Dünya ABD ve Venezuela arasında mahkum takası Maduronun akrabalarını serbest bıraktılar

ABD ve Venezuela arasında mahkum takası: Maduro'nun akrabalarını serbest bıraktılar

Venezuela ile ABD arasında yapılan mahkum takasında ABD, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun 2 akrabasını, Venezuela ise 5’i ABD’li petrol şirketi yöneticisi olmak üzere toplam 7 kişiyi serbest bıraktı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
ABD ve Venezuela arasında mahkum takası: Maduronun akrabalarını serbest bıraktılar
Arşiv

ABD ile Venezuela arasında mahkum takası gerçekleştirildi. ABD, uyuşturucu suçları çerçevesinde 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun 2 akrabasını, Venezuela ise buna karşılık 5’i ABD’li petrol şirketi yöneticisi olmak üzere toplam 7 kişiyi serbest bıraktı. Venezuela tarafından yapılan açıklamada, ABD’de "haksız yere" tutulan 2 kişinin serbest bırakıldığı belirtildi. Venezuela’da tutuklu bulunan ABD vatandaşlarının ise "insani nedenlerden" dolayı takas edildiği ifade edildi.

ABD Başkanı Joe Biden, "haksız yere gözaltına alınan" ABD vatandaşlarının yakın zamanda ailelerine kavuşacağını söyleyerek, "Bugün, 7 ailenin bir kez daha bir araya gelmesini kutluyoruz. Kendimizi hala acı çeken ve haksız yere gözaltına alındığı için sevdiklerinden ayrı kalanların serbest bırakılmasını sağlamaya adıyoruz" dedi.

ABD'de seçim anketi: Trump ve Biden'a kötü haber
DÜNYA
ABD'de seçim anketi: Trump ve Biden'a kötü haber

ABD'de TÜFE yıllık yüzde 8,3 oldu
DÜNYA
ABD'de TÜFE yıllık yüzde 8,3 oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.