ÖZGÜN HABERLER

Çocuklara Kitapları Sevdirmenin Püf Noktaları

Kitap okumak hayal dünyasının ve düşünce yapısının gelişmesine katkı sağlayan, çocukların gelişiminde büyük önemi olan aktivitelerden. Ama onları kitap okumaya ikna etmek bazen zor olabiliyor, bu yüzden pratik çözümler üretmek gerekiyor.

iLAN Diğer

Kitap okumayı sevdirebilmek için yapılması gerekenlerden ilki, çocuğunuzun bunu bir zorunluluk olarak görmesine engel olmak. Kitabı renkli ekranlardan uzaklaşıp dinlenebileceği eğlenceli bir sığınak gibi görmesini sağlayın. Evde kitap okuma saatleri organize edin, belirlenen saatlerde herkes elinde kitabıyla birlikte hazır bulunsun. Okuma saatlerinin sonunda okuduğunuz kitapların kapaklarını tasarlayın. En iyi kapak tasarımı yarışması düzenleyin ve kazananı ödüllendirin. Boş vakitlerinizde birlikte kitapçıları gezin ve onun tüm kitapları karıştırmasına izin verin, kararını kendisinin vermesi kitabı hevesle ve hızlıca okumasını sağlayacaktır.

Okuduğu kitapların özetini anlatmasını isteyin, tıpkı Kanber Amca gibi!

Kanber Amca Üsküdar’da bir bakkal işletiyor ve bakkalında geniş bir kütüphane bulunuyor. Alışveriş yapmak isteyen çocuklar önce gidip bir kitap seçiyor, sonra okuyup Kanber Amca’ya kitabı anlatıyor. Bu alışveriş yöntemi çocukları, Kanber Amca’yı ve özellikle aileleri çok mutlu ediyor. Siz de şimdi bir çocuğa kitap hediye edin, okurken fotoğrafını ya da videosunu çekin ve #paylaşmayadeğer etiketiyle paylaşın. Kanber Amca’ya destek veren Türk Telekom’un reklam filminde yer alma şansını yakalayın.

Detaylı Bilgi İçin;

https://goo.gl/ESjiU7

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.