TOKİ Çorum’da hangi ilçelere konut yapacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca kişiyi ilgilendiren Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın ardından da hangi il ve ilçelere kaç konut inşa edileceği belli oldu. Çorum ile ilgili detayları ise Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya açıkladılar. Peki Çorum hangi ilçelerde TOKİ yapılacak? Kaç konut yapılacak? İşte detaylar.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TOKİ Çorum

Ceylan ve Kaya, yaptıkları ortak basın açıklamasında, AK Parti iktidarı döneminde devletin her yatırımdan Çorum’un hak ettiği payı aldığı gibi, sosyal konut projesinde de gerekli yatırımın kazandırıldığını ifade ettiler.

TOKİ ÇORUM’DA KAÇ KONUT YAPACAK?

Proje çerçevesinde Çorum’un hemen her ilçesine yeni yaşam alanları kazandırılacağının altını çizen Milletvekilleri Ceylan ve Kaya, TOKİ sadece bina yapan bir kurum olmanın ötesine geçerek en önemli sosyal hizmet yapıları arasına girdiğini kaydettiler. Ortak basın açıklamasında Çorum’da toplam 1800 konut inşa edileceğini bildirildi.

TOKİ ÇORUM’DA HANGİ İLÇELERDE KONUT YAPACAK?

Alaca’da 3. Etap için 200 konut

Dodurga’da 3. Etapta 72 konut

İskilip’te 204 konut

Kargı’da 3. Etapta 120 konut

Laçin’de 78 konut

Merkezde 382 konut

Ortaköy’de 80 konut

Ortaköy Aşdağul’da 50 konut

Osmancık 5. Etapta 210 konut

Sungurlu’da 253

Uğurludağ 3. Etapta 151

FOTOĞRAF 10
TOKİ Sosyal projesinde başvuru şartları belli oldu
Bugün saat 14.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla başlayacak Sosyal Konut (Ucuz Konut) projesine ilişkin ayrıntılar belli oldu. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapma hedefiyle oluşturulan projede 250 bin konut satışa çıkacak. İsteyen de arsa projelerine başvurarak kendi evini yapabilecek. İşte projeden yeni ayrıntılar...