Dünya ABDden Kabil Havalimanına ilişkin yeni açıklama Türkiye ve Katar uçuşların başlaması için çalışıyor

ABD'den Kabil Havalimanı'na ilişkin yeni açıklama: Türkiye ve Katar uçuşların başlaması için çalışıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Kabil Havalimanı'ndan charter uçuşlarının yanı sıra normal uçuşların da başlaması için Türkiye ve Katar'ın çaba gösterdiğini belirtti.

Haber Merkezi AA
ABDden Kabil Havalimanına ilişkin yeni açıklama: Türkiye ve Katar uçuşların başlaması için çalışıyor
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, günlük basın brifinginde Afganistan'daki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndan charter uçuşlarının yavaş yavaş yapılmaya başladığını kaydeden Price, havalimanından normal uçuşların da yapılmasının hem Afgan halkı, hem uluslararası toplum hem de Taliban için önemli olduğunu söyledi.

  • Price, Kabil Havalimanı'nın normal uçuşlara da başlayabilmesi noktasında Türkiye ile Katar'ın önemli çaba gösterdiğini vurguladı.

Beceriksizlik itirafı: Afganistan'daki acziyetini kabul etti
DÜNYA
Beceriksizlik itirafı: Afganistan'daki acziyetini kabul etti

Mezar-ı Şerif'ten yapılması beklenen uçuşların bir türlü başlamaması konusunu yakından takip ettiklerini de kaydeden Price, kentten uçuşların başlaması gerektiğini ve bu konuda çalıştıklarını ifade etti.

Öte yandan sözcü, 31 Ağustos'tan bu yana Afganistan'dan 36 Amerikan vatandaşının ve ABD'de oturum iznine sahip 24 kişinin tahliye edildiğini sözlerine ekledi.

Beyaz Saray Biden konuşurken yayını kesti
DÜNYA
Beyaz Saray Biden konuşurken yayını kesti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.