Dünya49 yıl önce işlenen cinayet bir fotoğrafla ortaya çıktı

49 yıl önce işlenen cinayet bir fotoğrafla ortaya çıktı

İngiltere'de tuhaf bir olay yaşandı. 71 yaşındaki İngiliz vatandaşının Facebook'a koyduğu bir fotoğraf, 49 yıl önce işlenen bir cinayeti açığa çıkarttı.

Haber MerkeziDiğer
Şu anda 71 yaşında olan David Dearlove'ın sosyal medyadan paylaştığı bu fotoğrafı yıllar önce işlenen cinayeti ortaya çıkardı.
Şu anda 71 yaşında olan David Dearlove'ın sosyal medyadan paylaştığı bu fotoğrafı yıllar önce işlenen cinayeti ortaya çıkardı.
İngiltere'de yaşayan 71 yaşındaki David Dearlove’ın Facebook'a koyduğu bir fotoğraf, 49 yıl önce işlenen bir cinayeti açığa çıkarttı.

71 yaşındaki David Dearlove, 1968 yılının Ekim ayında 19 aylık üvey oğlu Paul Booth'un, yatağından düşerek öldüğü iddiasında bulunmuştu. Ancak gerçeğin böyle olmadığı, Paul’un üvey babası David Dearlove'ına Facebook'ta paylaştığı bir fotoğraf sayesinde ortaya çıktı.

  • Telegraph'ın haberine göre, Paul'ün erkek kardeşi Peter, Dearlove'un Facebook'ta paylaştığı ve kucağında Paul'u tuttuğu eski bir fotoğrafı görünce o zamanlar 4 yaşındayken yaşadığı travmatik anıyı hatırladı. Kardeşinin üvey babaları David Dearlove tarafından şömineye fırlattığına şahit olan Peter, bu iddiasını yargıya taşıdı. 49 yıl sonra cinayet ve çocuğa işkence suçlamalarıyla Dearlove hakkında dava açıldı.

Jüriye konuşan Peter, fotoğrafı görünce açığa çıkan unuttuğu bu olayı anlattı. Paul'un öldüğü gece kapıdaki bir delikten gördüğü manzaranın kendisini yıllardır tutsak ettiğini belirtti. Peter, üvey babaları David Dearlove'ın Paul'u ayak bileğinden tutup fırlattığını ve başını şömineye çarpan talihsiz kardeşinin bu yüzden hayatını kaybettiğini belirtti.

David Dearlove, 1968 yılının Ekim ayında 19 aylık üvey oğlu Paul Booth'un, yatağından düşerek öldüğü iddiasını ortaya atmıştı.

Olayı soruşturan savcı Richard Wright, Peter'ın ilk olarak Dearlove'dan bu fotoğrafı kaldırmasını istediğini, daha sonra olayı kuzeni Tracy ile paylaştığını, bunun üzerine kuzeninin polise gittiğini ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. "Paul Booth'un, çatlayan kafatasının beynine şiddetli bir hasar vermesi sonucu öldüğüne dair herhangi bir şüphe yok. Bu bir kaza değil, cinayet. Neredeyse 50 yıl sonra yanıt aradığımız soru ise buna neyin sebep olduğu" şeklinde konuştu.

19 aylık oğlunu öldürmekle suçlanan üvey baba ise hakkındaki iddiaları reddediyor.

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu
Dünya

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu

Genelkurmay Başkanlığından, Afrin'de PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan konvoyun vurulduğu bildirildi.
SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı
Teknoloji

SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği insansız tanklara ilişkin çalışmalar sürerken Savunma Sanayii Müsteşarlığı, insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı. SSM, 20'den fazla insansız kara aracının yakın zamanda TSK'ya teslim edileceğini ve Zeytin Dalı Harekatı'ndan kullanılacağını açıkladı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...