Dünya ABDli askerler kaybetmişti Afgan bebek ailesine kavuştu

ABD'li askerler kaybetmişti: Afgan bebek ailesine kavuştu

Afganistan’daki tahliye kaosunda, Kabil Havaalanı’ndaki Amerikan askerlerine verilen ve kaybolan Afgan bebek 5 ay sonra ailesine kavuştu...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​ABDli askerler kaybetmişti: Afgan bebek ailesine kavuştu
Hamid Safi (Sol)

Afganistan’daki tahliye kaosunda, Kabil Havaalanı’ndaki Amerikan askerlerine verilen ve kaybolan Afgan bebek 5 ay sonra ailesine kavuştu. Süheyl’i iki aylıkken bulan taksici, başta bebeği teslim etmek istemedi. Süheyl Ahmedi adlı çocuğu Kabil Havaalanı’nda bulan Hamid Safi, haftalar süren görüşmelerin ardından çocuğu verdi.

ABD askeri Afgan bebeği kaybetti: İki aylık Süheyl ortada yok
DÜNYA
ABD askeri Afgan bebeği kaybetti: İki aylık Süheyl ortada yok
  • Aile, bebeğe bakılan süredeki masraflar için yaklaşık 100 bin afgani (yaklaşık 13 bin TL) ödemeyi kabul etti. Bebek polisin huzurunda akrabalarına teslim edildi. Kaldıkları askeri tesisten geçen ay ayrılarak Michigan eyaletindeki bir eve yerleşen Ahmedi ve eşi, bebeklerini görüntülü görüşmeyle görünce çok mutlu olduklarını belirtti. Aile, Süheyl’i yakın zamanda ABD’ye getirtmeyi istiyor.

Yüzüstü bıraktı: ABD, Afganistan’da kendisine hizmet edenleri kaderine terk etti
DÜNYA
Yüzüstü bıraktı: ABD, Afganistan’da kendisine hizmet edenleri kaderine terk etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.