Dünya Barzani, Davutoğluna teşekkür etti

Barzani, Davutoğlu'na teşekkür etti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Barzani, Diyarbakır Valisi Aksoy ve beraberindeki heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti. Barzani, Başbakan Davutoğlu'na teşekkür ederek, Diyarbakır ve Erbil arasında direkt uçak seferlerinin başlamasından memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Barzani, Davutoğluna teşekkür etti
Barzani'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır Valisi Aksoy'un Mesut Barzani'ye kendilerine bu görüşme fırsatı tanımasından dolayı teşekkür ettiği ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sevgi ve selamlarını ilettiği kaydedildi.

Açıklamada, Aksoy'un Türk Hava Yolları'nın (THY) Diyarbakır-Erbil arasında başlayan direkt uçak seferlerinin her iki taraf arasındaki ortak ticari ilişkiler için önemli bir adım olarak tanımladığı ifade edildi.

Diyarbakır’dan yurt dışı uçak seferi başladı
EKONOMİ
Diyarbakır’dan yurt dışı uçak seferi başladı


Öte yandan IKBY Başkanı Barzani ise atılan adımdan dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ederek, Diyarbakır ve Erbil arasında direkt uçak seferlerinin başlamasından memnuniyet duyduğu kaydedildi.

Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz ay Barzani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve teröre karşı birlik mesajı vermişti.
Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz ay Barzani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve teröre karşı birlik mesajı vermişti.


Söz konusu açıklamada Barzani'nin bölgede meydana gelen siyasi gelişmeler ve Kürt sorununa da değindiğine yer verilerek, "Kürdistan halkı, silahlı mücadele ve diğer dönemlerde, sivil halk ile kurumların korunması ilkesine bağlı kalmıştı" dedi.

Türkiye'de meydana gelen şiddet olaylarına ilişkin ise Barzani, "10 yıl boyunca barışı beklemek, 1 saat savaşmaktan daha iyidir” diyerek, bölgeye bir an önce huzur gelmesi temennisinde bulundu.

Diyarbakır'dan 'Erbil' hatırası
GÜNDEM
Diyarbakır'dan 'Erbil' hatırası


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.