Dünya Akılalmaz olay Çalışanını 40 yıl boyunca barakaya kilitledi

Akılalmaz olay: Çalışanını 40 yıl boyunca barakaya kilitledi

Tüyler ürperten olay İngiltere'de gerçekleşti. Bir adan 40 yıl boyunca çalışanını ıssız, ışıksız bir kulübede yaşamaya mahkum etti. Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakan şahıs ' Modern Kölelik Yasası'nı ihlal etmekle suçlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Akılalmaz olay: Çalışanını 40 yıl boyunca barakaya kilitledi
Akılalmaz olay: Çalışanını 40 yıl boyunca barakaya kilitledi.

İngiltere'de yaşayan 56 yaşındaki Peter Swiles, yanında çalıştırdığı kişiyi ıssız bir barakaya 40 yıl boyunca hapsetti. İşlediği suçu önce reddeden Swailes, görülen duruşmada suçunu itiraf etti.

0 yıl ıssız barakaya hapsedildi

Gelen ihbarlar üzerine polis ekipleri mahkum edilen ve hürriyetinden mahrum bırakılan adamı kurtardı. Şuanda 58 yaşında olan işçi günde yaklaşık 13.60 dolara Swailes için çiftliklerde boya yaptığını söyledi.

Peter Swailes.
Peter Swailes.

Korkunç bir soruşturma

Soruşturma memuru Martin Plimmer, konuya alakalı şunları söyledi:

  • ''Bu korkunç bir soruşturma oldu. Emniyette geçirdiğim tüm yıllar boyunca, sömürünün bu kadar uzun sürdüğü bir modern kölelik vakası görmedim. Ancak şu an aklımda her şeyden önce kurban var. Birkaç yıl öncesine kadar tüm yetişkin hayatı boyunca istismara uğradığını unutmayalım. Şu anda 60'lı yaşlarının başında.
  • ''Şimdi bile, bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Kırk yıl boyunca fiilen köle olarak tutuldu, Yaşadığı deneyimin onu hayatının geri kalanı boyunca travmatize edeceğinin fazlasıyla farkındayız. Bu koşullar altında olabildiğince normal bir hayat yaşamak için ihtiyaç duyduğu sık ve tutarlı desteği almaya devam etmesini sağlamaya kararlıyım.”

İngiltere bu iddiayla çalkalanıyor: Boris Johnson'ın siyasi ölümü yakın
DÜNYA
İngiltere bu iddiayla çalkalanıyor: Boris Johnson'ın siyasi ölümü yakın

İngiltere'de bir ırkçı saldırı daha: Bu kez kız kardeşini hedef aldılar
OYNAT 00:19
İngiltere'de bir ırkçı saldırı daha: Bu kez kız kardeşini hedef aldılar
İngiltere'de 15 yaşında Cemal adındaki Suriyeli mülteciye yönelik saldırı dünyada büyük tepki toplarken, Cemal'ın kız kardeşinin de ırkçı saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.Yayınlanan görüntülerde ırkçı bir öğrencinin, Müslüman öğrencinin başörtüsünü çıkarmaya çalıştığı görüldü. Video kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

İngiltere'de Suriyeli öğrencinin kolunu kırıp işkence yaptılar! videosunu izlemek için TıklayınABD'den Angela Merkel'e iş teklifi
DÜNYA
ABD'den Angela Merkel'e iş teklifi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a övgü dolu sözler: Gençler için güzel bir örnek
Dünya

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a övgü dolu sözler: Gençler için güzel bir örnek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev TEKNOFEST'e Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte katıldı. Aliyev "Türkiye ile Azerbaycan'ın birliği, halklarımız için başlıca yol haritasıdır. Bölge ve dünya için de çok önemli etkendir. Türkiye ve Azerbaycan, ne kadar inançla birlikte adımlarsa bölgemizde barış ve istikrar o kadar güçlü olacaktır." dedi. Selçuk Bayraktar'ı da selamlayan Aliyev, "Selçuk Bey ve Bayraktar ailesi, tüm dünyada ünlü bir ailedir. 2. Karabağ Savaşı'nda meşhur Bayraktar SİHA'ların rolünü şimdi dünyada bilmeyen yok. Selçuk Bey, gençler için de güzel örnektir. Bizim gençlerimizin de Selçuk Bey gibi olmaya çalışacağından eminim." ifadesini kullandı.
MSB açıkladı: Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi
Gündem

MSB açıkladı: Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Teröristlerin taciz atışları cezasız kalmıyor." denildi.
Merih Demiral'ın Ronaldo anısı:
Spor

Merih Demiral'ın Ronaldo anısı: "Görünce şok oldu"

Milli futbolcu Merih Demiral, Cristiano Ronaldo'yla yaşadığı bir anıyı anlattı. Ronaldo'nun 2014 yılında bir fotoğrafını çektiğini belirten Merih, "Takım arkadaşı olduğumuzda fotoğrafı ona göstermiştim, o da şok olmuştu" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.