Antalya bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet Kurban bayramı namaz vakitleri!

Bayram namazı kılarak evlerine bayramı getirmek isteyen milyonlarca Müslüman, il il Kurban Bayramı namaz saatlerini araştırmaya başladı. 2022 Antalya bayram namazı saatlerini merak edenler ve sorgulayanlar için Konya bayram namaz saati ve bayram namazının nasıl kılındığına dair detaylar haberimizde...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Antalya bayram namaz saati

Antalya bayram namazı saati milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı sebebiyle 9 Temmuz Cumartesi sabah cemaatle birlikte kılınacak bayram namazının nasıl kılındığı ise merak edilenler arasında yer alıyor. Müslüman alemi için oldukça faziletli bir ibadet olan bayram namazına dair merak edilenler ve 2022 Kurban Bayramı Antalya bayram namazı saati haberimizde.

ANTALYA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

9 Temmuz 2022 sabahı cemaatle birlikte kılınacak Bayram Namazı saati Antalya için 06.18 olarak belirlendi.

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

ÖZGÜN
Arefe Günü 1000 İhlâs Suresi okumanın önemi ve faziletleri

BAYRAM NAMAZI FARZ MI, VACİP MİDİR?

Bayram namazı Hanefî mezhebinde, cuma namazının vücûb şartlarını taşıyan kimselere vâciptir. Şâfiî ve Mâlikîler'e göre müekked sünnet, Hanbelîler'e göre ise farz-ı kifâyedir.

Bayram namazının sıhhat şartları, Hanefîler'e göre, hutbe hariç, Cuma namazının sıhhat şartları ile aynıdır. Sadece hutbenin hükmü bakımından aralarında fark vardır. Yani cuma namazında hutbe sıhhat şartı olduğu halde, bayram namazında sünnettir. Yine hutbe cuma namazında namaz-dan önce, bayram namazında ise namazdan sonra okunur.

ÖZGÜN
Bayram namazı nasıl kılınır? (Videolu Anlatım)