12 günde82 roketattılar

Terörle mücadelenin hem yurt içinde hem yurt dışında kararlılıkla devam ettiğini belirten Başbakan Yıldırım, “Bu alçaklar Afrin’den Reyhanlı’ya, Hatay’a, Kilis’e tam 82 tane, 12 günde roket attılar. Peki bu durumda ne yapacağız biz? Elimizi kolumuzu bağlayıp bu alçakların masum insanlara roket, bomba göndermesini mi bekleyeceğiz? Beklemedik, tepelerine bindik” dedi.

Trump sormuş asker susmuş

Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmede yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Erdoğan, terör örgütüne verilen silahları hatırlatınca, Trump haberi olmadığını belirtip, askerleri çağırdı ancak asker cevap veremedi.

Obeziteye karşı Peygamber usulü beslenme önerisi

Türkiye'de yılda 9 bin kişi tüm mide ameliyatı oluyor. Kişinin vücut kitle endeksine bakılarak ortaya çıkan obezite durumuna karşı uzmanlar, Hz. Peygamber'İn yemek yeme usulünü tavsiye ediyor: Midenin üçte birini yemekle, üçte birini suyla ve üçte birini havayla doldurun.

Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Tillerson ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüştü. Görüşme sonrası konuşan Çavuşoğlu, "Tillerson'a, SDG bünyesinde bir sınır ordusu kurulursa çok ciddi karşılığı olur dedik" açıklamasında bulundu.

Kapanışı iyi yaptık

PKK’ya 2017’nin son ayında da ağır darbe vuruldu. Aralık ayındaki operasyonlarda aralarında aranan teröristlerin de yer aldığı 120 PKK’lı etkisiz hale getirildi. Kahraman Mehmetçik, çetin kış şartları altında teröristlere nefes aldırmıyor.

Binlerce teşekkür aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Kudüs konusunda Türkiye’nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan’da, Çad’da ve Tunus’ta öylesine karşılık bulmuş ki, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık” dedi.

Osmanlı’nın kuş evleriyeniden canlanıyor

Osmanlı vakıf medeniyetinin mimarideki en zarif yansıması olan kuş evleri, Vakıf Katılım’ın sosyal sorumluluk projesi ile yeniden hayat buluyor. Vakıfların paylaşım kültürünü ve kamunun gücünü birleştirerek katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Vakıf Katılım, ‘Kuş Evleri’ tasarım ve fotoğraf yarışması düzenliyor.

DEAŞ'aİstanbulbaskını:22 gözaltı

Suriye ve Irak’ta çöküşü yaşayan terör örgütü DEAŞ’ın, bazı militanlarını Türkiye’ye göndermeye çalıştığı istihbaratı üzerine başlayan operasyonlar, aralıksız sürüyor.

Güneşin bahçesidenizinyüreği Anadolu

Türkolog Ali Canip Olgunlu, 30 yıldır senenin 300 gününü Anadolu'yu dolaşarak geçiriyor. Anadolu'da inanç merkezlerine özel geziler düzenleyen Olgunlu, "Güneşin bahçesi, denizin yüreğidir Anadolu. Anadolu cömerttir, tevazu sahibidir ve erdemlidir. Anadolu bilgedir. Üzerinde yaşayan insanlardan da bunu bekler” diyor.

Unutmayacağız

Fırat Kalkanı’yla DEAŞ’tan kurtarılan el Bab’ın girişindeki Akil Tepesi’nde bir yıl önceki saldırıda şehit düşen, aralarında Binbaşı Bülent Albayrak’ın da bulunduğu 16 şehit anıldı. Geçici üs kurulan Akil Tepesi’nin adı El Bablılar tarafından Albayrak Tepesi olarak değiştirildi. Üs bölgesine Bülent Albayrak’ın büyük boy posteri asıldı.

Kudüs sahnede!

Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı, adlı tiyatral gösteri 26 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde izleyici karşısına çıkacak.

Acil’de yoğunluk muayeneden

İstanbul’da hastanelerin acil servisleri, gündüz randevu alamayan hastalarla dolup taşıyor. Gece vakti polikliniğe dönüşen acil serviste anlık müdahale gereken hastalar mağdur oluyor. Haseki'de konuştuğumuz Ahmet Tolunay (47), gündüz iş nedeniyle iğnesini vurduramadığını ve acilin yolunu tuttuğunu söyledi.

Afrin adım adım izleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bir gece ansızın gelebiliriz” dediği Afrin’e yapılacak operasyon öncesinde güvenlik güçlerinin terörle mücadelede gözü kulağı olan İHA’lar yoğun mesai yapıyor. 2017 yılında toplam 14 bin 851 saat havada kalan İHA’lar, Afrin’de terör örgütünün attığı her adımı saniye saniye takip ediyor.

Arakanlılarınsığınağı olacak

Türkiye, zulme maruz kalan Arakanlı Müslümanlar için Bangladeş'de sahra tipi hastane kuruyor. Yoğun bakım, kadın doğum, çocuk acil ve genel cerrahi ünitelerinin bulunacağı hastane, evini terk etmek zorunda kalanların, hasta düşenlerin, yaralıların sığınağı olacak.

Üç çocuktan ikisiyakınını kaybetti

Kısa adi “AHİ” olan Adil Hafıza İnisiyatifi’nin çalışmasına göre, Suriye’de 2011'den bu yana 8 milyondan fazla çocuk savaştan etkilendi. Her üç çocuktan ikisinin savaş yüzünden ya bir yakını öldü ya da evi bombalandı.

Soyadıdilekçe ile değişecek

Bundan böyle ad ve soyadlarında imla hatası, anlam bozukluğu bulunanlar mahkemeye gitmeden nüfus müdürlüklerine dilekçeyle başvurarak düzeltme yaptırabilecekler. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre soyadı değişikliğine ilişkin son başvuru tarihi 3 Kasım 2019 olarak belirlendi.

Aranan listesine neşter

Hükümetin terörle mücadelede devreye soktuğu taarruz içerikli yeni konsept, olumlu sonuçlar getirdi. Bu çerçevede aranan listesinde yer alan 78 terörist liste dışı bırakıldı.

İhbar bu sefer gazilerden

ABD’nin Suriye ve Irak’taki katliamlarının baş sorumlularından ‘sömürge valisi’ Brett McGurk hakkında bir suç duyurusu daha geldi.

Kafesli koruma

Suriye’de Fırat Kalkanı Harekâtı ile teröristlerden temizlenen Cerablus’ta güvenlik güçleri, zırhlı araçları antitank roketlerine karşı tel kafesle donatıyor.

Burakucuzatlattı

Trabzonspor’un milli futbolcusu Burak Yılmaz’ın içinde olduğu lüks araç Sarıyer’de takla atarak park halindeki bir cipe çarptı. Kazayı yara almadan atlatan Yılmaz, başka araçla bölgeden ayrıldı. Gelen polisler de sürücü olmadan kaza raporu yazdı. Trabzonspor, golcü oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

351 teröristöldürüldü

Ülkedeki huzur ortamını bozmayı hedefleyen terör örgütü PKK mensuplarına karşı kararlı mücadelesini sürdüren güvenlik güçleri, kasımda da başarılı operasyonlara imza attı.

Komisyona itirazlar için2 mahkeme

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamudan ihraç edilenlerin itirazlarına bakan OHAL Komisyonu’nun önümüzdeki günlerde ilk kararını vermesi beklenirken, HSK da iki önemli mahkeme kurdu. 19. ve 20. İdare Mahkemeleri, OHAL Komisyonu’nun kararlarına ilişkin itirazlara bakacak.

Yüzde 7 büyürsekkimse şaşırmasın

Teknoloji ve sosyal medyanın kötü kullanılmasının insanlık için büyük sorun haline geldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beytullah’ta, Mescid-i Nebevi’de dahi insanlar, ibadet ve tefekkürle meşgul olmak yerine telefonlarıyla vakit geçiriyor. Hayatımızı kolaylaştırması gereken teknoloji maalesef giderek bizi hayattan koparıyor” diye konuştu.

Galatasaray-Alanyaspor | CANLI

Süper Lig'in 13. haftasında lider Galatasaray, kendi evinde Aytemiz Alanyaspor'u ağırlıyor.

Mehmetçik korkusu

Türkiye’nin operasyon hazırlığı yaptığı Afrin’de PKK/PYD büyük panik içinde. PKK/PYD’li teröristler gizlenmek, silah depolamak ve terör eğitimi vermek için uzunluğu 20 kilometreye ulaşan tünel ağı oluşturdu.

Diyanet’e kadın başkan yardımcısı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı’na Prof. Huriye Martı atandı. Uygulama Türkiye tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Necmettin Erbakan Üni. İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi olan Martı yarın göreve başlayacak.

PKK ve DEAŞ’ın terör ortaklığı

PKK ile DEAŞ ittifakının ayan beyan ortaya çıkması, iki terör örgütünün geçtiğimiz yıllardaki saldırılarını akıllara getirdi. Yeni Şafak'ın defalarca gündeme taşıdığı ABD destekli terör, binlerce insanın canına mal oldu. Aynı yöntemleri kullanan, aynı merkezlerden emir alan kuklaların hedefinde daima Türkiye vardı.

Borçlar siliniyor

SGK'nın yeni yönetmeliği ile GSS sisteminin kapsamı da genişletildi. Kapsama er ve erbaşlar ile 15 Temmuz gazileri de alındı. Yani 15 Temmuz gazileri ile er ve erbaşlar sigortalı olacak. Eski borçlar silinecek, gençlerin primlerini devlet ödeyecek. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bilinmeyenleri, yanlış bilinenleri ve bu sigorta kapsamında kimlerin yer aldığı gibi detaylı bilgileri sizler için derledik.

Planları tutmadı

PKK’nın üst düzey teröristlerini sahaya sürme taktiği boşa çıktı. Örgütün elebaşlarından 110’u etkisiz hale getirilerek, eli kanlı örgütün “toparlanma planı” bozuldu.

Kerem Kınık Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Başkanı oldu

Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu başladı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Başkanlığı'na seçildi. Dr. Kınık ayrıca, Federasyon Genel Başkan Yardımcısı da oldu.

Dijital dönüşümle işlemler kağıtsızlaşıyor

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Metin Gül, mükemmel müşteri deneyimi için emeklilik sektöründe dijital dönüşümün sürdüğünü, süreçlerin otomatikleştiğini ve işlemlerin kağıtsızlaştığını belirtti.

20 Ekim

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.