Dünya Avustralyada şaşırtan karar Kedilere artık yasak Hayvanseverler tepkili

Avustralya'da şaşırtan karar: Kedilere artık yasak! Hayvanseverler tepkili

Avustralya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kediler için sokağa çıkma yasağı getirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Avustralyada şaşırtan karar: Kedilere artık yasak! Hayvanseverler tepkili
Arşiv

Avustralya, insanlar için karantina uygulamalarını yavaş yavaş hafifletirken, kediler için şaşırtan bir kısıtlama kararı alındı. Ülke genelinde birçok şehir, yerel vahşi yaşamı korumak ve komşuluk ilişkilerini iyileştirmek için evcil hayvanlara 24 saat sokağa çıkma yasağı uyguluyor.

HAYVANSEVERLER TEPKİLİ

Bazı bölgeler evcil hayvanlar için sadece gece saatlerinde sokağa çıkma yasağı getirdi, sokaktaki hayvanların sahiplerine para cezaları verilirken uygulama hayvan severlerin tepkisine neden oluyor.

YASA ONAYLANDI

Melbourne'ün kuzeyindeki Bendigo şehri konseyi, bu ay oybirliğiyle, kedilerin gece-gündüz sahiplerinin hane sınırları içinde kalması gerektiğini belirten yerel yasayı onayladı.

Bendigo daha önce kedilerin gün batımı ve gün doğumu arasında dışarı çıkmasını yasaklamıştı.

CEZASI 545 DOLAR

Daha önce Melbourne kentinde alınan bir karar ile evinden ilk kez ayrılan kediler için sahiplerinin 91 Dolar para cezasına çarptırılacağı, sonraki sokağa çıkma yasağı ihlalleri içinse 545 dolar ceza kesileceği açıklanmıştı.

  • Konseyin yaptığı açıklamaya göre; kediler aç olmasalar bile içgüdüsel olarak vahşi hayvanlar ve getirilen sokağa çıkma yasağı daha az Trafik kazası, daha az Kedi kavgası ve daha az hastalık anlamına geliyor.

KUŞLARI VE KÜÇÜK MEMELİLERİ YİYORLAR

Knox Çevre Derneği Başkanı Richard Faragher, kedilerin; kuşları, küçük memelileri ve kertenkeleleri ortadan kaldırmasının problem yarattığını belirtti.

Kedileri çuvala koyup götürürken mahalleliye yakalandı: Polis şimdi her yerde onu arıyor
GÜNDEM
Kedileri çuvala koyup götürürken mahalleliye yakalandı: Polis şimdi her yerde onu arıyor

Mutasyon nedeniyle 4 kulaklı doğan yavru kedi 'Midas'
FOTOĞRAF 5
Title
4 kulaklı yavru Mavi Rus cins yavru kedi Midas, sosyal medyanın gündeminde...<br>
Title
Daha 3 hafta gibi kısa bir sürede 19 binin üzerinde takipçi toplayan 4 aylık Midas adlı kedinin genetik mutasyon sebebiyle 2 değil 4 kulağı var.<br>
Title
Bir sokak kedisi evin bahçesinde , Midas ve 6 kardeşini dünyaya getirdi. Evin sahibinin arkadaşı olan Canis Döşemeci yavru kediyi sahiplendi.
Title
Gövdesinde kalbe benzeyen beyaz tüylü bir bölüm de olan Midas, evin Suzy ve Zeyno adlı iki Golden cinsi köpeğiyle de çok iyi anlaşıyor.<br>
Title
Mutasyon nedeniyle 4 kulaklı doğan yavru kedi 'Midas'
Mavi Rus cinsi kedi Midas 4 kulaklı olarak dünyaya geldi. Genetik mutasyon sebebiyle 4 kulağı olan kediyi sahiplenen Canis Döşemeci, Midas için Instagram hesabı açtı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.