AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ

H A Y A T

DOĞAL GÖRÜNMEK

Başarılı bir estetik ameliyatın en doğal görünmeyi sağlayan ameliyat olduğunu söyleyen Op. Dr. Fatih Dağdelen, "Her hastayı kendi bütünü içinde ayrı ayrı değerlendirmek gerekir" dedi.

Hep güzel görünmek isteyen insan, zaman içinde güzelleşmenin çeşitli yollarını ve yöntemlerini keşfetti. Aksesurlar, kokular, kremler, rengarenk kıyafetler derken makyaj keşfedildi. Ancak bununla da yetinmeyen insanoğlu sahip olduğu vücut şeklinin istediği gibi olması için yeni arayışlara girdi. Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle de günümüzün insanı, güzellik adına kendi kendini tepeden tırnağa değiştirebilecek duruma geldi.

Ülkemizde de plastik cerrahi son yıllarda büyük adımlarla ilerledi. Artık kimse yurtdışında ameliyat olmayı düşünmüyor. Ülke sınırları içerisinde güzelleşmek mümkün. Önemli olan, güvenilir bir merkez bulmak!

Güvenilir olmak önemli

İstanbul Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen plastik cerrahide 'güven'i şu sözlerle açıklıyor: "Estetik cerrahide en uygun aday beklentileri en gerçekçi olan adaydır. Örneğin kişi burnunu düzeltmek istiyorsa kafasında canlandırdığı bir hayalle bize geliyor. Oysa ki biz ona hayal ettiğini değil, yüzüne uygun olabilecek en doğal burnu gösteriyoruz. Bilgisayarda çalışıyoruz. Bu yöntemle çalışmak aynı zamanda olabilecek hataları da beraberinde önlüyor."

Türkiye'de özellikle son 15 yılda estetik ameliyatlara olan talebin artmasıyla büyük bir ekonomik potansiyelin de geliştiğini söyleyen Dr. Dağdelen hastanın güvenini kazanmanın ikinci yolunun da konfor ve başarıdan taviz vermeden hastaya en uygun maliyeti sunmaktan geçtiğini söylüyor.

Hastaların kendilerine geliş şeklinin yaş gruplarına göre değiştiğini söyleyen Op. Dr. Fatih Dağdelen, "Örneğin 18-25 yaş arasında en çok burun, 25-45 yaş arası yağ toplanması, meme ve karın sarkmaları, 40-50 yaş arasında yüz şikayetleri olabiliyor" diyor.

Ameliyatlar artık kolay

Anestezik ilaçlar ve aletlerin çok ilerlemesi ile hasta ameliyattan kısa bir süre sonra ayağa kalkıp gidebiliyor. Önceden hasta için ameliyat sonrası ağır geçerken, şimdi 1 saat gibi bir süre içinde kendine gelebiliyor. Ayrıca, ameliyatı ile aynı gün hastaneden çıkabildikleri gibi ameliyat sonrası birkaç gün içinde de iş ve sosyal yaşamına dönebiliyor.

Ameliyat olmak istemeyenlere

Estetik cerrahide güzelliği uğruna ameliyat olmak istemeyen hastalara de çeşitli kolaylıklar sunuluyor. Tabiî bu koşulların en temel özelliği; sağlıklı, güvenilir ve ehil ellerde yapılıyor olması. Bu yöntemlerden bazılarını sayarsak: Geç yaşlanmak için anti-aging, toksinsiz yaşam için kelasyon, yüz estetiği için doku kokteyli ve dolgu yöntemleri (kollogen), son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ağrısız-sızısız gençleşme botox, deri sarkmalarına ve lekelere karşı lazer...

 • TEL: (0216) 340 33 33
  İSTANBUL MEDİPOL HASTANESİ

 •  
  Normal hayata dönüş
  Bel fıtığı ameliyatlarında endoskopik
  (Mikrodiskektomi)

  Hafta sonu çok uyumayın
  Hafta içi çok çalışan ve hafta sonunda bol bol uyumayı düşünen kişilerin, migrene davetiye çıkardığı belirtildi. Apotheken Umschau dergisinde yer alan haberde, alışılan uyku düzeninin dışına çıkılmasının, migren atağına neden olabileceği kaydedildi. Migren hastası ya da sık sık şiddetli baş ağrısı çeken kişilere hafta sonunda da her zamanki saatte uyanmayı öneren bilim adamları, düzenli uyku saatlerinin önemine işaret etti. Bilim adamları, hafta sonu normalden fazla uykunun, pazartesi günleri yorgunluğa da neden olduğunu söyledi.
  Sigara beyin kanaması yapıyor
  ABD'de 22 bin doktor üzerinde yapılan araştırmada, günde 1 paketten fazla sigara içenlerin beyin kanaması ve buna bağlı olarak inme geçirme ihtimalinin, sigara içmeyenlere göre 2 kat fazla olduğu ortaya çıktı. Boston'daki Harvard Medical School ve Alman Münster Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmada, aşırı kilo ile inme arasında da ilişki olduğu saptandı. İnmeye, yüzde 15 ila 20 oranında beyin kanaması yol açıyor.
  21 Nisan 2003
  Pazartesi
   
  Künye
  Temsilcilikler
  Reklam Tarifesi
  Abone Formu
  Mesaj Formu
  Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
  Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Hayat | Arşiv
  Bilişim
  | Dizi | Röportaj | Karikatür

  Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
  © ALL RIGHTS RESERVED