep FK oldu.