Üniversiteler tatil mi, sınavlar ertelendi mi? 23 Kasım Çarşamba deprem nedeniyle eğitime ara verilen üniversiteler

Üniversitelerde bugün eğitim olup olmayacağı son dakika gelen açıklamalar ile takip ediliyor. Düzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından Valilik açıklamalarda bulundu. Düzce, Sakarya, Bolu gibi pek çok çevre ilde okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiği açıklanırken üniversite öğrencileri de konuyu yakından takip ediyor. İstanbul, Ankara, Bolu, Sakarya, Zonguldak, Kocaeli'de üniversiteler tatil edildi mi? Üniversite sınavları ertelendi mi? 23 Kasın Çarşamba günü tatil edilen üniversiteler haberimizde.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Üniversite deprem açıklaması

23 Kasım Çarşamba sabahı Düzce'de yaşanan 5.9'luk depremin ardından artçı depremler de peş peşe yaşanıyor. Bu noktada; Düzce, Sakarya, Bolu gibi pek çok çevre ilde okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiği duyuruldu. Valiliklerden yapılan resmi açıklama sonrası gözler üniversiteler tatil mi sorusunun yanıtına çevrildi. Peki, Üniversiteler tatil mi edildi? 23 Kasım 2022 Bugün üniversiteler tatil mi, hangi illerde tatil oldu?

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TATİL Mİ?

Rektör Hamza AL yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili öğrenciler! Zaten yeterli stres yaşadınız. Lütfen vize stresi yaşamadan hayatınıza devam edin. Lehinize olan neyse onu yaparız. Mağduriyet yaşatmayız.

Bugün vizelere girmeyen öğrencilerimize sınav hakkı tanınacaktır."

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TATİL Mİ?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (BAİBÜ), bugün yapılması planlanan vize sınavlarının Düzce'de meydana gelen deprem nedeniyle ertelendiği duyuruldu.

BAİBÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, Bolu'da da hissedilen Düzce Gölyaka merkezli deprem nedeniyle bugün yapılacak sınavların ertelendiği, derslerin yapılmayacağı bildirildi.

Diğer günlerde düzenlenecek sınavlar ve derslerde bir değişikliğin olmadığı, ertelenen sınavların daha sonra belirlenecek tarihte yapılacağı ifade edildi.

Öte yandan, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde de eğitim öğretime bir gün ara verildiği duyuruldu.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TATİL Mİ?

Kocaeli üniversitesinin tatil olup olmadığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılması durumunda haberimizde yer alacaktır.

BOLU, SAKARYA VE DÜZCE'DE OKULLARIN DURUMU

Düzce'de meydana gelen deprem sonrası 3 ilde okullar tatil edildi. Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ile hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır. Hepimize çok geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Kentte meydana gelen 5.9 şiddetindeki depremin ardından Valilik, AFAD ve 112 Acil Servis ekiplerine şu ana kadar ulaşan can kaybı bilgisinin bulunmadığını vurgulayan Atay, ekiplerin saha taramasının devam ettiğini bildirdi.

DEPREMDE SON DURUM

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde meydana gelen depremde yaralananların sayısı 35'e yükseldi.

Çevre illerde de şiddetli şekilde hissedilen depremin ardından kentteki hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisi sürüyor.

İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, depremde yaralananların sayısı 32'den 35'e yükseldi, bir kişinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Yaralanmaların panik sonucu düşme ve atlamalardan kaynaklandığı belirtildi.

Öte yandan, artçı sarsıntıların devam ettiği kentte bir iş yeri yıkıldı, bazı iş yerleri ile aralarında Düzce Adliyesi'nin de olduğu 7-8 binada hasar meydana geldi. Sarsıntının şiddetiyle bazı evler ve marketlerdeki eşyaların yere düştüğü görüldü.

Anadolu Ajansı ekibi, hasar gören iş yerlerinden canlı yayın yaptığı sırada artçı sarsıntı meydana geldi. Muhabirlerin hızla bölgeden uzaklaştığı anlar, kameraya anbean yansıdı.

Ekiplerin tarama faaliyetleri sürerken, artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine girmekten korkan bazı vatandaşlar dışarıda beklemeye devam ediyor.

Türk Kızılay ve AFAD ekiplerince dağıtılan battaniyelere sarılan Anıtpark ve Cedidiye meydanlarındaki vatandaşlar, ateş yakarak ısınmaya çalışıyor.

ÖZGÜN
İstanbul'da okullar tatil edildi mi? 23 Kasım 5,9 büyüklüğünde depremin ardından İstanbul'da okul tatili açıklaması

ÖZGÜN
Bugün okullar tatil mi? 23 Kasım okulların tatil edildiği iller