Açıköğretim Canlı Derse Katılım Nereden, Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine kayıtlı öğrencilerin, kayıtlı oldukları derslere internet üzerinden eş zamanlı katılabilmesine imkân sağlayan canlı dersler başladı. Alanında uzman öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen 517 canlı derse katılabilen öğrenciler, ilgili haftanın konusunu izlerken dersin öğretim elemanına soru da sorabiliyor. Peki Açıköğretim canlı derse katılım nereden yapılır? Nasıl yapılır? İşte detaylar.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Açık öğretim

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim canlı dersler sayesinde öğrenciler ve öğretim elemanları arasındaki etkileşim arttırılarak derslerden en yüksek düzeyde verim alınması amaçlanıyor. Öğrencilerin canlı derslere katılabilmeleri için öncelikle o derse kayıt yaptırmaları gerekiyor.

CANLI DERSE KATILIM NEREDEN YAPILIR, NASIL YAPILIR?

> BURAYA TIKLAYARAKkullanıcı adı ve şifre ile oturum açın.

> Gelen sayfada, sol tarafta bulunan “Canlı Ders Takvimine” tıklanınca, hangi dersin, hangi gün yapılacağı bilgisi öğrencilerin karşısına çıkıyor.

> Dersin yapılacağı gün ve saatte dersin karşısındaki “Gir” bağlantısına tıklanıyor.

> Bu adımlar doğrultusunda açılan sayfadaki yönergeleri takip ederek canlı derse katılabilirsiniz.

> Katılamayan canlı derslerin kayıtları da yayınlanıyor. Dersi daha sonra izlemek için kayıtlara, Canlı Ders bağlantısından erişim sağlanabiliyor.

ÖZGÜN
Açık Öğretim Lise (AÖL) sınavı ne zaman?