|
Dünya

ABD Büyükelçisi FETÖ okulunda

ABD, FETÖ elebaşısı Gülen ile mensuplarını Türkiye’ye iade etmediği gibi örgütle hala kol kola. ABD’nin Kosova Büyükelçisi Delawie’nin FETÖ okulunu ziyaret ettiği ortaya çıktı. Terör örgütü okulunun Facebook sayfasında, "Büyükelçi okuldan memnun ayrıldı” deniyor.

Yeni Şafak ve
04:00 . 9/05/2017 Salı
Yeni Şafak
​ABD Büyükelçisi FETÖ okulunda

​ABD Büyükelçisi FETÖ okulunda

ABD Kosova Büyükelçisi Greg Delawie, FETÖ okulu Mehmet Akif Koleji’ni ziyaret etti. Terör örgütü okulunun Facebook sayfasında, “Marigona semtinde Kosova Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen faaliyetten sonra ABD Büyükelçisi İSP okulunu ziyaret etti. Büyükelçi Delawie okuldan memnun ayrıldı” ifadeleri yer alıyor.

KOSOVA'DA 6 FETÖ OKULU

Söz konusu ziyarette Kosova Basketbol Federasyonu Başkanı Erold Belegu’nun da yer alması dikkat çekti. FETÖ ile ilişkilerinin iyi olduğu kaydedilen Belegu’nun Büyükelçi Delawie’yi gezdirdiği ifade edildi.

ARSA VEREN FEDERASYON BAŞKANI GEZDİRDİ

Kosova Amerikan Ticaret Odası üyesi ve Marigona Rezidansının da sahibi olduğu belirtilen Belegu’nun Marigona semtinde FETÖ’ye okul arsası veren kişi olduğu öğrenildi. FETÖ Kosova yapılanmasının omurgasını teşkil eden, Gülistan Eğitim ve Öğretim Kurumlarına bağlı, “Internation School Of Prishtina, Mehmet Akif Koleji-Cakova, Mehmet Akif Koleji-Prizren, Mehmet Akif Koleji-Lipyan, Yılka Kreşi ve Anaokulu” bulunuyor. Ayrıca FETÖ’ye ait Gülistan Eğitim ve Öğretim Kurumlarının kardeş vakfı olan Atmosfera Eğitim ve Kültür Vakfı’na bağlı Hasan Nahi-Priştina yer alıyor.

BU NASIL MÜTTEFİK?

Türkiye ile müttefik olduğunu iddia eden Amerika, FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’i iade etmiyor ve FETÖ mensuplarının ABD’deki faaliyetlerinin devam etmesine izin veriyor.

#ABD
#FETÖ
6 yıl önce
default-profile-img