Dünya ABD Savunma Bakan Vekili Miller Irak ve Afganistandaki asker sayıları 2 bin 500e indi

ABD Savunma Bakan Vekili Miller: Irak ve Afganistan'daki asker sayıları 2 bin 500'e indi

ABD Savunma Bakan Vekili Miller, ABD'nin Irak ve Afganistan'daki asker sayılarının 2 bin 500'e indirildiğini açıkladı.

Haber Merkezi AA
ABD Savunma Bakan Vekili Miller.
ABD Savunma Bakan Vekili Miller.

ABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, ABD Başkanı Donald Trump’ın isteği üzerine Irak ile Afganistan’da bulunan asker sayısının azaltılacağını duyurdu. Irak ve Afganistan’da şu anda toplam 3 bin 500 asker bulunduğunu belirten Miller, Irak’taki asker sayısının azaltılarak 2 bin 500’e indirileceğini söyledi. Miller, ABD’nin yaklaşık 20 yıldır devam eden savaşları sona erdirmeye çok yaklaştığını vurgulayarak, söz konusu çekilmenin Irak ordusunun artan kabiliyetinin bir göstergesi olduğunu aktardı.

  • Irak Meclisi, geçtiğimiz yıl başkent Bağdat’taki Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve İran yanlısı Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in ABD tarafından düzenlenen operasyon sonucu öldürülmesinin ardından yabancı askerlerin ülkeden çıkarılmasını talep etmişti.

ABD askeri Afganistan'dan çekiliyor
DÜNYA
ABD askeri Afganistan'dan çekiliyor

ABD'nin Afganistan işgalinin bilançosu: 10 yılda 100 bin sivil öldü veya yaralandı
DÜNYA
ABD'nin Afganistan işgalinin bilançosu: 10 yılda 100 bin sivil öldü veya yaralandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.