Dünya Bahar Kalkanı Harekatında 184 rejim askeri daha etkisiz hale getirildi

Bahar Kalkanı Harekatı'nda 184 rejim askeri daha etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Bahar Kalkanı Harekatı'nda son 24 saatte 184 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca operasyonlarda 4 tank, 5 top/ÇNRA, 3 tanksavar silahı, 8 askeri araç, 2 doçka yüklü pikap, 2 zırhlı muharebe aracının daha imha edildiği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bahar Kalkanı Harekatında 184 rejim askeri daha etkisiz hale getirildi - Bahar Kalkanında son durum
TSK, rejim hedeflerini imha etmeye devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığının resmi Twitter hesabından Bahar Kalkanı Harekatına ilişkin bilgiler verildi.

Gece boyunca karadan ve havadan başarıyla sürdürüldüğü belirtilen harekatta, son 24 saat içerisinde, 4 tank, 5 top/ÇNRA, 3 tanksavar silahı, 8 askeri araç, 2 doçka yüklü pikap, 2 zırhlı muharebe aracının imha edildiği belirtildi.

Ayrıca 184 Rejim askerinin de etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Dünya basını SİHA'larımıza hayran kaldı: Türk drone’ları pençelerini gösterdi
DÜNYA
Dünya basını SİHA'larımıza hayran kaldı: Türk drone’ları pençelerini gösterdi

SİHA'lar İdlib harekatını tarihe geçirdi
OYNAT 00:59
SİHA'lar İdlib harekatını tarihe geçirdi
İdlib'de askerlerimize yönelik saldırıların ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede SİHA fırtınası estirdi. Halep'ten Lazkiye kırsalına kadar SİHA'lar ile yüzlerce rejim askerini etkisiz hale getirildi. Çok sayıda zırhlı araç, her türlü mühimmat tesis ve deposu nokta atışlarla imha edildi. SİHA'ların özellikle Rus yapımı Pantsir S1 hava savunma sistemini bloke edip vurduğu görüntüler dünya basınında büyük ilgi gördü. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz'a göre de bu kabiliyet dünyada 4-5 ülkede var. Harekatı insansız hava araçlarının faaliyetleri üzerinden değerlendiren Oğuz 'Hem SİHA'larımız hem hassas güdümlü mühimmatlarımız hem de elektronik harp kabiliyetimiz bir araya gelerek bu başarıyı getirdi' değerlendirmesinde bulundu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.